10.09.14, 12:59

Zjednoczenie blogów podróżniczych

Machu Picchu - legendarne miasto Inków
fot. wprost.pl

Serwis BlogiPodroznicze.pl wystartował w zupełnie nowej odsłonie. W zamyśle inicjatorów przedsięwzięcia, ma to być największy polski agregat blogów związanych z podróżowaniem, życiem na emigracji, turystyką, przyrodą oraz górami. Witryna zrzesza już kilkadziesiąt tytułów, w tym wszystkie najpopularniejsze, rozpoznawalne i nagradzane.

Pierwszy serwis powstał ponad dwa lata temu. Jak mówi Jakub Górnicki, który wraz żoną Anną był jego pomysłodawcą, miało to być miejsce pomagające osobom nie znającym blogosfery podróżniczej, znaleźć ciekawe wpisy i artykuły o różnych miejscach z całego świata. „Blogerom podróżniczym chcieliśmy natomiast dać miejsce, które pozwoli przyciągnąć do nich nowego czytelnika, zainteresowanego podróżowaniem i odkrywaniem świata” - dodaje Górnicki.

Jedną z najgłośniejszych wspólnych akcji grupy, była ubiegłoroczna kampania "Podróże to prawdziwy lifestyle", która w dość luźny sposób zaprotestowała przeciwko włączeniu kategorii "podróże" do kategorii "lifestyle" w konkursie Blog Roku Onetu. Od tego czasu inicjatywa blogerów ma również swój własny fanpage na Facebooku z ponad 3,5 tys. fanów, promujący dobre wpisy z różnych blogów, należących do grupy. Co ciekawe, w 2014 roku Onet wprowadził już kategorię "podróże" jako podstawową.

W nowej odsłonie agregatu mamy do czynienia m.in z podziałem tematycznym i geograficznym wpisów oraz interaktywną mapą geolokalizującą wpisy z wszystkich blogów. „Prace nad nowym serwisem trwały cztery miesiące. Od teraz ma skupiać i promować dobre blogi podróżnicze, dając czytelnikowi możliwość znalezienia interesującej treści w jednym miejscu. Dołączyć do nas mogą blogi, które spełnią proste warunki. W przyszłości mamy nadzieje na zwiększenie liczby promowanych blogów, a z czasem możliwy jest rozwój nowych funkcjonalności” - mówi Ewa Jermakowicz, która z ramienia społeczności koordynowała prace nad zmianą serwisu. 

Nowy serwis Polskie Blogi Podróżnicze to inicjatywa całkowicie niekomercyjna i oddolna. Nie jest platformą reklamową ani przedsięwzięciem marketingowym, aczkolwiek blogerzy zrzeszeni w grupie nie wykluczają wspólnych akcji i przedsięwzięć.

Za przebudowę agregatu odpowiada Paweł Pogorzelski. Opiekę techniczną nad serwisem sprawuje Zenbox.

Komentarze

Powiązane

16.07.24, 16:00
| internet » informacje
Interia partnerem 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
Interia została partnerem 49. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Plebiscyt „Diamentowe Lwiątka” wyłoni najlepszy polski film dla młodego widza. 
16.07.24, 08:30
| internet » informacje
Będą ostrzegać przed burzami. Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz przygotują specjalne alerty pogodowe
Gazeta.pl rozpoczyna w trakcie wakacji współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi.
13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.