03.11.15, 03:00

Poczuj miętę. Kampania Capgemini

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

Ruszyła pierwsza w Polsce kampania employer brandingowa wykorzystująca aromamarketing oraz inne niestandardowe działania mające pobudzać zmysły. Akcję promocyjną z miętowym motywem przewodnim przygotowało Capgemini, a poprzedziły ją działania wewnętrzne, podczas których w biurach firmy zazieleniło się od ziół, a pracownicy mogli częstować się lemoniadą.

Celem kampanii jest zwiększenie rozpoznawalności firmy oraz zaangażowania pracowników. Kompleksowe działania marketingowe wewnątrz organizacji rozpoczęły się w lipcu, zaś w ostatnich dniach wystartował etap zewnętrzny kampanii, skierowany do potencjalnych kandydatów – zarówno studentów i absolwentów, jak i doświadczonych specjalistów. W kampanii zaplanowano wykorzystanie zróżnicowanych narzędzi, dostosowując sposób komunikacji do różnych kanałów online i offline.

W reklamach wykorzystano powszechnie znane powiedzenie „poczuć miętę do kogoś”. Hasło „Poczuj miętę” zostało też użyte jako hashtag promujący akcję na Instagramie. Niezależnie od hasła głównego, będącego motywem przewodnim wszystkich działań, firma zaangażowała pracowników do stworzenia fraz wykorzystanych w outdoorowej części kampanii. W tym celu ogłoszono konkurs w oddziałach firmy, zaś treść trzech najlepszych zgłoszeń trafiła na billboardy i citylighty. Dzięki temu zintegrowano wewnętrzne i zewnętrzne elementy akcji.

Kampania miała pobudzać różne zmysły, dlatego decydowano się włączyć do strategii działania aromamarketingowe. Zapach świeżej mięty roztacza się w pobliżu billboardów rozmieszczonych w największych miastach trzech polskich województw, a doniczki z żywymi roślinami zostały ustawione w biurach Capgemini oraz na stoiskach firmowych podczas targów pracy i innych wydarzeń rekrutacyjnych.

W ramach promocji przygotowano także miętowe drinki. Rozdano je pracownikom oraz uczestnikom wydarzeń rekrutacyjnych organizowanych na polskich uczelniach. 

Akcja była związana z rosnącymi potrzebami rekrutacyjnymi Capgemini. Ogłoszenia zachęcające do złożenia aplikacji pojawiły się w social mediach oraz na portalach rekrutacyjnych. Kampania potrwa do grudnia, zaś za jej koncepcję odpowiedzialna jest agencja MJCC, która realizuje ją wraz z zespołem Employer Brandingu firmy Capgemini.

Komentarze

Powiązane

11.08.22, 16:15
| reklama & PR » informacje
Piwna marka Brooklyn debiutuje nad Wisłą
Carlsberg Polska wprowadza do szerokiej dystrybucji ikoniczną markę, popularnego w Stanach Zjednoczonych, Browaru Brooklyn. Nowość trafiła do ogólnej dystrybucji, a w telewizji i Internecie emitowany jest spot reklamowy.
11.08.22, 14:40
| reklama & PR » informacje
Makro Polska promuje Zielone etykiety
Pod hasłem „Kupujesz więcej, płacisz mniej” ruszyła kampania reklamowa MAKRO Polska.
11.08.22, 13:06
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Hala w Gdyni zmienia nazwę na Polsat Plus Arena Gdynia
Polsat i Plus – dwie marki Grupy Polsat Plus będą w nazwie hali w Gdyni. Dzięki umowie Grupy Polsat Plus z miastem Gdynia hala będzie nazywała się Polsat Plus Arena Gdynia.
11.08.22, 10:00
| reklama & PR » ludzie
Public Policy rozszerza działalność o social media i Digital. Rafał Wasilczyk w drużynie agencji
Public Policy rozbudowało zakres świadczonych usług o działania z obszaru social media i digital. Do zespołu agencji dołączył Rafał Wasilczyk, który jest odpowiedzialny za tworzenie strategii komunikacji i kompleksową obsługę klientów w mediach społecznościowych.
10.08.22, 20:43
| reklama & PR » ludzie
Katarzyna Dąbrowska w zespole OKK! PR
Do zespołu OKK! PR dołączyła Katarzyna Dąbrowska, która objęła stanowisko Junior Account Executive.
10.08.22, 18:30
| reklama & PR » ludzie
Magdalena Jankowska awansuje w OKK! PR
Z początkiem lipca br. w OKK! PR awansowała Magdalena Jankowska na stanowisko Senior Account Executive.
10.08.22, 16:45
| reklama & PR » ludzie
Michał Wojtas awansuje w Mido
Michał Wojtas awansował na stanowisko Social Media Team Leader w Agencji Mediowej Mido.
10.08.22, 15:15
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Marka Alfa Romeo lokuje samochód w programach Roberta Makłowicza
Dwa z ostatnich odcinków programu Roberta Makłowicza publikowanych na kanale YouTube autora powstały we współpracy z marką Alfa Romeo (Grupa Stellantis).
10.08.22, 13:51
| reklama & PR » ludzie
Paulina Nowak dołączyła do Domu Mediowego Mido
Paulina Nowak rozpoczęła pracę w Domu Mediowym MIDO w grupie Chapter2 jako Social Media Manager.
10.08.22, 09:08
| reklama & PR » ludzie
Inicjatywa Pragmatycy: KERRIS i Filip Barański ze strategicznym partnerstwem
Rusza nowy projekt Pragmatycy, w którego skład wchodzą Filip Barański oraz zarząd KERRIS Krreacji: Jacek Stefanowicz, Piotr Szkałuba oraz Ignacy Bochiński. Inicjatywa łączy dwa światy: agencyjny oraz kliencki, tworząc nową jakość na rynku reklamowym.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Dyrektor Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista/ka ds. Promocji

BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej | Wrocław

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 11.09.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 08.09.22

Do zdobycia 13 nagród.

do 08.09.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

XXII Kongres Public Relations już za półtora miesiąca. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Podpułkownik Brett Lea - oficer ds. public affairs z 82. Dywizji Powietrznodesantowej armii amerykańskiej. Tematem przewodnim spotkania będą technologie w komunikowaniu, cyberbezpieczeństwo, a także zmiany jakie następują w narzędziach wykorzystywanych przez specjalistów public relations.