09.02.17, 11:47

iPhone 8 i funkcja rozpoznawania twarzy

Fot.: materiały prasowe

Najnowszy iPhone 8 najprawdopodobniej będzie smartfonem o stosunkowo głębokiej integracji z systemem AR. Źródła sugerują iż najnowszy produkt Apple prawdopodobnie może zostać wyposażony w najnowsze czujniki laserowe. Miały by one odpowiadać za funkcję rozpoznawania twarzy właściciela. Natomiast drugi taki system na podczerwień miałby płużyć rozpoznawaniu gestów.

Premiera najnowszego iPhone ’a ma nastąpić we wrześniu, więc bezpiecznie można założyć, że projekt jest już finalizowany. Najnowszy model na zostać wyposażony w szereg nowych lub udoskonalonych funkcji tak jak lepsza Siri kompatybilna z iOS11. Bogatszy ma być też o nowe czujniki. Oba laserowe służące rozpoznawaniu głosu i gestów użytkownika telefonu. Nie są to przypuszczenia zupełnie bezzasadne. Firma Apple ostatnimi czasy sporo inwestuje w Al oraz AR, zatem takie funkcje jak rozpoznawanie twarzy i gestów znalazły by tu zastosowania, polepszając również w sporym stopniu systemy zabezpieczeń iOS. 

Najnowszy iPhone 8 ma posiadać zakrzywiony ekran o przekątnej pięć i osiem dziesiątych cala, typu OLED. Niemalże cały przedni panel zostanie wypełniony dotykowym ekranem, bezpośrednio pod nim zaś ma znaleźć się czujnik linii papilarnych. Nowy typ ekranu zmusza firmę do zastosowania nowych rozwiązań w technologii 3D Touch. Ekran ma posiadać zwiększoną czułość na dotyk oraz nacisk. Dzięki temu ma się zwiększyć zakres rozpoznawanych przez smartfona rodzajów nacisku. Dodatkowo telefon podobno ma posiadać większy stopień wodoszczelność i odporności na pyły. Najnowszy iPhone 8 według standardów IP 68, określających stopień wodoszczelności aparatu w ciągłym zanurzeniu. Zgodnie z zapewnieniami producenta, powinien wytrzymać w wodzie o głębokości półtora metra przez około trzydziestu minut.

http://ilans.pl/tag/iphone-8/ - blog technologiczny

Najnowszy smartfon od Apple ujrzy światło dzienne dopiero za osiem miesięcy. Ma on być gadżetem z najwyższej pułki cenowej i jakościowej. Nowości mają nie tylko objąć technologie zastosowaną przy tworzeniu telefony, ale też wzornictwo. Fani firmy Apple na pewno będą zadowoleni z produktu.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.