Wystawa poświęcona polskiej reprezentacji szermierzy niepełnosprawnych

W Muzeum Sportu i Turystyki została otwarta wystawa fotograficzna pokazująca najważniejsze wydarzenia ostatnich lat w szermierce na wózkach.
W Muzeum Sportu i Turystyki została otwarta wystawa fotograficzna pokazująca najważniejsze wydarzenia ostatnich lat w szermierce na wózkach, jednej z dyscyplin paraolimpijskich, w której Polacy odnoszą spektakularne sukcesy.

Na blisko 50 zdjęciach można obejrzeć najważniejsze chwile z takich zawodów jak Paraolimpiady w Sydney w 2000 roku i w Atenach w 2004 roku, Mistrzostwa Europy w Paryżu w 2003 roku i w Madrycie w 2005 roku, Puchar Świata "Szabla Kilińskiego" w Warszawie w 2003 i w 2005 roku, Puchar Świata w Rio de Janeiro w 2005 roku oraz w Hong Kongu w 2006 roku.

Wystawę przygotowała firma AMS, największy operator reklamy zewnętrznej w Polsce, a zarazem zakład pracy chronionej, zatrudniający ponad 130 osób niepełnosprawnych, głównie w dziale kontroli jakości.

Wystawa potrwa do 26 marca 2006 roku. Następnie wystawa zostanie przeniesiona do siedziby Stowarzyszenia Agencji Reklamowych w Warszawie przy ul. Łowickiej 25, gdzie będzie można ją oglądać od 1 do 31 maja.

Polscy szermierze niepełnosprawni po raz pierwszy zaistnieli na międzynarodowych zawodach równo 10 lat temu. Było to w 1996 roku na Igrzyskach Paraolimpijskich, które odbyły się wówczas w Atlancie (J. Polasik - srebrny medal, A. Jabłoński - 10 miejsce).

W polskiej reprezentacji niepełnosprawnych szermierzy walczy pięciu pracowników działu kontroli jakości AMS. Drużyna w składzie: Marta Wyrzykowska, Arkadiusz Jabłoński, Tomasz Walisiewicz, Radosław Stańczuk i Stefan Makowski ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Na co dzień, jako pracownicy AMS, członkowie drużyny przeprowadzają kontrole jakości realizowanych przez AMS kampanii reklamowych.

AMS od lat wspiera niepełnosprawnych sportowców. W 2005 roku przeprowadzono szereg działań w ramach projektu CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu) pn. "AMS dla Integracji". Celem projektu była zmiana sposobu postrzegania osób niepełnosprawnych i wsparcie, a także promocja, ich aktywnego życia w społeczeństwie. Szczególny nacisk położono na integrację poprzez sport. AMS promował na swoich nośnikach zawody sportowe, takie jak turniej szermierki na wózkach "Szabla Kilińskiego", udostępniał nośniki na reklamę zajęć sportowych dla niepełnosprawnych w Integracyjnym Klubie Sportowym, patronował spotkaniom z młodzieżą, przybliżającym sytuację osób niepełnosprawnych w Polsce, przeprowadził kampanię społeczną pod hasłem "Wszyscy jedziemy na jednym wózku" w ramach Galerii Plakatu AMS, pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Projekt "AMS dla Integracji" zdobył nagrodę w tegorocznej edycji konkursu Media Trendy, w kategorii Marketing Społeczny - media ogólnopolskie.

Komentarze

Powiązane

27.02.25, 21:00
| kultura » informacje
Bukiet lisów ‒ ekskluzywna kolekcja porcelany Fabryki Porcelany AS Ćmielów
Fabryka Porcelany AS Ćmielów prezentuje nową odsłonę unikatowej edycji filiżanek na 2025 rok – zaprojektowanej w nurcie art déco przez Marisę de Lempicka. Dekoracje kolekcji „Bukiet lisów” przygotowała Pola Dwurnik. 
26.02.25, 09:09
| kultura » film
14. edycja Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski - Końce i początki
14. Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski odbędzie się w dniach 29-31 sierpnia 2025 r. w Sokołowsku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi "Końce i początki".
24.02.25, 22:12
| kultura » książki
Wydawnictwo Znak i Fundacja Wisławy Szymborskiej będą dalej współpracować
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej podpisały umowę partnerstwa wydawniczego na kolejne 10 lat.
14.02.25, 15:30
| TV / VOD » informacje | kultura » film
Gala Orłów wraca na antenę Telewizji Polskiej
Dwie dokumentalne koprodukcje TVP znalazły się wśród filmów nominowanych w 27. edycji Polskich Nagród Filmowych Orły: „8. Dzień Chamsinu” w reż.Zviki Gregory Portnoya oraz „Wanda Rutkiewicz. Ostatnia wyprawa” w reż. Elizy Kubarskiej. Telewizja Polska po ośmiu latach wraca do roli oficjalnego nadawcy i partnera telewizyjnego Orłów. 
30.01.25, 15:45
| TV / VOD » informacje | kultura » informacje
Na rynku pojawiła się kolekcjonerska moneta The Joker
29 stycznia br. swoją premierę miała nowa moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros. Discovery Global Consumer Products.
22.01.25, 23:00
| radio / audio » informacje | kultura » informacje
Dominika Bednarczyk została laureatką Radiowej Nagrody im. Romany Bobrowskiej
Dominika Bednarczyk – jedna z najważniejszych aktorek teatralnych pokolenia – została tegoroczną laureatką Radiowej Nagrody im. Romany Bobrowskiej. Nagroda przyznawana przez Radio Kraków ma popularyzować ambitne gatunki radiowej sztuki i promuje ideę radia publicznego.
21.01.25, 13:00
| reklama & PR » ludzie | kultura » informacje
Filip Pokrzywniak kierownikiem ds. marketingu i promocji Grupy Wydawnictwo Kobiece
Na początku stycznia br. do zespołu Grupy Wydawnictwo Kobiece dołączył Filip Pokrzywniak i objął stanowisko kierownika ds. marketingu i promocji.
19.01.25, 12:41
| kultura » książki
Aleksandra Fila-Jankowska. Frekwencja 350. Tom 2. Zakazana bliskość
18 stycznia br. na  rynku wydawniczym swoją premierę miał drugi tom cyklu „Frekwencja 350” ("Zakazana bliskość") autorstwa Aleksandry Fili-Jankowskiej.
14.01.25, 11:50
| prasa » informacje | kultura » książki
Czytelnicy Wyborczej wybierają Książkę 25-lecia
“Wyborcza” organizuje plebiscyt na książkę ostatniego 25-lecia. Redakcja wspólnie z kilkudziesięcioma dziennikarkami i dziennikarzami wytypowała 25 najważniejszych książek. 13 stycznia br. rozpoczęło się głosowanie czytelników.
03.01.25, 20:00
| kultura » informacje
Charytatywny audiobook Jaś Skorobohaty. Na ratunek tacie z udziałem gwiazd
5 grudnia 2024 r. odbyła się premiera charytatywnego audiobooka „Jaś Skorobohaty. Na ratunek tacie”, który wspiera psychologiczne wsparcie podopiecznych Fundacji Happy Kids. W tej wyjątkowej produkcji biorą udział takie gwiazdy jak Wiktor Zborowski, Magdalena Różczka, Jarosław Boberek, Anna Dereszowska, Wojciech Mann i Arkadiusz Jakubik.