03.11.15, 03:00

Poczuj miętę. Kampania Capgemini

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

Ruszyła pierwsza w Polsce kampania employer brandingowa wykorzystująca aromamarketing oraz inne niestandardowe działania mające pobudzać zmysły. Akcję promocyjną z miętowym motywem przewodnim przygotowało Capgemini, a poprzedziły ją działania wewnętrzne, podczas których w biurach firmy zazieleniło się od ziół, a pracownicy mogli częstować się lemoniadą.

Celem kampanii jest zwiększenie rozpoznawalności firmy oraz zaangażowania pracowników. Kompleksowe działania marketingowe wewnątrz organizacji rozpoczęły się w lipcu, zaś w ostatnich dniach wystartował etap zewnętrzny kampanii, skierowany do potencjalnych kandydatów – zarówno studentów i absolwentów, jak i doświadczonych specjalistów. W kampanii zaplanowano wykorzystanie zróżnicowanych narzędzi, dostosowując sposób komunikacji do różnych kanałów online i offline.

W reklamach wykorzystano powszechnie znane powiedzenie „poczuć miętę do kogoś”. Hasło „Poczuj miętę” zostało też użyte jako hashtag promujący akcję na Instagramie. Niezależnie od hasła głównego, będącego motywem przewodnim wszystkich działań, firma zaangażowała pracowników do stworzenia fraz wykorzystanych w outdoorowej części kampanii. W tym celu ogłoszono konkurs w oddziałach firmy, zaś treść trzech najlepszych zgłoszeń trafiła na billboardy i citylighty. Dzięki temu zintegrowano wewnętrzne i zewnętrzne elementy akcji.

Kampania miała pobudzać różne zmysły, dlatego decydowano się włączyć do strategii działania aromamarketingowe. Zapach świeżej mięty roztacza się w pobliżu billboardów rozmieszczonych w największych miastach trzech polskich województw, a doniczki z żywymi roślinami zostały ustawione w biurach Capgemini oraz na stoiskach firmowych podczas targów pracy i innych wydarzeń rekrutacyjnych.

W ramach promocji przygotowano także miętowe drinki. Rozdano je pracownikom oraz uczestnikom wydarzeń rekrutacyjnych organizowanych na polskich uczelniach. 

Akcja była związana z rosnącymi potrzebami rekrutacyjnymi Capgemini. Ogłoszenia zachęcające do złożenia aplikacji pojawiły się w social mediach oraz na portalach rekrutacyjnych. Kampania potrwa do grudnia, zaś za jej koncepcję odpowiedzialna jest agencja MJCC, która realizuje ją wraz z zespołem Employer Brandingu firmy Capgemini.

Komentarze

Powiązane

08.12.23, 08:00
| reklama & PR » informacje
Agencja Przestrzeń zwycięzcą przetargu OLX
Przestrzeń w styczniu 2024 r. zrealizuje kampanię wizerunkową dla OLX Praca, która obejmie kanały ATL, digital i social media. To wynik wygranego przetargu.
07.12.23, 19:06
| reklama & PR » informacje
KERRIS poszerza współpracę ze SWISS KRONO o rynki amerykański i meksykański
KERRIS poszerza długoletnią współpracę z klientem – SWISS KRONO o dwa zagraniczne rynki.
07.12.23, 14:00
| reklama & PR » informacje
Ciasta Dan Cake dobrze się prezentują. Świąteczna kampania marki Dan Cake
W najnowszej kampanii Dan Cake zachęca do tego, by na świątecznych stołach zagościły gotowe, pakowane wypieki. Za przygotowanie i obsługę kampanii odpowiadają agencja Ancymony, Key Story oraz Value Media.
07.12.23, 10:49
| reklama & PR » ludzie
Lidia Tofil wkrótce w szeregach Warsaw Creatives
Od stycznia 2024 r. Lidia Tofil dołączy do agencji Warsaw Creatives i obejmie stanowisko Head of Events.
07.12.23, 08:30
| reklama & PR » informacje
Prezenty zostają z nami na zawsze. Świąteczna kampania wizerunkowa Carrefour Polska
Ruszyła kampania Carrefour Polska przygotowana z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotach emitowanych do 26 grudnia br., sieć podkreśla jak ważna jest bliskość i radość z chwil spędzanych w gronie najbliższych, w tym także towarzystwo czworonożnych przyjaciół, którzy są równie ważni jak członkowie naszych rodzin. 
07.12.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Zawsze kiedy chcesz coś przeżyć. Fortuna z nową kampanią
Fortuna Zakłady Bukmacherskie rozpoczęły kampanię wizerunkowo-promocyjną. W ramach akcji „Zawsze kiedy chcesz coś przeżyć” przygotowane zostały spoty video z udziałem brand hero marki – Bogini Fortuny.
06.12.23, 16:30
| reklama & PR » ludzie
Zmiany w strukturze Biura Reklamy RAS Polska. Firma stawia na pozytywne doświadczenia klientów
Pod przewodnim hasłem „Customer Experience” wprowadzono nową strategię Biura Reklamy Ringier Axel Springer Polska, która weszła w życie 4 grudnia br.
06.12.23, 15:15
| reklama & PR » ludzie
Grzech Luft na czele kreacji w Cape Morris
Grzech Luft stanął na czele kreacji w agencji Cape Morris. Wcześniej dotychczasowy Head of Creation, Jarek Kacperczyk, awansował na stanowisko Chief Design Officer i zajmie się koordynacją działań nowo utworzonego zespołu designu w ramach struktury agencji.
06.12.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Kanały Grupy Canal+ Polska ofercie przechodzą do portfolio Polsat Media
1 stycznia 2024 r. biuro reklamy Polsat Media rozpocznie sprzedaż czasu reklamowego w 13 kanałach TV należących do Grupy Canal+ Polska. Do końca br. za sprzedaż reklam w tych kanałach odpowiada TVN Media.
06.12.23, 11:21
| reklama & PR » informacje
dentsu X rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini o kolejną markę
Agencja dentsu X (dentsu Polska) rozszerza współpracę eventową z Bacardi-Martini i odpowiada za obsługę kolejnej marki z portfolio firmy – whisky Aberfeldy.