07.03.17, 11:58

Na czym polega przekierowanie paczki?

Fot.: materiały prasowe

Przy wysyłce paczki kurierem obowiązkowo należy oznaczyć adres nadawcy i adresata.

W przeciwnym razie przesyłki kurierskie w ogóle nie będą mogły zostać doręczone. Jeśli adresat wie, że nie będzie w stanie spotkać się z kurierem i odebrać od niego paczki, może dokonać jej przekierowania. Na czym to właściwie polega?

Czym jest przekierowanie paczki?

Firmy kurierskie oferują odbiorcom przesyłek usługi dodatkowe, które ułatwiają nadawanie i odbiór przesyłek kurierskich Jedną z nich jest przekierowanie paczki. Umożliwia ona odbiorcom przesyłki zmianę daty lub miejsca doręczenia przesyłki. Nie ma przy tym konieczności nawiązywania przez adresata lub kuriera kontaktu z jej nadawcą. W DHL Parcel ta usługa dostępna jest wyłącznie dla odbiorców, którzy podali w danych adresowych numer telefonu komórkowego i/lub adres mailowy.

Jak przekierować paczkę?

Przekierowanie paczki w DHL Parcel jest usługą, z której może skorzystać każdy odbiorca. Pozwala ona na przesunięcie terminu doręczenia paczki nawet o 10 dni. Przydaje się więc w momencie, kiedy paczka została już zamówiona, ale przez kilka kolejnych dni adresata nie będzie w domu czy pod wskazanym uprzednio adresem.

Narzędzie „Przekieruj paczkę DHL Parcel” pozwala jednocześnie na zmianę adresu doręczenia na inny, dowolny adres, choć wyłącznie w obrębie jednego rejonu DHL Parcel. Nadawca może zadecydować np. o przekazaniu paczki do sąsiada. Istnieje też opcja przekierowania paczki do najbliższego punktu DHL Parcelshop, a tych jest w całej Polsce ponad 1400. Nadawca odbiera wtedy przesyłki kurierskie z dogodnego dla siebie punktu DHL Parcelshop. Są one otwarte nawet 7 dni w tygodniu, do późnych godzin nocnych.

W praktyce przekierowanie paczki polega na wykonaniu kilku prostych czynności:

  1. Adresat podaje swój numer telefonu lub adres e-mail przy zamawianiu paczki (na przykład w formularzu elektronicznym w sklepie internetowym, w którym dokonuje zakupów).
  2. Po otrzymaniu powiadomienia o przekazaniu przesyłki kurierskiej do rąk kuriera DHL Parcel nadawca może zalogować się na stronie „przekieruj.dhlparcel.pl” i wprowadzić tam w odpowiednie miejsce numer przesyłki oraz kod PIN, jaki otrzymał w powiadomieniu.
  3. W ostatnim kroku odbiorca przekierowuje fizycznie swoją paczkę, co polega na ustaleniu z kurierem dogodnego terminu i miejsca odbioru paczki.

Jeśli odbiorca nie chce odbierać przesyłki od nadawcy, zostanie ona z powrotem do niego wysłana, tytułem zwrotu z DHL Parcel.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy