30.03.20, 08:00
Radio JARD nadaje już w Ełku
W sobotę. 28 marca br. o godz. 14:11, emisję swojego programu na terenie Ełku i okolic na częstotliwości 90,1 FM rozpoczęło Radio JARD.
Sygnał stacji jest emitowany na częstotliwości 90,1 MHz z anten zainstalowanych na 117 metrze komina Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jak wynika z informacji stacji, rozgłośnia jest słyszalna w promieniu do 40- 50 km od nadajnika.
Uchwałę o rozszerzeniu spółce "JARD" Dziemian i Wspólnicy Spółka Jawna koncesji uprawniającej do rozpowszechniania programu radiowego pod nazwą "Radio JARD", Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła w lipcu ubiegłego roku. Wcześniejsze uruchomienie ełckiego nadajnika nie było możliwe ze względu na długotrwałe procedury administracyjne prowadzone przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, związane z uzgodnieniem z krajami ościennymi technicznych warunków emisji. Dopiero ich zakończenie i uzyskanie pozwolenia radiowego dało wreszcie zielone światło do włączenia nadajnika.
"Radio JARD" jest typowo lokalną stacją radiową. Zespół redakcyjny liczy na zdobycie sympatii ełczan i mieszkańców okolicznych gmin. Zależy nam na tym, by towarzyszyć im każdego dnia, przekazując najważniejsze i najświeższe informacje lokalne, emitując różnotematyczne audycje poświęcone temu, co aktualnie dzieje się w regionie oraz prezentując tylko największe polskie i zagraniczne przeboje muzyki rozrywkowej. Na antenie pewno nie zabraknie audycji z czynnym udziałem naszych odbiorców, a także zabaw antenowych z cennymi nagrodami” – mówi Wojciech Kuczyński, Redaktor Naczelny Radia JARD.
"Radio JARD" powstało w lipcu 1997 r. Najpierw stacja pojawiła się w białostockim eterze na fali 89,2 FM. W 2014 r., dzięki uruchomieniu nadajnika w Bielsku Podlaskim (95,5 FM), sygnałem stacji została objęta południowa część województwa podlaskiego. Teraz do sieci dołączono stację w Ełku.
Specjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyOd wirtualnej rozrywki i (nie)etycznych zagrywek w marketingu po historie opowiedziane za pomocą liczb. Ruszyły zapisy na pierwszy tej jesieni webinar w ramach cyklu DIMAQ Voice.
Komentarze