24.10.16, 09:00
Rzeczpospolita najczęściej cytowanym medium września
Instytut Monitorowania Mediów opublikował comiesięczne zestawienie najczęściej cytowanych mediów. Liderem opinii we wrześniu br. okazała się „Rzeczpospolita”.
Badanie przeprowadzono na podstawie 5 584 przekazów medialnych z okresu od 1 do 30 września 2016 r. Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne, a także wybrane programy w rozgłośniach radiowych
Lider wrześniowego rankingu, na którego powoływano się aż 553 razy, wyprzedził „Gazetę Wyborczą" (474 cytowań) oraz Radio Zet (373). Na kolejnych miejscach znalazły się RMF FM (351) oraz telewizja TVN24 (313).
Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych września znalazła się „Rzeczpospolita” (553), która dzięki wywiadowi z szefem MON – Antonim Macierewiczem wyprzedziła „Gazetę Wyborczą” (474) oraz „Newsweek” (287), gromadzący najwięcej cytowań wśród tygodników. Swoją pozycję tygodnik zawdzięcza artykułowi odnoszącemu się do zarzutów wobec Bartłomieja Misiewicza, oskarżonego o proponowanie stanowisk samorządowcom z PO w zamian za przejście do PiS. Na drugim miejscu znalazł się „wSieci” (166). Trzecią lokatę zajęły eqsequo „Do Rzeczy” (90) oraz „Polityka” (90).
Dzięki powołaniom na wywiad z Adamem Małyszem w odniesieniu do rankingu „50 najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie”, najczęściej cytowanym miesięcznikiem we wrześniu był „Forbes” (64), przywoływany ponad dwukrotnie częściej niż „Playboy” (24) oraz trzykrotnie częściej niż „Perspektywy” (19).
Wśród stacji telewizyjnych, pod względem cytowań zdecydowanie prowadzi TVN24 (313), wyprzedzając ponad trzykrotnie TVP Info (93) oraz TVN (92). Stacja TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję materiałom i komentarzom na temat rozpoczęcia posiedzeń komisji śledczej w sprawie afery Amber Gold, przyjęcia dotacji z budżetu państwa przez Partię Kukiz’15 oraz wypowiedzi szefa MSWiA odnoszącej się do planowanego na 11 listopada br. marszu KOD.
Na lidera cytowań wśród stacji radiowych wysunęło się Radio ZET (373), nieznacznie wyprzedzając RMF FM (351) oraz Pierwszy Program Polskiego Radia (219). Media najczęściej powoływały się na publikowane przez stację informacje w sprawie zaostrzenia prawa antyaborcyjnego i planowanych „czarnych protestach” oraz echach afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.
Najczęściej cytowanym przez inne media serwisem internetowym we został portal wp.pl (125) za sprawą publikacji dotyczących afery reprywatyzacyjnej w Warszawie oraz zamieszek wszczynanych przez pseudokibiców po meczu Legia – Borussia Dortmund. Na drugim miejscu znalazł się serwis wpolityce.pl (118). Podium zamyka onet.pl (87).
Wśród mediów ekonomicznych „Dziennik Gazeta Prawna” (249) ponad trzykrotnie wyprzedził „Puls Biznesu” (72) oraz „Forbes” (64). Wśród ekonomicznych portali internetowych najwięcej cytowań zebrał money.pl (52).
W związku z propozycją zmiany nazwy ulicy Dworcowej w Krakowie, najczęściej cytowanym medium regionalnym września było „Radio Kraków” (21). Na drugiej lokacie znalazło się „Radio Szczecin” (10), a pierwszą trójkę zamyka „Gazeta Wrocławska” (9).
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze