14.05.07, 19:08

Melchiory 2006 rozdane

Polskie Radio przyznało „MELCHIORY 2006”. Podczas Gali Polskich Reportażystów w Filharmonii Zielonogórskiej najważniejszą nagrodę – Radiowego Reportażysty Roku – otrzymała Katarzyna Michalak z Polskiego Radia Lublin.
Polskie Radio przyznało „MELCHIORY 2006”. Podczas Gali Polskich Reportażystów w Filharmonii Zielonogórskiej najważniejszą nagrodę – Radiowego Reportażysty Roku – otrzymała Katarzyna Michalak z Polskiego Radia Lublin.

Ogłoszenie wyników, trzeciego już konkursu, nastąpiło 12 maja 2007 r. w Zielonej Górze.

Spośród 80 prac, które wpłynęły na konkurs, jury w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Maciej Drygas, Janina Jankowska, Hanna Krall, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz oraz Dorota Fredro-Boniecka (sekretarz konkursu) przyznało:

w kategorii Radiowy Reportażysta Roku:
- Statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł Katarzynie Michalak (Polskie Radio Lublin) – za wrażliwość, takt i profesjonalizm w ukazywaniu zawiłości ludzkich losów,
w kategorii Inspiracja Roku:
- Statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną w wysokości 3 750 zł Mirosławowi Dembińskiemu (Studio Filmowe Everest) – za odwagę i determinację reżysera w ukazaniu środowiska młodzieży białoruskiej, która pokonując strach walczy ze zniewoleniem,
- Statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną w wysokości w wysokości 3 750 zł Marcinowi Kołodziejczykowi (Polityka) – za bezbłędny stylistycznie, krzepiący obraz polskiej prowincji opowiedziany nowatorskim językiem,
W kategorii Premiera Roku
- Nagrodę im. Witolda Zadrowskiego za reportaż artystyczny w wysokości 2 500 zł „Nigdy się nie poddawaj” Hanny Wilczyńskiej-Toczko (Polskie Radio Gdańsk) – za perfekcyjnie skonstruowaną opowieść o dramacie Tybetu,
- Nagrodę im. Witolda Zadrowskiego za reportaż artystyczny w wysokości 2 500 zł „Georgia - Fragmenty pamięci” Małgorzaty Żerwe (Polskie Radio Gdańsk) – za artystyczną narrację radiową poruszającego studium starości,
- Nagrodę im. Witolda Zadrowskiego za reportaż społeczny w wysokości 2 500 zł „Bajka” Magdy Skawińskiej i Angeliki Kuźniak (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) – za piękną opowieść o miłości Polaka i Niemki, których przed ponad 60 laty rozdzieliła historia,
- Nagrodę im. Witolda Zadrowskiego za reportaż społeczny w wysokości 2 500 zł „Po tamtej stronie” Cezarego Galka (Radio Zachód Zielona Góra) – za dokument radiowy - bezbłędnie skonstruowaną wielowątkową opowieść o Irenie Sendlerowej i ludziach przez nią uratowanych.

Laureatami Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu PR SA (statuetka Melchiora) w tym roku zostali: prof. Elżbieta Pleszkun - Olejniczak i Jerzy Olejniczak.
Prof. Elżbieta Pleszkun - Olejniczak uhonorowana została za naukowe opracowania reportażu radiowego oraz działalność na rzecz jego popularyzacji, a Jerzy Olejniczak – za działalność na rzecz popularyzacji reportażu radiowego.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów jest promowanie indywidualności autorskich i ambitnych form twórczości radiowej, a także uhonorowanie reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych.

Konkurs „Melchiory” skierowany jest do pracowników oraz współpracowników jednostek publicznej radiofonii, niezależnych producentów audycji radiowych, zawodowo zajmujących się taką działalnością oraz studentów wyższych uczelni (kategoria reportaży radiowych). W kategorii prasowo-telewizyjnej mogą brać udział dziennikarze prasy krajowej, jednostek telewizji publicznej oraz komercyjnych stacji telewizyjnych.

Organizatorami tegorocznego konkursu było Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia SA oraz Radio Zachód SA z Zielonej Góry.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
13.06.24, 11:42
| radio » informacje
Relacje z EURO 24 w Radiu Zet i TOK FM
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Mecze polskiej reprezentacji będą relacjonować Krzysztof Wilanowski i Marcin Powideł z Radia ZET oraz Przemysław Pozowski i Michał Waszkiewicz z TOK FM.
12.06.24, 16:00
| radio » ludzie | reklama & PR » ludzie
10 osób awansuje w Dziale Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet
W ramach struktur Działu Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet awansowało dziesięć osób. Stanowiska dyrektorskie objęli Anna Chudzyńska i Michał Miętusiewicz.
12.06.24, 08:30
| radio » informacje
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek w zespole Radia Nowy Świat
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek dołączają do zespołu Radia Nowy Świat . Barciś pojawi się pierwszy raz na antenie 13 czerwca o godz. 14.00. Z kolei Kwiek pojawi się 14 czerwca z rozmową w programie „Cały nasz świat” (11:00-12:00), a w sobotę 15 czerwca o godz. 13.00 na antenie stacji zadebiutuje Mery Spolsky.
12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.