19.04.12, 19:07

Historia konkursu "Zdobywcy eteru"

Krótka historia plebiscytu "Zdobywcy Eteru".

Tradycyjnie w każdym roku, portalmedialny.pl przeprowadza plebiscyt "Zdobywcy Eteru". Celem jest wyłonienie najlepszych radiowców w Polsce. Pierwszy plebiscyt został zorganizowany w 2002 roku i spotkał się z żywym przyjęciem przez radiowców i czytelników. Od tego czasu jest to najstarszy i jedyny regularny plebiscyt dotyczący radia.

Przypomnijmy dlaczego, akurat przeprowadzamy plebiscyt dotyczący radia, a nie np. telewizji. Dlaczego Radio?
Radio to teatr wyobraźni - tak od dawna twierdzi zwycięzca ubiegłorocznego plebiscytu Marek Niedźwiecki. Radio kreuje, bawi, informuje, towarzyszy. Radio jest wielkim przyjacielem człowieka. "Radio to czary, to magia - to przygoda z której się nie wyrasta" – mówił swego czasu Piotr Welc. I nie sposób się z tymi stwierdzeniami nie zgodzić.

Dlaczego akurat radiowcy?
Radiowcy to osoby dzięki którym budzimy się, przeżywamy dzień, zasypiamy. Dzięki nim wiemy co się dzieje na świecie, poznajemy nowe rzeczy, podróżujemy. Tak naprawdę świat bez radia trudny byłby do wyobrażenia. Ale radio to przede wszystkim ludzie - prezenterzy, dziennikarze, reporterzy, korespondenci, realizatorzy, agenci reklamowi...

Zdobywcy Eteru to jedyny taki plebiscyt. Tylko tu doceniani są nie tylko DJ'e i dziennikarze, ale również Ci ludzie, których efektów nie widać dla przeciętnego słuchacza. Zdobywcy Eteru to plebiscyt zarówno dla ludzi z branży, jak i radiosłuchaczy.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy