16.11.11, 18:43

Sukces Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

16 listopada br. w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników jednego z najbardziej prestiżowych polskich konkursów w dziedzinie reportażu – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz konkursu „Mazury Cud Natury”.

16 listopada br. w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników jednego z najbardziej prestiżowych polskich konkursów w dziedzinie reportażu – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz konkursu „Mazury Cud Natury”. Laury zdobyły dziennikarki Studia Reportażu i Dokumentu: Grand Prix KRRiT przyznano Patrycji Gruszyńskiej-Ruman, zwyciężczynią konkursu „Mazury Cud Natury” została Ewa Michałowska.

Jury konkursu o Grand Prix KRRiT w składzie: Sławomir Rogowski (przewodniczący), Wojciech Markiewicz, Katarzyna Michalak i Irena Piłatowska-Mądry przyznało główną nagrodę Patrycji Gruszyńskiej-Ruman za „ukazanie z wielką wrażliwością i kulturą mało znanego faktu historii najnowszej oraz znakomity warsztat radiowy”. Jej reportaż „Wrócę, kiedy słońce już nie będzie mi potrzebne” opowiada o Emilu Barchańskim, uczniu warszawskiego liceum imienia Reja, jednym z najmłodszych opozycjonistów, który zginął w 1982 roku w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach.

Ponadto jury przyznało wyróżnienie honorowe Hannie i Adamowi Bogoryja Zakrzewskim (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia), autorom audycji „Szukałam Was”, za „przejmujący portret matki, która z determinacją przez 20 lat poszukiwała własnych dzieci”.

Rozstrzygnięto również konkurs „Mazury Cud Natury”, który odbył się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jury w składzie: Piotr Korzeniewski (przewodniczący), Katarzyna Michalak i Irena Piłatowska-Mądry, przyznało I nagrodę Ewie Michałowskiej za audycję „Szlakiem błękitnej nostalgii”, przygotowaną przy współpracy Wiesława Paszty. II nagrodę otrzymał Bartosz Panek z Programu 2 Polskiego Radia za reportaż „Łuczywa mówić sia po warnijsku”. Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano dziennikarzom Studia Reportażu i Dokumentu: Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej za audycję pt. „Jestem szczęściarą” oraz Janowi Kasi za „Wieżę czarownic”.

Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznawane jest w ramach Ogólnopolskiego Seminarium Reportażu i Dokumentu. Konkurs skierowany jest do pracowników i współpracowników wszystkich rozgłośni regionalnych radia publicznego w Polsce, ogólnopolskich programów Polskiego Radia oraz Studia Reportażu i Dokumentu. Jego celem jest promowanie wysokiego poziomu programów radiofonii publicznej w całej Polsce, w tym wypadku – form reportażowych i dokumentalnych wyróżniających się wagą podejmowanych tematów, rzetelnością i wysokimi walorami dramaturgii radiowej.

Celem konkursu „Mazury Cud Natury” była prezentacja w reportażach i dokumentach radiowych regionu warmińsko-mazurskiego, a w szczególności jego walorów turystycznych i kulturalnych. Udział w konkursie mogli wziąć wszyscy reportażyści rozgłośni regionalnych radia publicznego w Polsce, ogólnopolskich programów Polskiego Radia oraz Studia Reportażu i Dokumentu, a także twórcy niezależni.

Organizatorem obu konkursów jest Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy