30.03.20, 16:41

#zostańwdomu i oglądaj VOD. Odc. 8. Science fiction

Fot.: Pixabay, licencja otwarta

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz WHO powinniśmy pozostać w domach, co na dłuższą metę może być nużące. Jak urozmaicić sobie czas? Oglądając VOD, skoro nie możemy pójść do kina. Codziennie będę polecać kilka tytułów z trzech głównych platform VOD w Polsce – Netfliksa, HBO GO oraz Prime Video. Na początek tygodnia proponuję trzy pozycje z gatunku science fiction.

"Człowiek z Wysokiego Zamku" (reż. Frank Spotnitz, USA 2015-2019, 4 sezony, 40 odcinków), platforma: Prime Video

Adaptacja jednej z najbardziej znanych książek klasyka science fiction, czyli Philipa K. Dicka pod tym samym tytułem. Jedna z najlepszych opowieści o alternatywnej historii, tutaj II wojnę światową wygrywają Niemcy i Japonia, co przynosi duże zmiany na świecie. Akcja dzieje się w latach 60. XX wieku w USA, które zostały podzielone pomiędzy nowe mocarstwa. Jest to produkcja oryginalna Amazona. Warto zapoznać się zarówno z książką, jak i serialem.

"Barbarella" (reż. Roger Vadim, Francja/USA/Włochy 1968), platforma: HBO GO

Tym razem starsza propozycja z jedną z bardziej rozpoznawalnych ról Jane Fondy, która wciela się w roli kosmicznej superagentki, która dostaje misję uratowania świata w roku 40 000. Czarnym charakterem jest naukowiec Durand Durand, wynalazca śmiercionośnej broni. Można określić ten film jako uroczo kiczowaty, dzięki czemu ogląda się go z nieukrywaną przyjemnością.

"Matrix" (reż. Andy/Lilly Wachowski, Larry/Lana Wachowski, Australia/USA 1999), platforma: Netflix

Na Netfliksie odnajdziemy całą trylogię jednego z współczesnych klasyków science fiction, czyli Matriksa. Pewnie pamiętamy, że haker Neo (Keanu Reeves) dowiaduje się, że świat, który uznaje za prawdziwy jest jedynie projekcją, a tak naprawdę ludzie są pożywką dla robotów. Oczy na tę sytuację otwiera mu tajemniczy Morfeusz (Laurence Fishburne). Zaczyna się walka ludzi i robotów. Warto sobie przypomnieć trylogię, ponieważ siostry Wachowskie rozpoczęły zdjęcia do czwartej części tej serii.

Już jutro poznacie moje propozycje seriali, na których nie trzeba się wysilać umysłowo i można je oglądać, robiąc coś innego, czyli po prostu lecą w tle.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.
27.06.24, 13:36
| internet » informacje
Yola Czaderska-Hayek felietonistką Interii. Będzie opowiadała nie tylko o Hollywood
Interia wzmacnia segment premium. 28 czerwca br. portal uruchomi cykl „Hollywood według Yoli”, w ramach którego Yola Czaderska-Hayek będzie opowiadała o najważniejszych zjawiskach i wydarzeniach w amerykańskiej branży filmowej i hollywoodzkich gwiazdach. 
27.06.24, 10:39
| prasa » informacje | internet » informacje
Wydawcy apelują do posłów w sprawie ustawy implementującej dyrektywę UE o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Projekt jest niekorzystny dla polskich mediów
Najwięksi wydawcy cyfrowi w Polsce przesłali do posłów i posłanek apel w sprawie ustawy implementującej dyrektywę UE o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.