02.09.19, 10:00

LifeTube i SŁUCHAM tworzą pierwszą sieć dla podcasterów

Logotypy agencji
Fot.: materiały prasowe

Agencje LifeTube i SŁUCHAM rozpoczęły proces tworzenia pierwszej profesjonalne sieci podcasterów w Polsce. 

W ich portfolio znajdują się kluczowi podcasterzy, m.in. Karolina Sobańska, Remigiusz Maciaszek („Rock i Borys”), Joanna Okuniewska („Ja i moje przyjaciółki idiotki”, „Tu Okuniewska”) czy Justyna Mazur („Pogadajmy o życiu” i „Piąte: nie zabijaj”). W ramach strategicznej współpracy będą wspólnie realizować profesjonalne kampanie z podcasterami oraz koordynować realizacje dla agencji i domów mediowych. LifeTube rozszerzy swoją ofertę o wsparcie youtuberów chcących tworzyć podcasty. Zapewni im management, doradztwo, wsparcie techniczne i produkcyjne - w tym audioroom do nagrywania dźwięku.

Według danych Voxnest, Polska jest w dziesiątce najszybciej rozwijających się rynków na świecie, jeśli chodzi o słuchanie podcastów - robi to aż 25 proc. internautów w naszym kraju. Średni czas słuchania niektórych materiałów wynosi nawet kilkadziesiąt minut. Dzięki współpracy z wyspecjalizowaną w podcastach agencją SŁUCHAM LifeTube chce zwiększyć swoje kompetencje i przenieść swoje doświadczenie ze współpracy z youtuberami na rynek podcastów.

Rozszerzenie oferty LifeTube o największych podcasterów w Polsce to nowy, choć dość naturalny kierunek rozwoju naszej działalności. W ten sposób łatwo przeniesiemy nasze doświadczenie i kluczowe kompetencje z pracy z youtuberami, uzupełniając naszą ofertę na rynku o nowy obszar. Wielu youtuberów z LifeTube już nagrywa bądź ma zamiar tworzyć podcasty. Chcemy dać im jeszcze lepszą możliwość rozwoju, zapewniając wsparcie technologiczne oraz najlepszą obsługę na rynku. Naszym klientom natomiast zamierzamy jak zawsze proponować profesjonalne realizacje. Obserwujemy najważniejsze trendy na rynku, angażujemy się w te, które możemy pomóc rozwijać. Podcasty są obecnie świetną inwestycją” - mówi Paweł Stano, prezes LifeTube.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z LifeTube nie bez powodu. Łączy nas wiara w to, że rynek podcastów ma ogromny potencjał marketingowy i jest niszą, którą warto zagospodarować. Nasza współpraca przy tworzeniu pierwszej polskiej sieci podcasterów sprawia, że oferujemy klientom wyjątkową ofertę, a także jesteśmy atrakcyjną alternatywą dla twórców, którzy chcą rozwijać swoje kanały” – dodaje Marta Niemira, założycielka agencji SŁUCHAM.

LifeTube przy współpracy z agencją SŁUCHAM włączy podcasterów w poczet profesjonalnych influencerów i twórców internetowych. W zależności od potrzeb klientów będą realizować kampanie wyłącznie z podcasterami, kompleksowe realizacje uwzględniające szeroki mix influencerów na różnych platformach i w różnych kanałach dotarcia lub - tak jak kanały własne na YouTube - tworzyć specjalne podcasty dla marek.

Komentarze

Powiązane

19.07.24, 11:30
| reklama & PR » informacje
Agnieszka Sienkiewicz w spocie reklamowym Bioliq
Marka Bioliq rozpoczęła nową kampanię reklamową. W spocie marki wystąpiła Agnieszka Sienkiewicz.
19.07.24, 10:30
| reklama & PR » informacje
Nie rozczarujesz się! Mars Wrigley z kampanią reklamową batonu lodowego Snickers
Ruszyła szeroko zasięgowa kampania batonów lodowych Snickers. Mars Wrigley prezentuje spoty reklamowe utrzymane w wakacyjnym klimacie.
19.07.24, 09:30
| reklama & PR » informacje
STS przedłużył kontrakt sponsorski z Koroną Kielce
STS i Korona Kielce kontynuują współpracę. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2024/2025 z możliwością przedłużenia na kolejne lata. 
19.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Energa Obrót z kampanią świadomościowo-produktową. Moc równowagi w Twoim ekosystemie
Energa Obrót rozpoczęła 15 lipca br. nową kampanię świadomościowo-produktową pod hasłem Moc równowagi w Twoim ekosystemie.
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
19.07.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Hand Made stworzył kampanię dla Monster Munch
Agencja Hand Made realizuje loterię dla Monster Munch, marki z portfolio Lorenza. Hasło akcji to “Rower dobry dla ducha”.
 
18.07.24, 19:21
| reklama & PR » informacje
PZU Sponsorem Oficjalnym 81. Tour de Pologne
PZU został Sponsorem Oficjalnym tegorocznej edycji Tour de Pologne, w tym klasyfikacji górskiej. Firma wspiera także Tour de Pologne Junior. 
18.07.24, 17:44
| reklama & PR » informacje
Green Caffè Nero promuje letnią ofertę
Marka Green Caffè Nero wystartowała z działaniami reklamowymi, które mają promować letnią ofertę kawiarni. Działania promocyjne obejmują spot reklamowy emitowany w sieci kin niezależnych oraz działania digitalowe. Motywem przewodnim kampanii jest lato w mieście.
18.07.24, 15:30
| reklama & PR » informacje
Tak smakuje kino. Kampania Cinema City na Spotify
Polski oddział Aleph Group (dawniej Httpool by Aleph) przygotował z myślą o Spotify kampanię pt. „Tak smakuje kino” dla Cinema City.
18.07.24, 11:30
| reklama & PR » ludzie
Agata Bieniek awansowała zarządzanie polskim zespołem marketingu Bolt
Agata Bieniek objęła stanowisko Marketing Manager Bolt w Polsce i zarządza zespołem marketingu w polskiej siedzibie firmy oraz odpowiada za lokalne działania marki.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.