26.11.18, 08:00

Karcianka Valve i gra o trzecim jeźdźcu apokalipsy. Wydawniczy tydzień gier (26-30.11.2018 r.)

Darksiders 3
Fot. press kit

Z minionym tygodniem listopada zakończyły się ostatnie duże premiery w 2018 r. Graczy czeka teraz spokojniejszy wydawniczo okres przed styczniowym nabieraniem tempa. Siła marketingowa zostanie teraz rozłożona na świąteczne zachęcanie graczy do kupna tego, co w ciągu roku powstało. Zanim to jednak nastąpi, przyjrzyjmy się temu, co wyjdzie w okresie od 26 do 30 listopada br.

Darksiders 3

27 listopada br. zadebiutuje „Darksiders 3”. Wielu graczy nie wierzyło w powrót serii po tym, jak deweloper odpowiedzialny za poprzednie części – Vigil Games – upadł wraz ze swoim studiem-matką THQ w 2013 r. Jednak po wykupieniu praw do marki przez ówczesne Nordic Games (obecnie THQ Nordic) gra powstała. Stworzyło ją studio deweloperskie Gunfire Games założone przez byłego pracownika Vigil Games – Davida Adamsa. Za wydanie odpowiada THQ Nordic. Produkcja ukaże się na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W „Darksiders 3” gracze wcielą się w postać Furii – trzeciej z czwórki jeźdźców apokalipsy, wokół których toczy się historia serii. Jej zadaniem będzie przywrócenie równowagi na świecie, w którym chaos rozpętali jej bracia (Śmierć i Wojna) oraz ich konflikty. Aby osiągnąć swój cel Furia będzie musiała pokonać 7 grzechów głównych reprezentowanych przez odpowiednich przeciwników.

Produkcja po raz kolejny stawia na dynamiczne i pełne akcji starcia z perspektywy 3 osoby. Bohater otrzymuje rozbudowany wachlarz ciosów i umiejętności, który pomaga w eksterminacji przeciwników. Do walki Furia używa zakończonego ostrzami bicza. Budowa lokacji po raz kolejny jest półotwarta przeplatana korytarzami. Sekcje walki występują tutaj obok sekcji platformowych oraz zagadek logicznych.

Produkcja powstaje na tym samym silniku graficznym, co poprzednie gry z serii, ale z odpowiednimi zmianami dostosowanymi do roku wydania. Produkcja uzyskała klasyfikację wiekową PEGI 18.

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 8 lub 10;
Procesor: AMD FX-8320 (3,5 GHz) lub Intel i5-4690K (3,5 GHz) lub lepiej;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon R7 370 z 2 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 8 lub 10;
Procesor: Intel Core i7-3930K (3.2 GHz) lub AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz) lub lepsza;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: AMD Radeon RX 480 lub NVIDIA GeForce GTX 970 z 4 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni;
Dodatkowe uwagi: twórcy rekomendują używanie pada.

Artifact

28 listopada br. zadebiutuje „Artifact” – gra karciana osadzona w uniwersum gry „Dota 2”. Za jej produkcję oraz wydanie odpowiada Valve – właściciel platformy cyfrowej dystrybucji Steam. Gra zadebiutuje w ww. terminie na komputery osobiste. Jej premiera na smartfony z systemem Android i iOS planowana jest na 2019 r.

Wczesna wersja produkcji dostępna jest od 19 listopada br. Stąd po sieci krążą już pierwsze recenzje i opinie na temat gry. Na stan przed premierą nie są one zbyt przychylne. Recenzenci zarzucają produkcji przede wszystkim model biznesowy, który sprawia, że ciężko w niej o rozwój bez wydawania dodatkowych pieniędzy.

„Atrifact” ma być rywalizacyjną grą karcianą. Dwójka graczy stawać w niej będzie przeciw sobie online używając na zmianę kart bohaterów na planszy. Wygrywa ten, który jako pierwszy osiągnie cel meczu. Produkcja będzie także posiadać tryb singleplayer.

 

Wymagania Systemowe

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7;
Procesor: Intel i5, 2.4 Ghz;
Pamięć: 4 GB RAM;
Karta graficzna: Integrated HD Graphics 520 128 MB;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 7 GB dostępnej przestrzeni.

Wydawca nie podaje wymagań zalecanych

Pro Fishing Simulator

29 listopada br. zadebiutuje „Pro Fishing Simulator” – symulator skupiający się na jak najwierniejszym oddaniu wędkarstwa. Za produkcję gry odpowiada tajlandzkie studio Sanuk Games, a za jego wydanie Bigben Interactive. Produkcja ukaże się równolegle na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W produkcji zadaniem gracza będzie wybrać sobie jedno z kilku dostępnych łowisk stworzonych w oparciu o prawdziwe miejsca, odpowiednio się wokół niego ustawić (np. na pomoście na środku jeziora w łódce) i przy wykorzystaniu jednej z dostępnych technik wędkarskich złowić dany gatunek ryby. Typów ryb ma być w grze 79, a na każdą z nich najlepiej przysłuży się inne podejście. Po ich złowieniu gracz będzie mógł poznać ich wagę długość i cenę.

W grze występować mają liczne sprzęty oficjalnych marek (m.in. JMC, KastKing, 13 Fishing, Strike King, Vision, Lew’s) oraz rybopedia z informacjami o złowionych gatunkach. Gra osiągnęła ograniczenie wiekowe PEGI 3.

 

Wymagania systemowe

Minimalne:

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy;
Procesor: Intel i5-6400 lub AMD Ryzen 3 1200;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 750;
DirectX: Wersja 12;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy;
Procesor: Intel i5-8400 lub AMD Ryzen 5 1600X;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 1050 Ti;
DirectX: Wersja 12;
Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni.

X4: Foundations

30 listopada br. zadebiutuje „X4: Foundations” – sandbox będący czwartą odsłoną serii kosmicznych symulatorów. Gra jest tworzona i wydawana przez Egosoft. Produkcja ukaże się tylko na komputerach osobistych.

Gracze będą rozpoczynać produkcję statkiem kosmicznym. Gra nie będzie narzucać żadnej kolejności czy przymusu działań. Od samego początku grający będzie mógł zdecydować o tym jak rozwijać swój statek oraz o kierunki własnej kariery. Będzie mógł zostać zarówno górnikiem, jak i handlowcem czy gwiezdnym piratem okradającym innych. W grze wystąpią także inne profesje.

Poza trybem poruszania się kosmicznym statkiem i dokupowania do niego modyfikacji gracze będą mogli także operować swoją postacią i przemieszczać się po miastach. Twórcy zapowiadają implementację bogatego systemu rozwoju, w którym gracze będą mogli rozbudowywać własne armie statków i np. walczyć z innymi kosmicznymi frakcjami o surowce lub wpływy.

Twórcy zrezygnowali z tworzenia gry na silniku graficznym Vulkan (znanym z poprzednich części). W zamian za to powstał ich autorski silnik bazujący na architekturze Vulkana. Fani dywagują, że decyzja ta może być podyktowana chęcią popremierowej implementacji trybu VR. Gra otrzymała ograniczenie wiekowe PEGI 12.

 

Wymagania systemowe:

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7,8 lub 10;
Procesor: Intel i5-4590 2.7GHz lub AMD;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: Nvidia GTX 780/970 lub podobna AMD ze wsparciem Vulkan;
Miejsce na dysku: 12 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7,8 lub 10;
Procesor: Intel Core i7-6700 lub AMD;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: Nvidia GTX 1070 lub podobna AMD ze wsparciem Vulkan;
Miejsce na dysku: 12 GB dostępnej przestrzeni.

RIDE 3

Również 30 listopada br. zadebiutuje „Ride 3” – trzecia część realistycznych symulatorów wyścigów jednośladów. Za jego produkcję oraz wydanie odpowiada Milestone – twórca dwóch poprzednich odsłon. Gra ukaże się jednocześnie na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W produkcji gracze odnajdą zarówno tryb singleplayer, jak i multiplayer. W rozgrywce dla jednego gracza prowadzona będzie kariera stworzonego zawodnika, który może zakupywać nowe modele z 230 motocykli i modyfikować je zarówno pod kątem osiągów, jak i wyglądu. Wydawcy udało się na potrzebę produkcji zakupić licencje znanych motocyklowych marek, dlatego też maszyny oddane są z dbałością o drobne szczegóły. W trybie multiplayer gracz może rywalizować z innymi użytkownikami na jednej z 30 dostępnych map.

„Ride 3” stawia na realizm, stąd w produkcji ulepszony został silnik fizyczny i kolizji. Dodatkowo na prowadzenie pojazdu wpływ mają zmieniające się warunki na drodze. Produkcja powstaje na silniku graficznym Unreal Engine 4. Ograniczenia wiekowe zostały ocenione jako PEGI 3.

 

Wymagania systemowe:

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10;
Procesor: Intel Core i5-2500 lub AMD FX-8100; 
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 z 2 GB VRAM lub AMD Radeon HD 7950 z 2 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 23 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8 lub 10;
Procesor: Intel Core i7-2600 lub AMD FX-8350;
Pamięć: 16 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 z 4 GB VRAM lub AMD Radeon R9 380 z 4 GB VRAM;
DirectX: Wersja 11;
Miejsce na dysku: 23 GB dostępnej przestrzeni.

Uwaga specjalna: deweloper zapowiada, że laptopowe wersje kart graficznych mogą pozwalać na uruchomienie „Ride 3”, ale nie są one oficjalnie wspierane.

Komentarze

Powiązane

30.08.23, 20:30
| kultura » teatr
VIII Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” 2023
W najbliższy weekend, 2-3 września br. w Warszawie na Rynku Nowego Miasta po raz ósmy zawita „Lalka na Scenie”. To coroczna teatralna uczta dla każdego. Wszystkie dwudniowe wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.
29.08.23, 19:30
| internet » informacje | kultura » film
Influencerzy po raz pierwszy na dużym ekranie. Trwają zdjęcia do dokumentu Krystiana Kuczkowskiego
Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu najbardziej znanych polskich influencerów. Głównymi bohaterami dokumentu są Natalia Karczmarczyk „Natsu”, Kamil Labudda „Budda” oraz Michał Baron „Boxdel”.
20.08.23, 17:00
| kultura » książki
Pociąg do czytania. Wakacyjna Strefa NPRCz 2.0 na dworcach kolejowych
4 sierpnia 2023 r. na Dworcu Wschodnim w Warszawie ruszyła akcja "Pociąg do czytania". Pasażerowie będą mogli czytać książki i korzystać z aktywności przygotowanych przez bibliotekarzy. Akcja odbędzie się także w Katowicach, Gdyni, Krakowie i we Wrocławiu.
19.08.23, 08:00
| kultura » film
Przysięga Ireny. Światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto
„Przysięga Ireny”, polsko-kanadyjska koprodukcja, zakwalifikowała się do udziału w tegorocznym 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska.
16.08.23, 09:00
| kultura » książki
Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej pod koniec września w sprzedaży
27 września ukaże się powieść biograficzna pt. "Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej" autorstwa Katarzyny Drogi.
12.08.23, 22:00
| kultura » informacje
Muzyczne Konstelacje na Dziedzińcu Kultury. Kto jeszcze wystąpi?
Od 7 lipca do 25 sierpnia br. dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanie się muzycznym obserwatorium. Gwiazdy rocka, electro, jazzu i popu przeniosą swoich gości w różnorodne sfery muzycznego wszechświata.
11.08.23, 10:06
| kultura » książki
Rozpoczął się III nabór wniosków do konkursu Infrastruktura bibliotek 2021-2025 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Można już składać wnioski na zadania dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji i adaptacji obiektów bibliotecznych. W ramach konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 do dyspozycji jest ponad 84 mln zł.
11.08.23, 07:30
| kultura » informacje
15. edycja SOLANINA zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie gościem specjalnym?
23 sierpnia br. wystartuje 15. Solanin Film Festiwal 2023 w Nowje Soli. W czterech konkursach weźmie udział 32 niezależne filmy. W ramach wydarzenia zaplanowano także pokazy przedmierowe i sekcje specjalne.
05.08.23, 22:38
| kultura » informacje
Czas apokalipsy z kobiecej perspektywy. Kulczyk Foundation wspiera pamięć o Powstaniu Warszawskim
2 sierpnia 2023 roku odbył się wernisaż wystawy "Podróż bohaterek" w Muzeum Powstania Warszawskiego, który pokazywał doświadczenia kobiet podczas wojny. Kulczyk Foundation jest partnerem wystawy.
04.08.23, 10:20
| kultura » informacje
Cyfrowa Sowa. Rusza projekt Izby Gospodarki Elektronicznej
„Cyfrowa Sowa” Izby Gospodarki Elektronicznej to seria zajęć online przygotowali profesjonaliści z branży, pod okiem pedagogów. To ludzie, którym zależy na wykształceniu wartości i wiedzy w pokoleniu Z i Alfa, które będą potrzebne młodzieży do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się w cyfrowym świecie.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.