04.03.15, 11:38

Kulturawplot.pl Blogiem Roku 2014

Grafika z okazji 10. edycji Blogu Roku 2014
Fot.: materiały prasowe

"Człowiek XXI wieku, który wnosi nową wartość w przestrzeń publiczną i jak nikt inny prezentuje oryginalny kontent kulturowy dopracowany w każdym szczególe pod względem językowym i wizualnym" – tak jurorzy argumentowali decyzję o przyznaniu Bloga Roku 2014 Michałowi Fedorowiczowi za blog kulturawplot.pl.

Podczas gali, która odbyła się 3 marca br. w warszawskim Centrum Konferencyjnym Muranów, zostały wręczone nagrody 10. edycji konkursu Blog Roku 2014. Jurorzy przyznali tytuł Bloga Roku 2014 i wręczyli statuetki autorom najlepszych blogów w 10 kategoriach. Tradycyjnie przyznana została również nagroda Bloga Blogerów. Z okazji jubileuszowej edycji konkursu wybrano również autora najlepszego Tekstu Roku.

Tytuł Blog Roku 2014 trafił w ręce zwycięzcy kategorii „Literackie i kulturalne”, autora kulturawplot.pl. Michał Fedorowicz oprócz statuetki otrzymał Fiata 500. Juror Tomasz Raczek, chcąc szczególnie docenić twórczość blogera, wręczył zwycięzcy osobistą nagrodę im. Zygmunta Kałużyńskiego.

Wyróżnienia Główne jurorzy przyznali natomiast blogowi Hafija.pl za eksperckość i niszczenie stereotypów związanych z odpowiedzialnym rodzicielstwem oraz Krotkiporadnik.pl za potencjał pióra i ważną społecznie tematykę. Wyróżnienie Główne dla Hafija.pl to wielki powrót „Blogów parentingowych”. Jurorka Edyta Jungowska w uzasadnieniu decyzji o przyznaniu Bloga Roku 2014 w swojej kategorii dla bloga Agaty Aleksandrowicz mówi, że to potężna dawka fachowej wiedzy i wsparcia w zakresie umacniania swoich rodzicielskich kompetencji.

Drugie Wyróżnienie Główne trafiło do zwyciężczyni kategorii „Życie i społeczeństwo” ocenianej przez blogera i ubiegłorocznego zwycięzcę Bloga Roku Konrada Kruczkowskiego. Najlepszą okazała się Justyna Mazur i jej Krótki poradnik jak ogarnąć życie. Autorka zdaniem jurorów proponuj przystępną publicystykę, a jednocześnie porusza tematy ważne społecznie. Tym samym doceniono przede wszystkim wysoki poziom jakościowy treści publikowanych na blogu.

Decyzją Karola Okrasy najlepszym blogiem kulinarnym 2014 roku został Wegan Nerd – innowacyjny blog dla wszystkich tych, którzy nie mogą wszystkiego jeść. Wegan Nerd niemal w całości poświęcony jest tematyce kuchni roślinnej – bez mięsa, bez jajek, bez mleka, a od niedawna także bez glutenu.

Michał Szafrański, bloger i laureat Wyróżnienia Głównego Bloga Roku 2013 w kategorii „Specjalistyczne i firmowe” wyróżnił Finanse bardzo osobiste. FBO to witryna, na której twórca prezentuje praktyczne wskazówki dotyczące zarządzania rodzinnymi finansami oraz porady, komentarze nawiązujące do aktualnych wydarzeń z zakresu ekonomii.

Tradycyjnie o tytuł najlepszego bloga walczyli także najmłodsi. Oceną „Blogów nastolatków” zajęła się wokalistka Margaret, która wytypowała Milion&Oliwka. Autorka bloga – Oliwia – to rozsądna i dojrzała jak na swój wiek nastolatka. Jej wpisy to barwna opowieść o codzienności i ciekawe, inspirujące przemyślenia .

Uwagę Michała Piróga – jurora kategorii „Pasje i twórczość” zwrócił blog Zabij Grubasa. To męski punkt widzenia o zdrowym stylu życia, w którym autor pokazuje, jak zmieniło się jego życie po zrzuceniu kilkudziesięciu kilogramów.

Autorem najlepszego bloga z kategorii „Podróże” zdaniem Martyny Wojciechowskiej jest Karol Lewandowski – twórca witryny Busem przez świat. To wyjątkowy i niecodzienny projekt zakładający zwiedzanie świata starym hipisowskim busem przy jak najniższym budżecie. Uwagę jurorki zwraca przede wszystkim fakt, że do wyprawy dołączyć może każdy czytelnik bloga.

W kategorii „Lifestyle” główną nagrodę zdobył Volantification i jego męski blog, który lubią czytać też kobiety. Jurorką tej kategorii była Dorota Gardias.

Maja Sablewska oceniająca blogi w kategorii „Moda i uroda” wyróżniła Vivi&Oli, dziecięcy blog modowy prowadzony przez mamę – pasjonatkę mody, fotografii i designu.

Tekst Roku to kategoria, która została dołączona do konkursu z okazji dziesiątej, jubileuszowej, edycji. Jurorką tej wyjątkowej kategorii była Joanna Bator, która nagrodziła wpis pt. Anatomia matki z bloga Matko Jedyna.

Bloga Blogerów 2014 czyli Mypinkplum.pl wybrało jury składające się z laureatów ostatniej edycji konkursu, tj. Konrad Kruczkowski, Michał Szafrański oraz Karol Werner. Wybierali oni spośród 20 blogów wskazanych w rankingu Brand24 i Hash|fm. Zestawienie zostało stworzone poprzez analizę interakcji, czyli zliczonej liczby ruchów internautów.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.
27.06.24, 13:36
| internet » informacje
Yola Czaderska-Hayek felietonistką Interii. Będzie opowiadała nie tylko o Hollywood
Interia wzmacnia segment premium. 28 czerwca br. portal uruchomi cykl „Hollywood według Yoli”, w ramach którego Yola Czaderska-Hayek będzie opowiadała o najważniejszych zjawiskach i wydarzeniach w amerykańskiej branży filmowej i hollywoodzkich gwiazdach. 
27.06.24, 10:39
| prasa » informacje | internet » informacje
Wydawcy apelują do posłów w sprawie ustawy implementującej dyrektywę UE o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Projekt jest niekorzystny dla polskich mediów
Najwięksi wydawcy cyfrowi w Polsce przesłali do posłów i posłanek apel w sprawie ustawy implementującej dyrektywę UE o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.