06.03.10, 03:22

Tydzień z reportażem w Polskim Radiu

Pierwszy z cyklu tygodni tematycznych z okazji 85-lecia Polskiego Radia

Z okazji jubileuszu 85-lecia, Polskie Radio zaprasza na pierwszy z cyklu tygodni tematycznych, prezentujących najważniejsze gatunki radiowe. Od 8 do 14 marca br. wszystkie anteny Polskiego Radia zaprezentują wiele ciekawych audycji w ramach „Tygodnia z reportażem”. Na wszystkich antenach Polskiego Radia zostaną zaprezentowane najlepsze reportaże oraz sylwetki ich autorów, którzy zdobyli wyróżnienia na krajowych oraz międzynarodowych konkursach i festiwalach.

Jedynka zaprasza w poniedziałek o godz. 7.45 na rozmowę z gościem „Sygnałów Dnia” – Ireną Piłatowską-Mądry, szefową Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Codziennie od poniedziałku do piątku w „Popołudniu z Jedynką” o godz. 17.10 gośćmi będą autorzy prezentowanych na antenie reportaży. W poniedziałek, 8 marca, rozmowa z Magdą Skawińską, która zapowie swoją audycję pt. „Córka i matka” o historii z warszawskiego getta, na którą Jedynka zaprasza o godz. 19.10. Wieczorem, w paśmie „Studio Reportażu i Dokumentu prezentuje” (godz. 23.05) Małgorzata Kownacka zaprasza do wysłuchania reportażu Krzysztofa Wyrzykowskiego pt. „Obraz kobiety z cierpieniem w tle” o przemocy domowej i pomagającym jej ofiarom Centrum Praw Kobiet. We wtorek gościem „Popołudnia z Jedynką” będzie Dorota Fredro-Boniecka, która zaprosi do wysłuchania jej reportażu „Praca bez barier” w „Magazynie Reporterów” o godz. 20.10, o trudnościach w znalezieniu pracy przez niepełnosprawnych. A wcześniej, o godzinie 19.10 Program 1 zaprezentuje audycję Joanny Sławińskiej „To nie jest moja łąka” o Leo Leszku Kantorze, który wyemigrował z Polski na fali wydarzeń marcowych w 1969 roku. Gościem środowego „Popołudnia z Jedynką”będzie Hanna Bogoryja Zakrzewska, której reportażu „Za oknami” będzie można wysłuchać o godzinie 19.10. Kolejnymi gośćmi radiowej Jedynki, którzy opowiedzą o sztuce reportażu będą Barbara Grębecka (czwartek, „Popołudnie z Jedynką”), Patrycja Gruszyńska-Ruman (piątek, „Popołudnie z Jedynką”), Urszula Żółtowska-Tomaszewska (sobota, „Sobota z Jedynką”, godz. 16.40) oraz Alicja Grembowicz (niedziela, „Niedziela z Jedynką”, godz. 17.10).

W Dwójce, od poniedziałku do piątku o godzinie 14.15 zaprezentowane zostaną kolejno reportaże: „Radio mówi o kobietach” Katarzyny Hagmajer (8 marca), „Kamień” Katarzyny Nowak (9 marca), „Czwarty takt po „C” literze” Jacka Stwory (10 marca), „Okno na świat” Justyny Piernik (11 marca) oraz wielokrotnie nagradzana „Libacja” Magdy Skawińskiej (12 marca). W sobotę, 13 marca, o godzinie 12.00 Dwójka zaprasza do wysłuchania audycji Ireny Heppen i Bożeny Markowskiej „Reportaż – zwierciadło czasu”.

Trójka nada cykl reportaży w ramach popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki”. Codziennie o godzinie 16.35 odbędą się spotkania z gośćmi – autorami dokumentów, a o godzinie 18.15 prezentacja ich dzieł. Bohaterką poniedziałku będzie Katarzyna Błaszczyk i jej opowieść o sanatoryjnej miłości „Książę z Ciechocinka”. We wtorek spotkanie z Hanną Bogoryja Zakrzewską i Ernestem Zozuniem, którzy zaprezentują „Emilię – niewolnicę tajemnicy” – przewrotny reportaż o konkursie na dyrektora w jednym z warszawskich gimnazjów. Wielokrotnie nagradzana Magda Skawińska będzie gościem Trójki w środę, kiedy to będzie można wysłuchać „Hostessy” – opowieści o młodych dziewczynach, pracujących przy promocji produktów – od supermarketów po bankiety. W czwartek spotkanie z Eweliną Karpacz-Oboładze oraz jej reportaż o „Stowarzyszeniu pomocy świnkom morskim”, które pomaga porzuconym przez właścicieli sympatycznym gryzoniom i uczy wrażliwości na los nie tylko psów, czy kotów, ale także małych domowych zwierząt.

W ramach „Tygodnia z reportażem”, Polskie Radio Euro zaprasza na wieczorne pasmo Tomka Kosiorka „Zostaw wiadomość”. Od poniedziałku do piątku o godzinie 22.00 będzie można wysłuchać wybranych audycji Studia Reportażu i Dokumentu oraz rozmów z gośćmi na poruszane w nich tematy. Jako pierwszy zostanie zaprezentowany reportaż Krystyny Melion i Marii Rosy Krzyżanowskiej „Dwie godziny, 40 minut, 15 sekund – byłem z narzeczoną” – urzekające dziennikarskie śledztwo matrymonialne z początku lat 60, kiedy wielu kawalerów zastanawiało się, jak zarobić pieniądze na kobiecie. O tym, czy taka sytuacja mogłaby się dziś powtórzyć i jak się zmieniły relacje damsko-męskie, Tomek Kosiorek porozmawia z Małgorzatą Liszyk-Kozłowską, psychoterapeutką. Wtorkową audycję otworzy reportaż Agnieszki Walewicz i Eweliny Karpacz-Oboładze pt. „Zapałki Pana Anatola”, bohatera, który z jednej zapałki potrafi wyczarować niepospolite rzeźby. Historia ta stanowi inspirację do rozmowy z psychoterapeutką, buddystką, Marią Monetą-Malewską. „Przed wyrokiem” to tytuł reportażu nominowanego do Grand Press, autorstwa Ireny Piłatowskiej-Mądry. Opowiada on o dramatach rodzin, które doświadczały przez lata przemocy domowej. Po emisji w środę 10 marca odbędzie rozmowa z Dominiką Strzebońską-Typkiewicz, psychologiem więziennym z Krakowa. W czwartek Tomek Kosiorek zaprosi do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej pt. „Nić”, radiowej opowieści o adoptowanej dziewczynce, która dopiero jako pełnoletnia osoba dowiedziała się, że ma gdzieś siostrę bliźniaczkę. O rozdzielonych rodzeństwach i o łączącej je więzi opowie psychoterapeuta Michał Czernuszczyk. A pod koniec tygodnia rozgłośnia zaprasza do wysłuchania dokumentu Hanny Bogoryja Zakrzewskiej i Ernesta Zozunia „Radni na swoich dróżkach” – opowieść o zmaganiach samorządu Kazimierza Dolnego nad Wisłą z pewnym radnym. O tym, co pokazuje ta historia i co z niej wynika, opowie filozof, prof. Zbigniew Mikołejko.

Komentarze

Powiązane

29.11.24, 06:30
| radio » informacje
70. urodziny Kroniki Sportowej w Jedynce
W sobotę, 30 listopada br. „Kronika Sportowa” obchodzić będzie swoje 70. urodziny. Z tej okazji, tego dnia, na antenie Jedynki pojawią się informacje o jubileuszu tej, nadawanej od 1954 roku, audycji we wszystkich serwisach sportowych, w specjalnym serwisie po godz. 12.30 oraz w materiałach wspomnieniowych w „Kronice Sportowej”.
28.11.24, 23:06
| radio » informacje
Polskie Radio RDC wyemituje ponad 100 fraszek Jana Kochanowskiego w 440. rocznicę śmierci poety
Polskie Radio RDC uczci 440. rocznicę śmierci Jana Kochanowskiego emitując ponad 100 „Fraszek”. W nagraniach wzięli udział, m.in. Teresa Lipowska i Dorota Landowska, natomiast za reżyserię odpowiada Dyrektor Literacki i Zastępca Redaktora Naczelnego RDC – Aleksandra Głogowska.
28.11.24, 14:00
| radio » informacje | kultura » muzyka
Młody Mozart. Zakochany Beethoven. Roztargniony Haydn. Koncert Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie
30 listopada br. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpi Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, którą poprowadzi jej dyrektor artystyczny, Michał Klauza. Organizatorami wydarzenia są Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie i Program 2.
27.11.24, 11:15
| radio » ludzie | reklama & PR » ludzie
Agnieszka Handerska dyrektorką handlową sprzedaży agencyjnej i bezpośredniej w Grupie Eurozet
Grupa Eurozet kontynuuje proces integracji obszarów sprzedaży biura reklamy. Nowe stanowisko dyrektor handlowej sprzedaży agencyjnej i bezpośredniej objęła Agnieszka Handerska.
27.11.24, 10:20
| radio » informacje
Wychowane na feminizmie. Angelika Kucińska autorką nowego podcastu Czwórki
Radiowa Czwórka przygotowała kolejny oryginalny podcast pod nazwą ”Wychowane na feminizmie”. Angelika Kucińska, w swoim podcaście będzie rozmawiać, m.in. o równych prawach kobiet, ich edukacji oraz pierwszych feministycznych olśnieniach. Cykl wystartuje 28 listopada br. na podcastowej platformie Polskiego Radia oraz w serwisach streamingowych.
27.11.24, 07:30
| radio » informacje
Twarze zła. Zbrodnie psychopatów. Nowy podcast TOK FM
26 listopada br. zostanie uruchomiony nowy cykl podcastów TOK FM - „Twarze zła. Zbrodnie psychopatów”, którego autorką jest Jagna Kaczanowska. Dziennikarka przedstawi mroczne historie zbrodni i profile morderców z zaburzeniami dyssocjalnymi, którzy ich dokonali.
22.11.24, 21:45
| radio » informacje | kultura » muzyka
Koncert zespołu Ptaszkowie Śpiewali na antenie Polskiego Radia Dzieciom
23 listopada br. o godz. 12.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbędzie się koncert zespołu „Ptaszkowie Śpiewali”, który swoje inspiracje czerpie z polskiej muzyki tradycyjnej oraz elektronicznej z lat 80. i 90. Na koncert zaprasza Polskie Radio Dzieciom.
22.11.24, 17:30
| radio » informacje
Muzyka Franza Schuberta na żywo w Dwójce
25 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpią flecistka Ania Karpowicz i pianista Naruhiko Kawaguchi. Przed koncertem, Program Drugi Polskiego Radia organizuje spotkanie z Anną Kowalczyk i Tomaszem Stawiszyńskim. Transmisja na antenie Programu 2 Polskiego Radia. Początek wydarzenia o godz. 19.00.
21.11.24, 17:45
| radio » informacje
Polskie Radio dla Zagranicy przygotowuje cykl podcastów o walce z dezinformacją
Polskie Radio dla Zagranicy przedstawia cykl podcastów poświęconych fake newsom i walce z dezinformacją, szczególnie w kontekście fałszywych informacji rozpowszechnianych przez Rosję, Białoruś i ich sojuszników. 
20.11.24, 18:30
| radio » informacje | kultura » film
Kino dla Ciebie: Kobiece Wieczory w Atlanticu. RDC i Kino Atlantic uruchamiają cykl filmowy
Polskie Radio RDC i Kino Atlantic nawiązują współpracę, tworząc cykl „KINO DLA CIEBIE. Kobiece Wieczory w Atlanticu”. Pierwsze wydarzenie odbędzie się w czwartek, 21 listopada br. o godz. 19:00.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 25.12.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 25.12.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.12.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.