14.07.07, 15:56

Spowiedź Rydzyka: Wprost ujawnił nagrania z wykładu dyrektora Radia Maryja

Posłuchaj fragmentów wykładu ojca dyrektora

Zanim polską sceną polityczną wstrząsnęła dymisja Andrzeja Leppera, kraj żył informacjami tygodnika Wprost na temat zagadnień poruszanych przez o. Tadeusza Rydzyka na wykładach ze studentami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wczesnym popołudniem w poniedziałek nagrania pojawiły się na stronie tygodnika. Politycy byli szszokowani nagraniami, jednak nie chcieli uwierzyć w ich autentyczność, zaś Episkopat jeszcze nie skomentował całej sprawy. Przełożony warszawskiej prowincji redemptorystów powołał zespół do przeanalizowania sytuacji związanej z "ewentualną wypowiedzią o. Tadeusza Rydzyka". Sprawą zainteresowała się również toruńska prokuratura, która po przeanalizowaniu materiałów zadecyduje, czy wszcząć postępowanie w sprawie znieważenia głowy państwa. Nagraniami może zainteresować się także nuncjatura apostolska, tym bardziej, że redaktor naczelny Wprost Stanisław Janecki zapowiedział, że zamierza jak najszybciej przekazać nuncjaturzeszokujące nagrania. Dodał, że na życzenie kancelarii prezydenta lub premiera, także im udostępni taśmy. Pomimo zamieszania wokół obecnej sytuacji politycznej, może to nie być koniec sprawy - autor artykułu "Spowiedź Rydzyka" Marcin Dzierżanowski informuje, że to jeszcze nie wszystki nagrania, jakimi dysponuje Wprost. Nieujawnione dotąd nagrania mają dotyczyć m.in. szerokiego opis wydarzeń związanych ze sprawą abp. Stanisława Wielgusa.

Zapraszamy do zapoznanaia się z fragmentami nagrań wykładów o. Rydzyka, jakie w poniedziałek zostały opublikowane na stronie internetowej tygodnika Wprost:

Spowiedź Rydzyka - Spotkanie z prezydentem

Spowiedź Rydzyka - Czy przeprosić

Spowiedź Rydzyka - Etyka

Spowiedź Rydzyka - Talmudyczna mentalność

Spowiedź Rydzyka - Spotkanie z Kobylańskim

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
03.07.24, 11:38
| radio » informacje
Sezon ogórkowy. Podcast Beaty Lubelskiej w ofercie Radia Zet
Radio Zet uruchomiło wakacyjną serię podcastów „Sezon ogórkowy” Beaty Lubeckiej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.