22.01.19, 08:00

Podsumowanie 2018 r. według Łukasza Abgarowicza (RTB House Poland)

Łukasz Abgarowicz
Fot.: materiały prasowe

Wydarzenia na rynku reklamowym i medialnym w 2018 roku podsumowuje dla portalmedialny.pl Łukasz Abgarowicz, Business Development Director RTB House Poland.

2018 r. na rynku

Rok 2018 upłynął pod znakiem wzrostów w branży digital marketingu. Według danych IAB Polska wydatki na reklamę online już w pierwszej połowie roku odnotowały 17 proc. wzrost względem analogicznego okresu 2017 r. – osiągając poziom 2,2 mld złotych. Coraz większą część wydatków reklamowych stanowią wydatki na reklamę w modelu programmatic, które wzrosły o 31 proc. w pierwszej połowie 2018 roku.

Kolejnym znaczącym „wzrostem” jest rosnąca świadomość konsumentów, a co za tym idzie coraz większą uwagą skierowaną na user experience. Zwłaszcza w branży e-commerce trend ten jest widoczny i przewiduję, że utrzyma się również w 2019 roku. Marki coraz więcej poświęcają w celu poprawy UX, zadbania o potrzeby i wygodę swoich klientów. Widać to między innymi w coraz intensywniejszych działaniach retargetingowych, które umożliwiają personalizację przekazu, dopasowania go do konsumenta. W ten sposób podnoszą zadowolenie i lojalność, a w efekcie przywiązują użytkownika do marki.

Kolejnym ważnym i dyskutowanym tematem, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i na rodzimym rynku było Brand Safety. Marki coraz skuteczniej dbają, aby ich reklamy nie były wyświetlane obok nieodpowiednich treści i wymagają od swoich partnerów narzędzi, które zagwarantują im bezpieczeństwo w internecie. To szansa dla dostawców na przedstawienie przełomowych rozwiązań, opartych na najnowszych technologiach i spełniających coraz wyższe oczekiwania klientów.

2018 r. w RTB House

Dla RTB House rok 2018 był czasem intensywnego rozwoju, inwestycji i nagród. W maju uruchomiliśmy AI Marketing Lab, wewnętrzną jednostkę, w której prowadzone są badania rozwojowe w różnych obszarach marketingu. Zespół koncentruje prace na tworzeniu środowiska, opracowywaniu i rozwijaniu nowych rozwiązań z pogranicza technologii i marketingu. Na początku stycznia 2019 r. ogłosiliśmy przejście pierwszych projektów w fazę testów klienckich.

Rozwój firmy i technologii został zauważony i nagrodzony w międzynarodowych rankingach, m.in. drugie miejsce w Europie Środkowej w kategorii ,,Big Five” w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, a także ósme miejsce wśród firm z sektora technologii na liście Financial Times FT1000.

W ciągu roku do zarządu RTB House dołączył Wojciech Głowacki, awansując na stanowisko VP of Sales. Na rynkach europejskich nastąpiło kilka zmian. Jedna dotyczy mnie osobiście, ponieważ od września, oprócz rynku polskiego, odpowiadam również za rozwój firmy w krajach Beneluxu. Z kolei regionem CEE kieruje teraz Omer Aras, dotychczas odpowiedzialny za rozwój firmy w Turcji.

Podsumowaliśmy również pięciolecie działalności. Otwierając biura w Tokio i Stanach Zjednoczonych świętowaliśmy obecność firmy na wszystkich kontynentach. Umacnialiśmy również swoją pozycję w Europie - otworzyliśmy biura w Niemczech, Francji i Szwecji.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 19:45
| reklama & PR » informacje
Dentsu Polska: 18 proc. wzrost przychodów w I kw. 2024 r.
Dentsu ogłosiło wyniki finansowe Grupy za I kwartał 2024 r. Na poziomie globalnym Grupa dentsu odnotowała spadek przychodów o -3,7 proc. w porównaniu z I kwartałem 2023 r.
21.05.24, 16:15
| reklama & PR » informacje
Taktyka jest jedna. Jesteśmy na TY. Szpakowski i Borek w kolejnej odsłonie kampanii marki Tyskie
Pod hasłem „Taktyka jest jedna. Jesteśmy na TY” odsłony trwa kolejna odsłona platformy komunikacyjnej marki Tyskie (Kompania Piwowarska) przygotowanej na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Dariusz Szpakowski i Mateusz Borek zachęcają do bycia na TY niezależnie od tego, której drużynie i w jaki sposób kibicujemy.
21.05.24, 14:47
| reklama & PR » ludzie
Eryk Skolarski nowym Head of Events w Garden of Words Group
W kwietniu br., do zespołu Garden of Words Group dołączył Eryk Skolarski, który objął stanowisko Head of Events.
21.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Platige Image inwestuje poza Polską. Firma otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich
Las Palmas zostaje kolejnym miejscem na mapie świata, gdzie swoją siedzibę uruchamia Platige Image. Jak podkreśla firma, lokalizacje zapewniające korzystne systemy wsparcia dla filmowców mają kluczowe znaczenia dla przyciągania międzynarodowych produkcji VFX.
20.05.24, 17:29
| reklama & PR » informacje
ALBI POLSKA w przetargu wybiera agencję Ancymony. Spoty pojawią się na trzech rynkach
W efekcie wygranego przetargu, agencja Ancymony zrealizowała spot TV dla marki Albik na rynek polski, czeski i słowacki.
20.05.24, 15:15
| reklama & PR » informacje
Hand Made w wyniku przetargu poprowadzi letnią aktywację Peroni
Agencja Hand Made wygrała przetarg i poprowadzi działania w ramach letniej kampanii marki Peroni z portfolio Kompanii Piwowarskiej.
20.05.24, 13:45
| reklama & PR » ludzie
Adam Kręgielewski awansuje. Stanął na czele działu Concept Development w Labconie
Agencja Labcon (Group One) integruje zespoły koncepcyjne tj. strategię, kreację i creative production, tworząc jeden dział Concept Development. Na jego czele stanął Adam Kręgielewski - Head of Concept & Innovation.
20.05.24, 11:45
| reklama & PR » ludzie
Kuba Kossut Dyrektorem Generalnym Adlook
Spółka Adlook mianowała Kubę Kossuta na stanowisko Dyrektora Generalnego firmy (Global CEO).
20.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
UM rozwija współpracę z Froneri na europejskich rynkach
Agencja mediowa UM (IPG Mediabrands) rozszerza współpracę z Froneri, jednym z największych producentów lodów na świecie.
19.05.24, 13:09
| reklama & PR » informacje
Pils odświeża identyfikację i komunikację pod hasłem Nasz PrzePils na piwo
„Nasz PrzePils na piwo” to hasło kampanii reklamowej Lecha Pils promującej nowe opakowania piwa, prosto z Wielkopolski. Marka wprowadza na rynek butelki i puszki w nowej szacie graficznej, które mają podkreślać lokalność Pilsa.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy