20.09.16, 09:00

Hanna Bogoryja Zakrzewska laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2016

Logo Studia Reportażu i Dokumentu
Fot.: materiały prasowe

Hanna Bogoryja Zakrzewska ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zajęła pierwsze miejsce za reportaż „Tańczący z orłami” w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk 2016”. Organizatorem konkursu jest Radio Koszalin, a współorganizatorem Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Dziennikarze Polskiego Radia i regionalnych rozgłośni publicznych zgłosili do konkursu 19 audycji, w których opowiadają o morzu – ludziach i wyprawach z nim związanych.

Pierwsze miejsce oraz nagrodę internautów otrzymała Hanna Bogoryja Zakrzewska ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za audycję „Tańczący z orłami”. Drugie miejsce za „Rejs śmierci” zajęła Jolanta Rudnik z Polskiego Radia Koszalin. Wyróżnienie Polferries trafiło do Katarzyny Wolnik-Sayny z Polskiego Radia Szczecin za reportaż „Przez życie bez kapci”.

Nagrodzony reportaż Hanny Bogoryja Zakrzewskiej „Tańczący z orłami” to historia rybaka ze Stepnicy Janusza Gancarczyka, którą autorka opisuje tak: "Zaczęło się jak w bajce. Janusz, rybak i jego kolega wracali z połowów, gdy zobaczyli tonącego orła, którego atakowały mewy. Bez namysłu rzucili się na ratunek, przegonili ptaki, wyciągnęli orła na brzeg. Gdy ten osuszył skrzydła, odleciał. Następnego dnia wracających z połowów przywitała para orłów. Podleciały na tyle blisko, że mogli rzucić im ryby. Każdego dnia przylatywały coraz bliżej, a potem było ich coraz więcej. Zaczęło się od dwóch bielików, teraz jest około 30. Po latach, pan Janusz oprócz rybaczenia organizuje bezkrwawe łowy dla fotografików i ornitologów głównie z Holandii. Są podekscytowani tym, że mogą być tak blisko orłów. To się rzadko zdarza."

Audycję wyemitowały Jedynka i Trójka. Nagrodzego reportażu można wysłuchać za pośrednictwem strony: www.reportaz.polskieradio.pl

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy