31.03.20, 14:00

#zostańwdomu i oglądaj VOD. Odc. 9. Leci w tle

"Współczesna rodzina", fot.: materiały prasowe

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz WHO powinniśmy pozostać w domach, co na dłuższą metę może być nużące. Jak urozmaicić sobie czas? Oglądając VOD, skoro nie możemy pójść do kina. Codziennie będę polecać kilka tytułów z trzech głównych platform VOD w Polsce – Netfliksa, HBO GO oraz Prime Video. Na dzisiaj proponuję długie, niezajmujące seriale, które można oglądać przy okazji innych czynności.

"Morderczy romans" (USA 2016-nadal, 3 sezony, 54 odcinki), platforma: Netflix

Serial dokumentalny z sekwencjami fabularyzowania wydarzeń. Każdy odcinek to dwie prawdziwe sprawy morderstw, zwykle mąż zabija żonę albo na odwrót, czasem włącza się kochanek lub kochanka. Po trzech odcinkach znacie już całą formułę i spokojnie możecie kolejnych ponad pięćdziesiąt odcinków puścić w tle, przy okazji pracy czy też nauki. Duża powtarzalność występujących ekspertów, aktorów w dramatyzacjach temu sprzyja. Taki typowy "guilty pleasure", polecam.

"Współczesna rodzina" (USA 2009-2020, 11 sezonów, 250 odcinków), platforma: HBO GO
Jeśli uznacie, że pięćdziesiąt cztery odcinki to zdecydowanie za mało dla Was to polecam serial komediowy o wielopokoleniowej rodzinie z USA. Dużo postaci, dużo wątków zaowocowało jedenastoma sezonami i dwustu pięćdziesięcioma odcinkami. Na przestrzeni lat twórcy dorobili się kilkudziesięciu nagród, a także trzech adaptacji nieanglojęzycznych (irańskiej, greckiej i chilijskiej). Przez niektórych serial jest już nazywany kultowym, a w kwietniu zostaną pokazane ostatnie odcinki serii w historii.

"Nie z tego świata" (USA 2005-2020, 15 sezonów, 327 odcinków), platforma: Prime Video

Jeszcze Wam mało? To macie przed sobą około 218 godzin oglądania serialu fantasy, czyli ponad dziewięć dni bez przerwy. Także w tym roku, po piętnastu sezonach zakończy się seria "Nie z tego świata", która opowiada o braciach będących łowcami potworów, ale w następnych sezonach poznacie także anioły, demony itd. Szczególnie pierwsze sezony są stworzone na zasadzie "monster of the week", czyli każdy odcinek jest właściwie niezależną historią, którą łączy para głównych bohaterów, później akcja skupia się bardziej na wątkach przewodnich.

Jeśli jeszcze Wam mało to niestety muszę u Was stwierdzić uzależnienie od seriali, ale nie jest tak źle – jutro zaproponuję Wam najdłuższe seriale z każdej z platform.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.
27.06.24, 13:36
| internet » informacje
Yola Czaderska-Hayek felietonistką Interii. Będzie opowiadała nie tylko o Hollywood
Interia wzmacnia segment premium. 28 czerwca br. portal uruchomi cykl „Hollywood według Yoli”, w ramach którego Yola Czaderska-Hayek będzie opowiadała o najważniejszych zjawiskach i wydarzeniach w amerykańskiej branży filmowej i hollywoodzkich gwiazdach. 
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.