28.04.13, 20:23

POPloty

Logo POPlotów
fot.: portalmedialny.pl

POPloty (29.04.2013 r.). Jak zawsze wsadzamy kij w mrowisko. Tym razem piszemy o rychłym końcu pewnej radiowej stacji z Krakowa, starcie pewnej telewizji i o Rozrywce w kablu...

Koniec maja odciśnie się piętnem na historii krakoskiej radiofonii. Wraz z nastaniem Dnia Dziecka, na częstotliwości 100,5 FM zamilknie rozgłośnia, według koncesji mająca status studencki. Rektorzy krakoskich uczelni powiedzieli „pas” i nie dadzą się już więcej cyckać z kasy. Biorąc pod uwagę badania słuchalności, prawdopodobnie niewielu mieszkańców Krakowa zauważy brak jednej stacji radiowej na zatłoczonej skali eteru. Redakcja z ulicy Pomorskiej nie składa jednak broni – ambitna, kulturalna, niezależna, alternatywna (i inne takie tam) Radiofonia będzie nadal grała w Internecie, na kompach, tabletach i bidetach. Dla przyjaciół i znajomych królika.

Z dziennikarskiego obowiązku, masując bolące zęby,  zaczęliśmy ostatnio częściej zaglądać na fale 100,5 FM. Pomijając leki wzrost słuchalności rozgłośni, zauważyliśmy obecność muzyki poważnej w godzinach nocnych. Jako żywo przypomina nam się śp. Blue FM, które w ostatnich tygodniach życia raczyło słuchaczy muzyką filharmoniczną. Drodzy redaktorzy, a wrony z Plant kiedy będą? Po Juwenaliach?

„Niech żyje wolność”, „Majteczki w kropeczki”, „A ona tańczy”. Te inne szlagiery zagościły w parafialnych odbiornikach sieci Plus. Tradycyjnie biskupi nie mają nic do gadania w tej sprawie, a gawiedź na pewno podniesie słuchalność, zwłaszcza w małych miasteczkach. Jak to mówią w Toruniu? Alleluja i do przodu! 

Podsłuchane. Operator kablowy do swojego kolegi po fachu. – Masz już Rozrywkę w kablu? – Nie. Nie współpracujemy z Polsatem.

Objawienie na rynku stacji niusowych, TV Republika rozpoczyna promocję na miarę Paszportu Polsatu. Karta Klubu Telewizji Republika umożliwi płatny dostęp do programu stacji, zniżki na e-wydania jedynej słusznej prasy. Ciekawą zapowiedzią jest benefit zniżek w restauracjach. Co to będzie? Tradycyjny polski schabowy z kapustą? Do kompletu benefitów proponujemy darmowe wydania extra niesamowitości smoleńskich, a na koniec odpust zupełny. 

„Abonenci! Nie idźcie tą drogą!” – zaapelowała platforma nc+ wprowadzając kosmetyczne zmiany w swojej ofercie. Fakt 150 tysięcy wniosków z wypowiedzeniem zrobił wrażenie, a zapewne to dopiero początek. Czekając na kolejne ciężarówki wypełnione ciepłymi słowami od abonentów, żegnamy się francuskim „Au revoir!”. 

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy