01.09.15, 20:00

Nowy obiektyw 4K od firmy Canon

CJ12ex4.3B
fot. materiały prasowe

Firma Canon zaprezentowała najnowszy kompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy do kamer z matrycą 2/3” – CJ12ex4.3B. Obiektyw posiada najszerszą dostępną wartość ogniskowej 4,3 mm, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno podczas relacjonowania wydarzeń sportowych, jak i profesjonalnych realizacji transmisji na żywo.

Canon poinformował także, że pracuje nad nowym kompaktowym obiektywem 4K do kamer z matrycą 2/3”. Ten produkt będzie kolejnym ważnym dodatkiem do serii telewizyjnych obiektywów 4K. Zostanie zoptymalizowany do pracy zarówno w studio, jak i na zewnątrz i znajdzie zastosowanie w różnych środowiskach, m.in. podczas relacjonowania imprez sportowych, transmisji na żywo czy produkcji seriali i reklam.

Wykorzystując zaawansowane technologie optyczne, najnowszy obiektyw Canon CJ12ex4.3B oferuje najwyższą jakość obrazu 4K w całym 12-krotnym zakresie zbliżenia. Umożliwia dostosowanie parametrów do różnych warunków pracy i pozwala operatorom z łatwością przechodzić od szerokich planów przy wartości 4,3 mm do zbliżeń, zachowując doskonałą jakość obrazu. Dodatkowo, wbudowany konwerter 2x daje możliwość zwiększenia zakresu ogniskowej przy zachowaniu jakości 4K.

Aby zapewnić ostrość podczas nagrywania scen o wysokim kontraście, obiektyw CJ12ex4.3B jest wyposażony w elementy fluorytowe i soczewkę ze szkła UD ze specjalnymi powłokami Canon, które minimalizują efekty ducha i flary. Nowy 3-grupowy wewnętrzny system regulacji ostrości dodatkowo ogranicza tzw. oddychanie obiektywu (focus breathing).

CJ12ex4.3B oferuje nową, kompaktową konstrukcję i waży zaledwie 2,1 kg, dzięki czemu jego parametry fizyczne są zbliżone do obiektywów HD dla kamer z matrycą 2/3”. Obiektyw jest idealny do wykonywania ujęć „z ręki”, ponieważ może być z łatwością przenoszony. Dodatkowo, ergonomiczna konstrukcja i uchwyt zapewniają wygodę podczas nagrywania długich ujęć. CJ12ex4.3B wyposażono także w 20-stykowe złącza, które pozwalają na szybką integrację z kontrolerami ostrości/zbliżenia i umożliwiają bezpośrednie podłączenie do zewnętrznego wirtualnego systemu operacyjnego.

Obiektyw CJ12ex4.3B został wyposażony w cyfrową jednostkę sterującą, dzięki czemu oferuje zaawansowaną funkcjonalność. Operatorzy mogą dopasować do swoich potrzeb powtarzalne ustawienia zarówno zoomu, ostrości, jak i przysłony. 16-bitowy enkoder absolutny, który jest wbudowany w cyfrową jednostkę sterującą, umożliwia szybkie działanie funkcji kompensacji aberracji chromatycznej i pozwala rozpocząć nagrywanie bez konieczności wstępnej inicjalizacji. Jest to szczególnie przydatne podczas filmowania dzikiej przyrody, gdzie akcja toczy się bardzo dynamicznie. Dodatkowo, wbudowany w jednostkę sterującą cyfrowy wyświetlacz sprawia, że ustawienie, podgląd czy zmiana podstawowych funkcji obiektywu staje się równie prosta, jak w obiektywach HD do kamer z matrycą 2/3”.

Komentarze

Powiązane

08.07.24, 20:30
| biznes i technologie » informacje
Grupa Polsat Plus i ZE PAK inwestują w największy projekt wiatrowy w Polsce
Grupa Polsat Plus i ZE Pak rozpoczęły wspólną inwestycję, nabywając wszystkie udziały w spółkach realizujących projekt zespołu elektrowni wiatrowych.
08.07.24, 15:30
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Tomasz Jagiełło ponownie wybrany do zarządu The International Union of Cinemas
Tomasz Jagiełło, Prezes sieci kin Helios, ponownie został członkiem zarządu The International Union of Cinemas, organizacji skupiającej europejskie firmy kinowe.
04.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Aż 280 mln zł. Rekordowa wypłata z Ekstraklasy za sezon 2023/24 dzięki m.in. sprzedaży praw do transmisji TV
Ekstraklasa w sezonie 2023/24 wypłaciła klubom 280,2 mln zł, a ok. 9,5 mln zł trafiło do PZPN. Środki pozyskane przez spółkę pochodzą głównie ze sprzedaży krajowych i międzynarodowych praw do transmisji TV oraz scentralizowanych praw marketingowych.
28.06.24, 18:00
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Max, PKOl i Looney Tunes łączą siły przed Igrzyskami Olimpijskimi Paryż 2024
Platforma Max została oficjalnym partnerem streamingowym Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Warner Bros Discovery Global Consumer Products i PKOl wraz z firmą LPP ogłosiły również współpracę, której efektem jest specjalna kolekcja ubrań z postaciami z Looney Tunes, zachęcającymi do wspierania TeamPL w igrzyskach.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
03.06.24, 08:30
| biznes i technologie » informacje
Duży Ben Rośnie i zapowiada inwestycje w e-commerce
Duży Ben, sieć marketów alkoholowych, w 2023 r. przyczynił się do wzrostu sprzedaży w segmencie Projektów Grupy Eurocash o 21 proc. Na ten rok planowane jest dalsze wdrażanie nowych udogodnień dla klientów z wykorzystaniem nowych technologii.
01.06.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Grupa Muszkieterów planuje przekroczyć pułap 11 mld zł obrotów w 20224 r.
Grupa Muszkieterów osiągnęła w I kwartale 2024 r. łączny obrót w wysokości blisko 2,4 mld zł w ramach zrzeszonych sieci Intermarché i Bricomarché, odnotowując niemal 9 proc. wzrost rok do roku.
01.06.24, 09:00
| biznes i technologie » informacje
Rusza rozbudowa Lotniska w Modlinie. Większy terminal, więcej miejsc postojowych i nowi przewoźnicy
Nowe władze portu lotniczego w Modlinie mają ambitne plany rozbudowy lotniska i realizacji niezbędnych inwestycji.
31.05.24, 21:45
| biznes i technologie » informacje
Piąty salon Reserved (LPP) w Wielkiej Brytanii
LPP kontynuuje ekspansję w Europie Zachodniej otwierając piąty salon Reserved w Wielkiej Brytanii. Otwarciu towarzyszyć będzie zakrojona na szeroką skalę kampania marketingowa oraz wprowadzona właśnie do sprzedaży kolekcja „Welcome to the Club” inspirowana brytyjskimi tradycjami old-fashioned i stylem sportowym.
30.05.24, 21:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com w I kw. 2024 r.: zwiększa swoje przychody i inwestuje mimo wymagającej sytuacji rynkowej
Answear.com podsumowuje I kw. 2024 r. Pomimo wymagającej sytuacji rynkowej, a także okresu inwestycji w rozwój marki PRM, spółka utrzymała dodatnie dynamiki wzrostu sprzedaży, a także przeprowadziła inwestycje związane z uruchomieniem dwóch concept store w Warszawie dla marki PRM oraz Answear.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.