29.12.11, 12:20
Metamuser.pl – elektroniczna biblioteka nut
Wystartowała nowa internetowa platforma muzyczna Metamuser.pl. Umożliwia ona łatwe wyszukiwanie i wprowadzanie zapisów muzycznych, m.in. nut, tabulatur czy midi oraz dzielenie się nimi.
Wystartowała nowa internetowa platforma muzyczna Metamuser.pl. Umożliwia ona łatwe wyszukiwanie i wprowadzanie zapisów muzycznych, m.in. nut, tabulatur czy midi oraz dzielenie się nimi.
Metamuser.pl to portal, który jest bazą wiedzy muzycznej i miejscem do wymiany zapisów utworów. Interesujące treści znajdą tu dla siebie osoby, które grają na instrumentach, dopiero uczą się gry czy komponują, zarówno amatorzy, jak i profesjonalni muzycy, kompozytorzy czy muzykolodzy. Narzędzie okaże się z pewnością przydatne także dla uczniów, studentów i nauczycieli, którzy z pewnością docenią możliwość stworzenia swojego profilu i dodawania do niego utworów.
Na portalu znajduje się obecnie baza utworów dostępnych w domenie publicznej, a więc skomponowanych do 1945 r. Użytkownicy mogą tu znaleźć utwory muzyki klasycznej, jazzowej, bluesowej, ale także kolędy czy szanty. Co ważne, każda osoba korzystająca z portalu może dodać swoje utwory. Platforma gwarantuje muzyczną kreatywność, a ułatwiają ją narzędzia służące do operowania zapisem muzycznym przez przeglądarkę internetową, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania.
Do tej pory, ze względu na brak odpowiedniego oprogramowania, samo przesyłanie utworów muzycznych było już problematyczne. Uniemożliwiało także szybkie dzielenie się opiniami, ocenianie czy modyfikowanie przesłanego e-mailem utworu. Metamuser.pl to także narzędzie, które likwiduje dotychczasowe bolączki amatorów muzyki. Zapisy muzyczne są w nim wysyłane i odbierane dokładnie tak samo jak prosty e-mail – dostęp do utworu muzycznego jest natychmiastowy, można go zobaczyć, wysłuchać, a następnie porozmawiać o nim na facebooku.
Logowanie się na platformie jest bardzo proste, a dzięki synchronizacji z najbardziej popularnymi portalami społecznościowymi takimi, jak: Facebook czy Twitter oraz wyszukiwarkami Google, Yahoo a także Wirtualną Polską, wszelkie działania mogą być natychmiast zauważone i ocenione przez grupę znajomych.
Specjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze