27.05.14, 08:47

Adform otwiera oddział w Polsce

Logo firmy
Fot.: materiały prasowe

Firma Adform, lider technologii reklamy graficznej w Europie, otwiera nowy oddział w Warszawie. Decyzja wynika z szybkiego wzrostu rynku usług zautomatyzowanych w Polsce. Łącznie duńska spółka posiada teraz piętnaście oddziałów lokalnych w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Real Time Bidding (RTB) to model zautomatyzowanego zakupu powierzchni reklamowej w czasie rzeczywistym. Platforma Adform oferuje rozwiązania w zakresie RTB oraz tradycyjnej reklamy graficznej, obejmujące planowanie kampanii, targetowanie emisji oraz optymalizację kreacji i analitykę, co pozwala reklamodawcom maksymalizować korzyści z prowadzonych kampanii.

Stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju w polskim oddziale Adform objął Bartosz Malinowski, który zajmie się ugruntowaniem pozycji spółki w regionie. Będzie on pracować z obecnymi i nowymi klientami firmy, w tym z domami mediowymi, agencjami, reklamodawcami i wydawcami. Główny proces rekrutacyjny do polskiego oddziału Adform odbędzie się pod koniec 2014 roku.

Bartosz Malinowski przeszedł do Adform z firmy Adobe, gdzie zajmował się zarządzaniem sprzedażą bezpośrednią, relacjami z partnerami sprzedaży pośredniej, marketingiem i projektami PR na rynek EMEA. Wcześniej pracował w departamencie sprzedaży w IBM. „Polski rynek rozwinął się na tyle, że zautomatyzowane procesy kupna reklamy przestały być eksperymentem na poziomie jednej agencji, a stały się ważnym kanałem nabywczym. Według ostatniego raportu Adkontekst, 25% agencji postrzega RTB jako priorytet marketingowy na rok 2014” - mówi Bartosz Malinowski. „Kluczem do sukcesu RTB pozostaje osiągnięcie masy krytycznej po stronie podaży. Na rynku polskim Adform stawia sobie za cel przede wszystkim przyciągnięcie zaangażowania ze strony wydawców” – dodaje Malinowski.

Adform posiada bardzo silną pozycję w krajach skandynawskich i Europie Wschodniej. Widzimy ogromny potencjał rozwoju polskiego rynku online. Od pewnego czasu odnotowujemy też trend zakładania w Warszawie firm ATD (Agency Trading Desks), które stanowią w hubów dla Europy Środkowo-Wschodniej. Uznaliśmy więc, że to dobry moment, aby silniej zaistnieć na rynku polskim. Jesteśmy przekonani, że atrakcyjność naszej oferty oraz nasze kompleksowe doświadczenie spotkają się z szerokim zainteresowaniem polskich klientów” - podkreśla Martin Stockfleth Larsen, Dyrektor ds. Marketingu w Adform.

Adform jest głównym partnerem domów mediowych, ATD, reklamodawców i wydawców, oferującym jedyną na świecie, popularną w branży zautomatyzowaną platformę typu Brand-Led Media, kompleksowo obsługującą reklamę wieloekranową. Rozwiązania end-to-end Adform w zakresie technologii reklamy integrują planowanie i kupowanie mediów, optymalizację oraz raportowanie i obejmują platformy DSP, Rich Media i technologie adserwerowe.

Firma Adform powstała w roku 2002 w Danii. Obecnie posiada oddziały w 15 krajach: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Belgii, Czechach, Polsce, Litwie i na Białorusi.

Komentarze

Powiązane

17.05.24, 09:00
| reklama & PR » informacje
Podaruj chwilę przyjemności. 30 tys. zł do wygrania w loterii marki LINDOR
Lindt & Sprüngli powierzył agencji UNIQUE ONE organizację loterii pro-mocyjnej dla marki LINDOR „Podaruj chwilę przyjemności”.
17.05.24, 07:45
| reklama & PR » informacje
Przepis na Swojaka. Dan Cake podaje obiad na nowo
Ruszyła kampania produktów grillowych Dan Cake. W tegorocznej odsłonie marka przekonuje odbiorców, że dania grillowe doskonale sprawdzają się jako pomysł na obiad przygotowywany dla rodziny i przyjaciół - nie tylko w plenerze, ale także w domowym zaciszu.
17.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Wills Integrated obsługuje markę Stargres
Agencja Wills Integrated rozpoczęła obsługę marki Stargres z Grupy Końskie. Wrocławska agencja strategiczno-komunikacyjna odpowiada za realizację wielokanałowej kampanii, której celem jest promocja gresowych płyt zewnętrznych z linii STAR 2.0 i STAR 3.0.
16.05.24, 20:45
| reklama & PR » informacje
Agencja KERRIS przygotowała koncepcję kreatywną dla marki Jan Niezbędny
Agencja KERRIS odpowiada za adaptację nowej kreatywnej koncepcji komunikacji Jana Niezbędnego w kanałach social media lidera branży artykułów gospodarstwa domowego.
16.05.24, 19:30
| reklama & PR » ludzie
Ania Kwiatkowska w Grupie Przestrzeń
Ania Kwiatkowska dołączyła do Grupy Przestrzeń (Przestrzeń – agencja strategiczno-kreatywna, Polot – agencja digitalowa, Wyraz – studio projektowe, Rozgłos – agencja mediowa) i objęła stanowisko Business Development Director.
16.05.24, 18:00
| reklama & PR » informacje
Nowe opakowanie, to samo chrupanie!” Kampania marki Familijne
Ruszyła kampania wafli Familijne (Colian) w nowych opakowaniach. Spoty reklamowe będa emitowane w najpopularniejszych kanałach TV, na YouTubie oraz na platformach VOD do końca czerwca br.
15.05.24, 20:40
| reklama & PR » informacje
Rezi twarzą kampanii smartwatcha Huawei Watch 4 Pro Space Edition
Polski oddział Huawei CBG (Consumer Business Group) ruszył z kampanią promującą nową odsłonę smartwatcha premium z rodziny HUAWEI WATCH 4 Pro. Działania wspierające wejście na polski rynek wersji Space Edition obejmują różnorodne kanały i narzędzia marketingowe. Twarzą kampanii w Polsce jest Remigiusz reZi Wierzgoń.
15.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
#BrukselaToNieKurort zachęca do świadomego głosowania w wyborach do europarlamentu
Z początkiem maja br. wystartowała kampania #BrukselaToNieKurort zachęcająca do świadomego głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kampania kładzie nacisk na wyzwania, przed którymi stoi obecnie Europa. Zdaniem twórców kampanii, „Bruksela” nie powinna być sposobem na „polityczne wakacje”, a miejscem, gdzie kompetentne osoby decydują o losach Polski i Europy.
15.05.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
Orange promuje ofertę Orange Flex
Orange Polska rozpoczął nową kampanię oferty subskrypcyjnej Orange Flex. Za strategię i zakup mediów odpowiada agencja Value Media we współpracy ze spółką MarTech & e-commerce connected Salestube. Agencja GONG odpowiada za koncept kreatywny platformy komunikacyjnej, kreacje wideo raz display.
14.05.24, 23:55
| reklama & PR » informacje
PRZEloteria Przelewy24 wraca: do wygrania Fiat 500 oraz wiele innych nagród
Serwis Przelewy24 organizuje drugą edycję PRZEloterii. Partnerami głównymi akcji są Visa i Mastercard. PRZEpartnerami wybranych nagród tygodniowych są marki Itaka, simplybuy.pl i al.to. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy