03.11.15, 03:00

Poczuj miętę. Kampania Capgemini

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

Ruszyła pierwsza w Polsce kampania employer brandingowa wykorzystująca aromamarketing oraz inne niestandardowe działania mające pobudzać zmysły. Akcję promocyjną z miętowym motywem przewodnim przygotowało Capgemini, a poprzedziły ją działania wewnętrzne, podczas których w biurach firmy zazieleniło się od ziół, a pracownicy mogli częstować się lemoniadą.

Celem kampanii jest zwiększenie rozpoznawalności firmy oraz zaangażowania pracowników. Kompleksowe działania marketingowe wewnątrz organizacji rozpoczęły się w lipcu, zaś w ostatnich dniach wystartował etap zewnętrzny kampanii, skierowany do potencjalnych kandydatów – zarówno studentów i absolwentów, jak i doświadczonych specjalistów. W kampanii zaplanowano wykorzystanie zróżnicowanych narzędzi, dostosowując sposób komunikacji do różnych kanałów online i offline.

W reklamach wykorzystano powszechnie znane powiedzenie „poczuć miętę do kogoś”. Hasło „Poczuj miętę” zostało też użyte jako hashtag promujący akcję na Instagramie. Niezależnie od hasła głównego, będącego motywem przewodnim wszystkich działań, firma zaangażowała pracowników do stworzenia fraz wykorzystanych w outdoorowej części kampanii. W tym celu ogłoszono konkurs w oddziałach firmy, zaś treść trzech najlepszych zgłoszeń trafiła na billboardy i citylighty. Dzięki temu zintegrowano wewnętrzne i zewnętrzne elementy akcji.

Kampania miała pobudzać różne zmysły, dlatego decydowano się włączyć do strategii działania aromamarketingowe. Zapach świeżej mięty roztacza się w pobliżu billboardów rozmieszczonych w największych miastach trzech polskich województw, a doniczki z żywymi roślinami zostały ustawione w biurach Capgemini oraz na stoiskach firmowych podczas targów pracy i innych wydarzeń rekrutacyjnych.

W ramach promocji przygotowano także miętowe drinki. Rozdano je pracownikom oraz uczestnikom wydarzeń rekrutacyjnych organizowanych na polskich uczelniach. 

Akcja była związana z rosnącymi potrzebami rekrutacyjnymi Capgemini. Ogłoszenia zachęcające do złożenia aplikacji pojawiły się w social mediach oraz na portalach rekrutacyjnych. Kampania potrwa do grudnia, zaś za jej koncepcję odpowiedzialna jest agencja MJCC, która realizuje ją wraz z zespołem Employer Brandingu firmy Capgemini.

Komentarze

Powiązane

07.06.23, 10:50
| reklama & PR » informacje
Dentsu Creative ponownie zwycięża w przetargu Audi
Dentsu Creative obroniło budżet na obsługę marki Audi. Kontrakt podpisano na okres trzech lat z możliwością przedłużenia o kolejne dwa.
07.06.23, 09:37
| reklama & PR » ludzie
Izabela Albrychiewicz awansowała na stanowisko CEO GroupM CEE. Teraz zarządza 10 rynkami regionu
GroupM, medialna grupa inwestycyjna WPP, powołała Izabelę Albrychiewicz na stanowisko CEO GroupM CEE. Region, którym zarządzać będzie dotychczasowa CEO GroupM Poland, obejmuje aż 10 rynków: Chorwację, Czechy, Bośnię, Węgry, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię i Ukrainę.
07.06.23, 06:30
| reklama & PR » ludzie
Trzy osoby awansowały w agencji Good One PR
W strukturach Good One PR awansowały trzy osoby. W kwietniu br. Marta Paczka objęła funkcję Account Managera, a miesiąc później Jakub Macyszyn Senior Account Executive’a. Na stanowisko Account Executive w marcu br. awansowała natomiast Angelika Zarzycka.
06.06.23, 20:58
| reklama & PR » informacje
Janusz Walczuk ambasadorem marki Garage
Marka Garage inauguruje sezon letnich imprez i festiwali wejściem w długofalową współpracę ambasadorską z raperem Januszem Walczukiem. Zapowiada także cykl imprez zorganizowanych razem z muzycznym kolektywem SO HARD, na których wystąpi znany raper.
06.06.23, 20:08
| reklama & PR » informacje
Agencja Peppermint przygotowała koncepcję graficzną loterii Toffifee
Współpraca Peppermint z marką Toffifee w ramach ogólnopolskiej loterii pod hasłem „Loteria tkwi w Toffifee”, objęła przygotowanie różnorodnych formatów graficznych do promocji kampanii w kanałach online i offline.
06.06.23, 17:56
| reklama & PR » informacje
Antysmogowy mural Max Premium Burgers
MAX Premium Burgers stworzył przy katowickiej restauracji antysmogowy mural nawiązujący do lokalnej architektury i historii. Z jednej strony mural ma podkreślać obecność marki w tej części Polski, z drugiej zachęcać do podążania śladem sieci w kwestii działań na rzecz klimatu.
06.06.23, 16:00
| reklama & PR » informacje
Samochody Toyota Yaris Cross Hybrid do wygrania w loterii Link4
Z okazji swojego dwudziestolecia LINK4 organizuje Loterię Jubileuszową. Do wygrania są samochody Toyota Yaris Cross Hybrid oraz karty paliwowe o wartości 400 zł. W loterii może wziąć udział każdy klient indywidualny. 
06.06.23, 14:10
| reklama & PR » ludzie
Łukasz Trocki przechodzi do KEINO
Łukasz Trocki dołączył do agencji reklamowej KEINO (część ekosystemu komunikacyjnego Chapter2) jako Senior Graphic Designer i Motion Designer.
06.06.23, 10:12
| reklama & PR » ludzie
Agata Brzezińska awansowała w LiquidThread
Agata Brzezińska awansowała na stanowisko Senior Integrated Communication Managerki w agencji digitalowo-contentowej LiquidThread (Publicis Groupe).
06.06.23, 08:30
| reklama & PR » informacje
Santander Bank Polska partnerem tytularnym Santander Letnie Brzmienia 2023
Santander Bank Polska został partnerem tytularnym wakacyjnej trasy koncertowej „Letnie Brzmienia 2023”. Podczas festiwalu na scenie wystąpią popularni polscy artyści, w tym tegoroczni laureaci Fryderyków.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.