06.04.12, 21:06
Danuta Wałęsa laureatką Nagrody Radia TOK FM
Laureatką Nagrody Radia TOK FM za rok 2011 została Danuta Wałęsa. Do nagrody nominowani byli również: ksiądz Adam Boniecki i kapitan Tadeusz Wrona.
Laureatką Nagrody Radia TOK FM za rok 2011 została Danuta Wałęsa. Do nagrody nominowani byli również: ksiądz Adam Boniecki i kapitan Tadeusz Wrona.
Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się we wtorek, 13. marca 2012 o godz. 20.00 w warszawskim klubie Palladium. Laureatka odebrała statuetkę - rzeźbę w kształcie bomby z lontem, którą zaprojektowali Aneta Faner i Piotr Duma - Fish’n’Sheep Studio.
Danuta Wałęsa, autorka książki "Marzenia i tajemnice", została doceniona "za odwagę napisania książki o tym, co to znaczy być kobietą w Polsce". Zgłaszający pisali o niej: "Dała nowe spojrzenie na wielkich tego świata, na męża, który dla zwykłych obserwatorów i uczestników naszej najnowszej historii jest Wielkim Polakiem. Odbrązowiła pomnik. Teraz wiemy, jak za jego wielkość zapłaciła żona, matka ośmiorga dzieci, mądra kobieta, która rozumiejąc dzieje stające się w jej kuchni nie zapomniała o swoich obowiązkach wobec rodziny - ktoś je musiał spełniać. Chodzi o próbę połączenia wielkich spraw z życiem codziennym i wskazanie, które tu okoliczności mają i kiedy, priorytet".
Radio TOK FM przyznaje swoją nagrodę osobie, instytucji lub organizacji za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, dzieła lub wypowiedzi, które w ciągu minionego roku miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub zmieniły polską rzeczywistość.
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze