17.12.18, 08:00

Postapo i piraci w sieci. Wydawniczy tydzień gier (17-21.12.2018 r.)

Atlas
Fot. Press kit

17 grudnia rozpoczyna się ostatni w tym roku tydzień wydawniczy gier, w którym można będzie trafić na ciekawsze premiery. Kolejne wydanie zadebiutuje dopiero 7 stycznia, kiedy to wydawcy zaczną powoli przygotowywać swoje gry do nadchodzących premier. Dziś przyjrzymy się produkcjom „Miscreated” i „ATLAS”.

Miscreated

18 grudnia 2018 r. zadebiutuje gra „Miscreated” stanowiąca połączenie produkcji survivalowej z otwartą grą multiplayer. Za jej produkcję i wydawani odpowiada Entrada Interactive. Gra znajduje się we wczesnym dostępie od października 2014 r. Zadebiutuje tylko na komputery osobiste.

„Miscreated” opowiada o świecie zniszczonym dwiema wojnami nuklearnymi. Fabuła toczy się w 2089 r., a świat przemierzają skażone promieniowaniem mutanty oraz niebezpieczne grupy bandytów.

Pod kątem rozgrywki produkcja stanowi grę akcji z otwartym światem. Można ją rozgrywać z perspektywy trzeciej i pierwszej osoby. Występuje w niej system zbierania ekwipunku, wytwarzania przedmiotów oraz rozbudowy osad. Gracze mogą pomiędzy sobą wchodzić w interakcje dzięki wbudowanemu czatowi głosowemu – w zależności od zamiarów mogą sobie pomagać lub walczyć ze sobą przy użyciu broni białej i palnej. Korzystanie z nich zrealizowane jest w sposób jak najwierniej oddający rzeczywistość, dlatego też ich używanie wymaga wprawy. Poza bronią bohaterowie posiadają swój własny ekwipunek, rynsztunek i ubiór, który posiada różne parametry wpływające na postać.

Jako że produkcja zawiera elementy survivalowe, należy w niej pilnować poziomu zdrowia, promieniowania, ale także głodu i pragnienia. Czas w grze bezpośrednio powiązany jest z czasem na serwerze, do którego gracz jest podłączony. Oznacza to, że jeśli w danej strefie klimatycznej jest ranek, to w grze również będzie ta sama pora doby.

Produkcja zbudowana jest na silniku CryEngine produkcji studia Crytek.

Wymagania sprzętowe

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy;
Procesor: Intel i5-6600K lub AMD Ryzen 3 1300X;
Pamięć: 8 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 780 lub Radeon R9 285;
DirectX: Wersja 11;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane:

System operacyjny: Windows 10;
Procesor: Intel i7-4790 lub AMD Ryzen 5 1500X;
Pamięć: 12 GB RAM;
Karta graficzna: GeForce GTX 970 lub  Radeon R9 290X;
DirectX: Wersja 11;
Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni.

ATLAS

19 grudnia br. zadebiutuje we wczesnym dostępie gra „ATLAS” - piracka gra MMO. Tworzeniem i wydawaniem produkcji zajmuje się Grapeshot Games - współtwórcy popularnej gry „ARK: Survival Evolved”.

Twórcy reklamują swój produkt, jako ambitną i ogromną grę multiplayer, w której na jednej mapie może bawić się do 40 000 graczy. Mogą oni tworzyć swoje postacie przy użyciu rozbudowanego kreatora, zdobywać statki, kierować nimi przy użyciu zebranej przez siebie załogi, walczyć ze sobą o strefy wpływów i kontrolować połacie terenu. Na mapę składają się tropikalne wyspy, starożytne ruiny i rozległe morza.

Akcja może być obserwowana zarówno z trzeciej, jak i pierwszej osoby. Do walki używana jest broń biała i palna. Twórcy obiecują implementację rozbudowanych mechanik starć (zarówno przy użyciu broni, statków, jak i wielu zdobywanych umiejętności). Setting „ATLAS” ma być fantastyczny, oferując poza ludźmi i statkami magiczne i mityczne istoty.

Wymagania systemowe:

Minimalne:

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7,8.1 lub 10;
Procesor: Intel Core i5-2400, AMD FX-8320 lub lepszy;
Pamięć: 4 GB RAM;
Karta graficzna: NVIDIA GTX 770 2GB, AMD Radeon HD 7870 2GB lub lepszy;
Miejsce na dysku: 100 GB dostępnej przestrzeni.

Komentarze

Powiązane

31.05.24, 17:00
| kultura » film
Życie dla Początkujących. Nowa komedia o wampirach od Pawła Podolskiego
Zakończyły się zdjęcia do komedii o wampirach „Życie dla początkujących” w reżyserii Pawła Podolskiego. W rolach głównych Magdalena Maścianica, Michał Sikorski i Bartłomiej Kotschedoff. 
27.05.24, 21:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Fernanda Melchor zdobywa Nagrodę Kapuścińskiego
Fernanda Melchor jest laureatką 15. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jej książka „To nie jest Miami”, którą na język polski przetłumaczył Tomasz Pindel, a opublikowało Wydawnictwo ArtRage, została uznana przez jury za najlepszy reportaż minionego roku.
26.05.24, 12:46
| kultura » muzyka
Dwie sceny podczas tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival
Co Jest Grane Festival 14 i 15 czerwca br. ponownie wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. W tym roku, na terenie imprezy stanie nie jedna, ale dwie sceny.
21.05.24, 12:49
| kultura » muzyka
Zmarł Jan A.P. Kaczmarek
Nie żyje Jan Andrzej Paweł Kaczmarek kompozytor. muzyki do ponad 70 filmów długometrażowych i dokumentalnych oraz polskich i amerykańskich spektakli teatralnych. Jest laureatem Nagrody Akademii Filmowej za muzykę do filmu „Marzyciel” w 2005 r.
17.05.24, 19:15
| kultura » muzyka
Czesław Mozil i młodzi artyści nagrali piosenkę o Kolejach Dolnośląskich
„Koleje ludzkich losów” – to tytuł nowej piosenki Czesława Mozila, którą nagrał razem z młodymi artystami z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W teledysku do utworu polsko-duński twórca wciela się w pracownika Kolei Dolnośląskich.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
08.05.24, 21:00
| kultura » film
Kultowe Kino. Nowy cykl filmowy w Multikinie
Sieć kin Multikino ruszyło z nowym cyklem filmowym „Kultowe Kino”. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie produkcje, które nie tylko zyskały lojalną rzeszę fanów, ale także trwale wpisały się w kanon kultury popularnej.
07.05.24, 12:50
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski
Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski - muzyk jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent, dziennikarz i krytyk muzyczny.
05.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Znamy wykonawców koncertów Debiuty i Premiery 61.KFPP w Opolu [lista uczestników]
Rada Artystyczna 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, powołana przez Telewizję Polską i Miasto Opole, wyłoniła uczestników konkursów „Debiuty” i „Premiery”. Tegoroczny festiwal będzie trwał od 31 maja do 2 czerwca 2024 r. Koncerty „Debiuty” i „Premiery” będzie można zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu.
04.05.24, 20:00
| kultura » informacje
Alior Bank mecenasem Festiwalu Wodecki Twist
Alior Bank został partnerem strategicznym oraz mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST. Wydarzenie organizowane siódmy rok z rzędu stanowi hołd dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca br. w ICE Kraków.