06.06.14, 19:05

Sparc Media kupuje agencję Q i wchodzi na polski rynek

Sparc Media
Fot.: materiały prasowe

Sparc Media, międzynarodowy dostawca rozwiązań dla online marketingu, kupuje polską agencję reklamową Q. Tym samym założona w Sydney firma, rozpoczyna działalność także w Polsce i krajach Europy Środkowo - Wschodniej. Dotychczas Sparc Media posiadał lokalne biura m.in. w Tokyo, Nowym Jorku, Hong Kongu a od teraz także w Krakowie. 

Podjęcie współpracy z tak dużym graczem jakim jest Sparc Media to dla nas wyróżnienie. Od ponad sześciu lat udoskonalamy polskie kampanie w nowoczesnych kanałach komunikacji. Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy m.in.system, umożliwiający przeprowadzenie kampanii richmediowych na stronach premium i wiele innych innowacji. Dzięki połączeniu zeSparc Media będziemy mogli przenieśćnasze doświadczenia na międzynarodowe rynki”- mówi Jakub Oleksy, właściciel agencji reklamowej Q oraz Szef Sparc Media w Europie Środkowo - Wschodniej.

Sparc Media to wiodący dostawca platform wymiany danych dla reklamodawców, służących m.in. do zakupu, przestrzeni reklamowych premium, w nowoczesnych mediach. Sparc Media to obecnie jedyna w Polsc, firma oferująca dostęp do 24 platform zakupu przestrzeni reklamowej, w czasie rzeczywistym oraz właściciel unikalnego systemu brandsafety, służącego do weryfikacji stron internetowych, które są nośnikami reklamy. 

Cieszymy się, że naszymi działaniami w regionie pokierująspecjaliści związani wcześniej z agencjąreklamowąQ. Ułatwi to szybsze przenoszenie naszego globalnego know-how i rozwiązańna lokalny grunt” – mówi Wout Van Damme prezes Sparc Media. „Europa Środkowa i Wschodnia jest jednym z najbardziej dynamicznych rynków Europy jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania reklamowe. Jużdzisiaj wiele kampanii online w Polsce i regionie nie odbiega od najnowocześniejszych rynkowych standardów. Chcemy uczestniczyćw tym procesie oferując unikalne rozwiązania” - dodaje Van Damme.

Korzystając z doświadczenia agencji reklamowej Q, Sparc Media (firma znana wcześniej jako Funbox) skupi się na budowie regionalnej strategii oraz pozyskiwaniu klientów i partnerów na nowych rynkach.

Komentarze

Powiązane

14.04.24, 22:23
| reklama & PR » ludzie
Sonia Dudek w szeregach Altavia Kamikaze + K2
Do zespołu kreacji agencji Altavia Kamikaze + K2 dołączyła Sonia Dudek, która objęła stanowisko Junior Art Director.
14.04.24, 17:25
| reklama & PR » informacje
Agencja Chromatique dołącza do Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR
Wraz z początkiem 2024 r. agencja kreatywna Chromatique uzyskała członkostwo w Stowarzyszeniu Komunikacji Marketingowej SAR. Doświadczenie zdobyte przez 14 lat w działaniach reklamowych i kreatywnych umożliwi agencji dołożenie w branży swojej cegiełki.
14.04.24, 12:42
| reklama & PR » informacje
Hand Made z produkcją dla Diosminex Max
Agencja reklamowa Hand Made przygotowała najnowszą kampanię dla leku Diosminex Max z portfolio Bausch. Reklama skierowana jest do osób, które borykają się z przewlekłą niewydolnością żylną. 
14.04.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Zróbmy razem coś dobrego! Rusza Klub Pomagania i Niemarnowania WINIARY
Pod hasłem „Zróbmy razem coś dobrego!” ruszył Klub Pomagania i Niemarnowania WINIARY - program lojalnościowy marki przygotowanego wspólnie przez Publicis Poland oraz Unique One.
13.04.24, 21:03
| reklama & PR » informacje
Myślę sobie, Ż ta zima kiedyś musi minąć. Kampania marki Żywiec
W najnowszej kampanii marka Żywiec kontynuuje komunikację, w której przypomina konsumentom, by czerpać radość z życia. W tym roku kanwą opowieści o radości i optymistycznym podejściu do życia jest utwór „Myślę sobie, Ż” stworzony przez Brodkę i Igo.
13.04.24, 12:56
| reklama & PR » ludzie
Łucja Zaorska w zespole Flying Bisons i FDC
Łucja Zaorska, objęła nowo powstałe stanowisko Senior Digital Producer & Team Lead w połączonym Flying Bisons i FDC.
13.04.24, 08:34
| reklama & PR » informacje
Kappahl będzie współpracować z Creative Brand Stories
Kappahl, skandynawska sieć modowa, powierza obsługę swoich działań public relations grupie Creative Brand Stories.
12.04.24, 18:15
| reklama & PR » ludzie
Mateusz Stępniak przechodzi z Horex.pl do Altavia Kamikaze + K2
Do agencji Altavia Kamikaze + K2 dołączył Mateusz Stępniak, który objął stanowisko Content Specialist.
12.04.24, 17:20
| reklama & PR » informacje
first aid communication team obsługuje Ørsted
first aid communication team od lutego br. odpowiada za doradztwo i realizację działań public relations w zakresie komunikacji korporacyjnej dla Ørsted w Polsce, globalnego lidera w morskiej energetyce wiatrowej.
12.04.24, 08:35
| reklama & PR » informacje
Grupa OEX przejęła Loyalty Point i jej spółki zależne
10 kwietnia br. sfinalizowano transakcję, w wyniku której OEX S.A. nabyła 56,6 proc. udziałów w spółce Loyalty Point tworzącej wraz ze swoimi spółkami zależnymi Grupę Data Science House.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy