26.11.15, 20:00

Eliza Durnakowska i Marek Naruszewicz: Naszym atutem jest zasięg

Eliza Durnakowska i Marek Naruszewicz
Fot.: materiały prasowe

Co jest przewagą Transportoid nad innymi tego typu aplikacjami? Ile obecnie miast jest obsługiwanych przez aplikację? Jakie są plany zwiazane z aplikacją? Rozmowa z Elizą Durnakowską - General Managerem MOBIEM i Markiem Naruszewiczem, Account Directorem MOBIEM,  właścicielami  aplikacji Transportoid.

Kuba Wajdzik: Co jest przewagą Transportoid nad innymi tego typu aplikacjami? 
Eliza Durnakowska: Po pierwsze zasięg, który obejmuje ponad 60 miast i aglomeracji. Transportoid to bezsprzecznie największa baza rozkładów komunikacji miejskiej na terenie całej Polski. Ponadto  nasza aplikacja w porównaniu z innymi tego rodzaju działa w trybie offline na systemie Android oraz Windows Phone.
Marek Naruszewicz: Warto wspomnieć o tym, że zaopatrzyliśmy nasze rozwiązanie w oryginalne i użyteczne funkcje. Wśród nich jest przypominanie o terminie ważności karty miejskiej oraz opcja umożlwiająca zakup biletu przez telefon.

KW: Ile obecnie miast jest obsługiwanych przez aplikację?
E.D.: Obecnie dysponujemy rozkładami jazdy dla 65 miast. W odpowiedzi na zapotrzebowania rynkowe zamierzamy stale powiększać naszą bazę o kolejne mniejsze miejscowości.

Zmienia się sposób korzystania z rozkładów jazdy. Czy na wymóg naszych czasów Waszą odpowiedzią jest właśnie Transportoid?
M.N.: Dla osób korzystających z transportu publicznego ważne jest, by informacje uwzględnione w rozkładach jazdy były aktualne i odpowiadające  rzeczywistości. W Transportoidzie wszystkie zmiany związane z aktualizacją rozkładów są wprowadzane na bieżąco, a jednocześnie zajmują niezmiernie mało miejsca i nie spowalniają działania telefonu. Co więcej, przejrzysty interfejs umożliwia sprawne i szybkie korzystanie z naszej aplikacji, co niezwykle ważne w dzisiejszym „zabieganym” świecie.

KW: W jakiej grupie wiekowej aplikacja cieszy się największym zainteresowaniem?
M.N.: Transportoid jest na tyle uniwersalny i łatwy w obsłudze, że korzystają z niego reprezentanci niemal wszystkich grup wiekowych. Przystępność aplikacji opiera się również na braku jakichkolwiek płatności za użytkowanie oraz obecności na wszystkich najważniejszych systemach.  Jeśli chodzi o miasto to 60 proc.,, czyli zdecydowana większość użytkowników pochodzi z terenu Warszawy.

KW: Aplikacje na rynki pojawiają się coraz częściej. Jednak wiele z nich szybko umiera. O jaki modelu
finansowania rozwoju aplikacji mówimy w przypadku Waszej aplikacji?
E.D.: Strategią, którą obraliśmy w przypadku zarówno aplikacji Transportoid, jak i innych naszych projektów jest reasearch & development. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że w dzisiejszych czasach by utrzymać się na rynku, trzeba nieustannie podążać za jego oczekiwaniami, dlatego inwestujemy w elastyczny rozwój aplikacji. Nie spoczywamy na laurach, Transportoid jest systematycznie doskonalony przez zespół doświadczonych programistów z agencji marketingu mobilnego MOBIEM.

KW: Co jest największą trudnością przy pracach nad rozwojem aplikacji?
E.D.: Na dzień dzisiejszy największe trudności pojawiają się podczas wprowadzania aktualizacji w rozkładach. Najbardziej problematyczne są dla nas zewnętrzne bazy, a konkretnie brak spójnych standardów w prowadzeniu danych z różnych miast, z których korzystamy.

KW: W przeszłości skierowaliście skargę na MPK Kraków, która odmówiła dostępu do bazy. Takie sprawy się jeszcze zdarzają?
M.N.: Na szczęście obecnie nie prowadzimy żadnych walk o możliwość  rozpowszechniania publicznych danych.

KW: Za nami kampania reklamowa. Czy można mówić już o jej efektach?
M.N.: Można powiedzieć, że kampania Transportoida przerosła nasze oczekiwania. Efekty prowadzonych działań marketingowych są zdecydowanie odczuwalne i przejawiają się głównie w znacznym wzroście liczby pobrań aplikacji  i we wzmożonej aktywności użytkowników, której wskaźnik  przyrósł aż o 10 proc. porównaniu do statystyk z poprzedniego miesiąca
E.D.: Dzięki tej kampanii utwierdziliśmy się również w przekonaniu, że powinniśmy kontynuować przyjętą strategię marketingową. Naszym obecnym celem jest podtrzymanie zainteresowania aplikacją.

KW: Jakie są plany na najbliższy okres rozwoju aplikacji?
E.D.: Nie chcemy zdradzić zbyt wielu szczegółów w tej kwestii. W najbliższej przyszłości postaramy się dotrzeć z naszą aplikacją do kolejnej grupy docelowej, wprowadzić pewne  innowacje  związane z korzystaniem z transportu publicznego na terenie całego kraju oraz stworzyć rozwiązanie informujące użytkowników o bieżących zagrożeniach na drodze.

KW: Dziękuję za rozmowę. 

Komentarze

Powiązane

16.01.25, 07:15
| TV / VOD » informacje | internet » informacje
Goniec Kobieta. Nowy program z Laurą Młodochowską o wyzwaniach współczesnych kobiet
„Goniec Kobieta” to nowy program, który ma stwarzać przestrzeń do rozmów o życiu i wyzwaniach współczesnych kobiet. Jego celem jest przełamanie stereotypów i ukazanie różnorodnych perspektyw kobiet, które często są pomijane w mediach.
15.01.25, 20:09
| internet » informacje
Kanał YouTube Gońca zyskuje nową oprawę muzyczną od Chrisa Carsona
Chris Carson, znany producent muzyczny, stworzył nową oprawę muzyczną dla kanału YouTube Goniec. Widzowie mieli okazję usłyszeć ją po raz pierwszy13 stycznia 2025 r., podczas programu na żywo prowadzonego przez Radosława Grucę.
15.01.25, 12:24
| prasa » informacje | internet » informacje
Nowe odsłony ośmiu serwisów regionalnych Polska Press Grupy
15 stycznia br. zrealizowany został drugi etap transformacji stron głównych serwisów regionalnych należących do Polska Press Grupy.
15.01.25, 10:55
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Tomasz Ćwiąkała ambasadorem marki Betclic
Tomasz Ćwiąkała, dziennikarz, komentator sportowy oraz youtuber, autor wielu formatów poświęconych piłce nożnej dołączył do grona ambasadorów marki Betclic.
14.01.25, 17:09
| internet » ludzie
Nowe twarze w redakcji Bankier.pl: zastępca redaktora naczelnego i redaktor newsroomu
Z początkiem stycznia br., Bankier.pl powiększył swój zespół redakcyjny. Nowym zastępcą redaktora naczelnego został Tomasz Goss-Strzelecki, który obejmuje również stanowisko drugiego wicenaczelnego portalu, a do działu newsroom dołączył Jędrzej Sikora.
14.01.25, 07:15
| internet |
Rozjazd. Nowy program publicystyczny w Super Expressie z Joanną Miziołek i Łukaszem Warzechą
„Rozjazd” to nowy program publicystyczny „Super Expressu”, który prowadzić będą znani dziennikarze – Joanna Miziołek i Łukasz Warzecha. Premiera odbędzie się 14 stycznia 2025 r., a nowe odcinki będą pojawiać się co tydzień, we wtorki o godzinie 21:00 na kanale YouTube „Super Ring”.
09.01.25, 12:09
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Enterprise Investors inwestuje w eTravel. Firmy zapowiadają konsolidację rynku
Enterprise Investors Fund IX wspólnie z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju jako współinwestorem mniejszościowym, podpisał umowę w ramach której obejmie znaczący mniejszościowy pakiet akcji eTravel - największej w Europie Środkowo-Wschodniej firmy technologicznej specjalizującej się w zarządzaniu podróżami służbowymi.
07.01.25, 20:17
| internet » informacje
Bądź widoczny w sieci. Instytut badawczy NASK promuje domeny .pl
7 stycznia br., ruszyła kampania „Bądź widoczny w sieci” przygotowana przez instytut badawczy NASK. Celem działań jest promocja domeny .pl.
06.01.25, 18:34
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Superbet oficjalnym partnerem kanału Meczyki
Superbet (bukmacher) na początku br. został oficjalnym partnerem kanału YouTube Meczyki.pl.
27.12.24, 06:00
| internet » informacje
Wirtualna Polska Holding kupuje Invia Group za miliard złotych
WP Holding podpisała ramową umowę nabycia 100 proc. akcji Invia Group, działającej głównie w Niemczech, ale posiadającej również serwisy w Austrii, Szwajcarii, Czechach, Słowacji, Węgrzechi w Polsce. Po połączeniu ze spółkami wchodzącymi w skład WP Holding, powstanie jedna z największych grup turystycznych w Europie. Wartość transakcji to ponad 1 mld zł.