15.09.15, 12:00

Viacom Play Plex w 180 krajach

Logo firmy
Fot.: materiały prasowe

Viacom Play Plex to pakiet aplikacji oferujących dostęp do biblioteki programów z portfolio Comedy Central, MTV, Nickelodeon, Paramount Channel, Spike i BET. Usługa ma być dostępna na iOS i Androida w 180 krajach.

Z końcem 2015 roku Viacom zamierza wprowadzić Viacom Play Plex, czyli pakiet aplikacji telewizyjnych umożliwiających dystrybucję treści na smartfony i tablety. Każda z marek z portfolio Viacom - Comedy Central, MTV, Nickelodeon, Paramount Channel, Spike i BET – otrzyma dedykowaną aplikację oferującą dostęp VOD do biblioteki programów, możliwość odbioru lokalnych programów w wersji linearnej, czy dostęp do dodatkowych treści, np. gier dla Nick Play. Usługa ta będzie dostępna do wdrożenia na wszystkich z ponad 180 rynków, na których działa Viacom.

Obecnie Viacom sprawdza możliwości różnorodnej dystrybucji aplikacji z pakietu Viacom Play Plex dostosowanej do wymagań partnerów na poszczególnych rynkach. W Polsce od kwietnia dostępna jest już aplikacja MTV Play, która ma być częścią pakietu Viacom Play Plex. Warunki, terminy i sposób dystrybucji kolejnych aplikacji na polskim rynku nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że model dystrybucji, sposób dostępu do aplikacji oraz zawartość kontentowa w poszczególnych krajach będzie różna i uzależniona od lokalnych uwarunkowań (np. biznesowych, model rynku TV, itp.).

Viacom Play Plex oferuje maksimum elastyczności w dystrybucji naszej treści i jest bezpośrednią odpowiedzią na zmiany w konsumpcji treści telewizyjnych współczesnych widzów” – mówi Bob Bakish, Prezydent i CEO Viacom International Media Networks. „Usługa została zaprojektowana tak, by optymalnie uzupełniała ofertę linearną i pozwalała naszym obecnym partnerom dystrybucyjnym na dostarczenie swoim klientom jeszcze ciekawszej rozrywki. Równocześnie Viacom Play Plex umożliwia nowe partnerstwa dystrybucyjne, szczególnie w dynamicznym sektorze mobilnej telewizji” - dodaje Bakish.

Aplikacje dla marek z portfolio Viacom będą lokalizowane w poszczególnych krajach zależnie od lokalnych uwarunkowań. Dzięki tym platformom widzowie zyskają dostęp do lokalnych produkcji oraz takich międzynarodowych hitów jak „SpongeBob Kanciastoporty” czy „Catfish”.

Aplikacja ma udostępniać intuicyjny video-interface, odtwarzacz, który ma zredukowac czas ładowania i bufferowania filmu, menu, który dopasowuje się do preferencji widza, jak również możliwość połączenia każdej aplikacji z sieciami społecznościowymi. Viacom Play Plex będzie dostępne na iOS i Androida z możliwością pobrania z Apple App Store i Google Play.

Komentarze

Powiązane

18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.