14.07.07, 15:56

O. Rydzyk: to jest prowokacja i manipulacja

Dyrektor radia Maryja wkrótce po pojawieniu się w mediach informacji o szokujących wypowiedziach w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej skomentował doniesienia tygodnika Wprost

Tuż przed godziną 18.00 tygodnik Wprost zamieścił na swoich stronach internetowych informację o szokujących wypowiedziach o. Tadeusza Rydzyka w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Informacja przedstawiona przez Wprost bardzo szybko zaczęła być cytowana przez inne media, tym bardziej, że niedziela była dniem XV Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Szybko zareagował też o. Rydzyk. Przed godz. 22.00 na antenie Radia Maryja pojawił się jego pierwszy telefoniczny komentarz, w którym określił całą sprawę jako prowokację i dzieło szatana. Zapewnił, że jego intencją nie było obrażanie pary prezydenckiej, a swoje ostre wypowiedzi określił jako "oparte na retoryce". Ojciec dyrektor wracał w tym czasie z Częstochowy i z wypowiedzi wynikało, że nie zna dokładnie publikacji Wprost:

Około północy na antenie Radia Maryja pojawił się jeszcze jeden, szerszy już komentarz ojca dyrektora, dotyczący sprawy nagrań. Tym razem "prowokacja" została zamieniona na "manipulację". Zaprezentowane przez Wprost wypowiedzi określił jako wyrwane z kontekstu i pozbawione sensu, zaś działania dziennikarzy atakujących Radio Maryja porównał do praktyk Lenina i Goebbelsa. Ojciec Rydzyk wspomniał, że dwa tygodnie temu na antenie radia zaprosił premiera Kaczyńskiego na wczorajszą pielgrzymkę. Premier wyraził chęć uczestnictwa, co zdaniem ojca dyrektora było zachętą do zmanipulowania nagrania. W swoim wystąpieniu Rydzyk wytłumaczył, dlaczego nie pozwolił na uczestnictwo w pielgrzymce dziennikarzy spoza swoich redakcji:

Ojciec Tadeusz Rydzyk (część 1)

Ojciec Tadeusz Rydzyk (część 1)

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
03.07.24, 11:38
| radio » informacje
Sezon ogórkowy. Podcast Beaty Lubelskiej w ofercie Radia Zet
Radio Zet uruchomiło wakacyjną serię podcastów „Sezon ogórkowy” Beaty Lubeckiej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.