17.12.18, 08:00

Postapo i piraci w sieci. Wydawniczy tydzień gier (17-21.12.2018 r.)

Atlas
Fot. Press kit

17 grudnia rozpoczyna się ostatni w tym roku tydzień wydawniczy gier, w którym można będzie trafić na ciekawsze premiery. Kolejne wydanie zadebiutuje dopiero 7 stycznia, kiedy to wydawcy zaczną powoli przygotowywać swoje gry do nadchodzących premier. Dziś przyjrzymy się produkcjom „Miscreated” i „ATLAS”.

Miscreated

18 grudnia 2018 r. zadebiutuje gra „Miscreated” stanowiąca połączenie produkcji survivalowej z otwartą grą multiplayer. Za jej produkcję i wydawani odpowiada Entrada Interactive. Gra znajduje się we wczesnym dostępie od października 2014 r. Zadebiutuje tylko na komputery osobiste.

„Miscreated” opowiada o świecie zniszczonym dwiema wojnami nuklearnymi. Fabuła toczy się w 2089 r., a świat przemierzają skażone promieniowaniem mutanty oraz niebezpieczne grupy bandytów.

Pod kątem rozgrywki produkcja stanowi grę akcji z otwartym światem. Można ją rozgrywać z perspektywy trzeciej i pierwszej osoby. Występuje w niej system zbierania ekwipunku, wytwarzania przedmiotów oraz rozbudowy osad. Gracze mogą pomiędzy sobą wchodzić w interakcje dzięki wbudowanemu czatowi głosowemu – w zależności od zamiarów mogą sobie pomagać lub walczyć ze sobą przy użyciu broni białej i palnej. Korzystanie z nich zrealizowane jest w sposób jak najwierniej oddający rzeczywistość, dlatego też ich używanie wymaga wprawy. Poza bronią bohaterowie posiadają swój własny ekwipunek, rynsztunek i ubiór, który posiada różne parametry wpływające na postać.

Jako że produkcja zawiera elementy survivalowe, należy w niej pilnować poziomu zdrowia, promieniowania, ale także głodu i pragnienia. Czas w grze bezpośrednio powiązany jest z czasem na serwerze, do którego gracz jest podłączony. Oznacza to, że jeśli w danej strefie klimatycznej jest ranek, to w grze również będzie ta sama pora doby.

Produkcja zbudowana jest na silniku CryEngine produkcji studia Crytek.

Wymagania sprzętowe

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy;
Procesor: Intel i5-6600K lub AMD Ryzen 3 1300X;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 780 lub Radeon R9 285;
DirectX: Wersja 11;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: Windows 10;
Procesor: Intel i7-4790 lub AMD Ryzen 5 1500X;
Pamięć: 12 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 970 lub  Radeon R9 290X;
DirectX: Wersja 11;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni.

ATLAS

19 grudnia br. zadebiutuje we wczesnym dostępie gra „ATLAS” - piracka gra MMO. Tworzeniem i wydawaniem produkcji zajmuje się Grapeshot Games - współtwórcy popularnej gry „ARK: Survival Evolved”.

Twórcy reklamują swój produkt, jako ambitną i ogromną grę multiplayer, w której na jednej mapie może bawić się do 40 000 graczy. Mogą oni tworzyć swoje postacie przy użyciu rozbudowanego kreatora, zdobywać statki, kierować nimi przy użyciu zebranej przez siebie załogi, walczyć ze sobą o strefy wpływów i kontrolować połacie terenu. Na mapę składają się tropikalne wyspy, starożytne ruiny i rozległe morza.

Akcja może być obserwowana zarówno z trzeciej, jak i pierwszej osoby. Do walki używana jest broń biała i palna. Twórcy obiecują implementację rozbudowanych mechanik starć (zarówno przy użyciu broni, statków, jak i wielu zdobywanych umiejętności). Setting „ATLAS” ma być fantastyczny, oferując poza ludźmi i statkami magiczne i mityczne istoty.

Wymagania systemowe:

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7,8.1 lub 10;
Procesor: Intel Core i5-2400, AMD FX-8320 lub lepszy;
Pamięć: 4 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GTX 770 2GB, AMD Radeon HD 7870 2GB lub lepszy;
Miejsce na dysku: 100 GB dostępnej przestrzeni.

Komentarze

Powiązane

30.08.23, 20:30
| kultura » teatr
VIII Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” 2023
W najbliższy weekend, 2-3 września br. w Warszawie na Rynku Nowego Miasta po raz ósmy zawita „Lalka na Scenie”. To coroczna teatralna uczta dla każdego. Wszystkie dwudniowe wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.
29.08.23, 19:30
| internet » informacje | kultura » film
Influencerzy po raz pierwszy na dużym ekranie. Trwają zdjęcia do dokumentu Krystiana Kuczkowskiego
Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu najbardziej znanych polskich influencerów. Głównymi bohaterami dokumentu są Natalia Karczmarczyk „Natsu”, Kamil Labudda „Budda” oraz Michał Baron „Boxdel”.
20.08.23, 17:00
| kultura » książki
Pociąg do czytania. Wakacyjna Strefa NPRCz 2.0 na dworcach kolejowych
4 sierpnia 2023 r. na Dworcu Wschodnim w Warszawie ruszyła akcja "Pociąg do czytania". Pasażerowie będą mogli czytać książki i korzystać z aktywności przygotowanych przez bibliotekarzy. Akcja odbędzie się także w Katowicach, Gdyni, Krakowie i we Wrocławiu.
19.08.23, 08:00
| kultura » film
Przysięga Ireny. Światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto
„Przysięga Ireny”, polsko-kanadyjska koprodukcja, zakwalifikowała się do udziału w tegorocznym 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska.
16.08.23, 09:00
| kultura » książki
Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej pod koniec września w sprzedaży
27 września ukaże się powieść biograficzna pt. "Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej" autorstwa Katarzyny Drogi.
12.08.23, 22:00
| kultura » informacje
Muzyczne Konstelacje na Dziedzińcu Kultury. Kto jeszcze wystąpi?
Od 7 lipca do 25 sierpnia br. dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanie się muzycznym obserwatorium. Gwiazdy rocka, electro, jazzu i popu przeniosą swoich gości w różnorodne sfery muzycznego wszechświata.
11.08.23, 10:06
| kultura » książki
Rozpoczął się III nabór wniosków do konkursu Infrastruktura bibliotek 2021-2025 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Można już składać wnioski na zadania dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji i adaptacji obiektów bibliotecznych. W ramach konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 do dyspozycji jest ponad 84 mln zł.
11.08.23, 07:30
| kultura » informacje
15. edycja SOLANINA zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie gościem specjalnym?
23 sierpnia br. wystartuje 15. Solanin Film Festiwal 2023 w Nowje Soli. W czterech konkursach weźmie udział 32 niezależne filmy. W ramach wydarzenia zaplanowano także pokazy przedmierowe i sekcje specjalne.
05.08.23, 22:38
| kultura » informacje
Czas apokalipsy z kobiecej perspektywy. Kulczyk Foundation wspiera pamięć o Powstaniu Warszawskim
2 sierpnia 2023 roku odbył się wernisaż wystawy "Podróż bohaterek" w Muzeum Powstania Warszawskiego, który pokazywał doświadczenia kobiet podczas wojny. Kulczyk Foundation jest partnerem wystawy.
04.08.23, 10:20
| kultura » informacje
Cyfrowa Sowa. Rusza projekt Izby Gospodarki Elektronicznej
„Cyfrowa Sowa” Izby Gospodarki Elektronicznej to seria zajęć online przygotowali profesjonaliści z branży, pod okiem pedagogów. To ludzie, którym zależy na wykształceniu wartości i wiedzy w pokoleniu Z i Alfa, które będą potrzebne młodzieży do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się w cyfrowym świecie.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.