16.10.20, 10:53

Rozgłośnie ze specjalnymi procedurami i minimalną ilością osób w redakcjach na czas jesiennej fali pandemii

Fot.: Pixabay, licencja otwarta

Rozgłośnie radiowe wprowadziły duży zakres obostrzeń związanych z pandemią. W firmach obowiązują nie tylko odgórne zalecenia, ale również dodatkowe rozwiązania przygotowane samodzielnie przez firmy. 

Jak poinformowała nas Małgorzata Kozieł z Eurozetu, w firmie cały czas obowiązują decyzje i procedury, jakie wprowadziliśmy w marcu br., na samym początku pandemii w Polsce. „W związku z czym, Zarząd w dalszym ciągu rekomenduje ograniczenie liczby osób przebywających w biurach do niezbędnego minimum. Tam, gdzie to możliwe pracujemy zdalnie, natomiast dla Zespołów pracujących w biurach przygotowane zostały odpowiednie środki i procedury bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz rotacyjny system pracy” – podkreśla Małgorzata Kozieł. Eurozet prowadzi również wewnętrzną kampanię informacyjną dotyczącą zachowania ostrożności oraz dbania o zdrowie w czasie pandemii.

Wydawnictwo Bauer opiera się w organizacji pracy firmy nie tylko na odgórnych zaleceniach.Pracujemy w poszanowaniu nie tylko zaleceń polskich władz epidemiologicznych, ale i naszych wewnętrznych procedur. Pracownicy, którzy nie mogą wykonywać pracy zdalnie pracują w systemie hybrydowym, a pomieszczenia podzielone są na strefy z powodów bezpieczeństwa” – mówi dla portalmedialny.pl Magdalena Ilkiewicz, Communications Manager z Bauer Media. „Oczywistym jest, że dbamy o ich bezpieczeństwo i bezwzględnie pilnujemy przestrzegania zasad bezpieczeństwa” – podkreśla Ilkiewicz.

Szerokie regulacje wprowadzono również w Polskim Radiu.W związku z trudną sytuacją w Polsce i na świecie związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Zarząd Polskiego Radia S.A. mając na uwadze bezpieczeństwo pracowników i gości oraz zachowanie ciągłości emisji celem wypełnienia ustawowej misji, niezwłocznie od momentu ogłoszenia stanu pandemii w naszym kraju zdecydował o wprowadzeniu wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa zalecanych przez władze centralne i sanitarne oraz wewnętrzne zespoły powołane z uwagi na sytuację epidemiczną” - mówi dla portalmedialny.pl Monika Kuś z Polskiego Radia.

W PR utrzymana jest zdalna/rotacyjna praca pracowników w komórkach, w których jest to możliwe. Pracownicy wracający z wyjazdów zagranicznych - zgodnie z zaleceniami - są kierowani do pracy zdalnej na okres minimum siedem dni. Z kolei pracownicy, którzy wracają do pracy po dłuższym okresie pracy zdalnej lub nieobecności powyżej siedmiu dni oraz osoby po odbytej obowiązkowej kwarantannie nałożonej przez Sanepid, zobowiązani są do składania kierownikom swoich komórek organizacyjnych oświadczeń COVID-19.

Dodatkowo w obiektach Polskiego Radia S.A. obowiązują takie ograniczenia jak: wszelkie imprezy odbywają się bez udziału publiczności, organizacja spotkań kolegialnych w trybie on-line za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, zawieszone są wycieczki organizowane przez Centrum Edukacji Medialnej.

W Polskim Radiu ponadto utrzymany jest obowiązek zasłaniania nosa i ust w obszarach ogólnodostępnych obiektów nadawcy, utrzymany jest obowiązkowy pomiar temperatury ciała przy wejściach do obiektów nadawcy, obowiązuje oddalenie od siebie o co najmniej 1,5 m na stanowiskach pracy oraz obowiązek zachowania dystansu społecznego między pieszymi, płyny do dezynfekcji rąk są dostępne przy wejściach do obiektów, na korytarzach, przy studiach nagraniowych, z wind można korzystać pojedynczo – zalecane jest korzystanie z klatek schodowych, a część pomieszczeń wyposażono w przegrody oddzielające z plexi.

Polskie Radio S.A. na bieżąco śledzi wszelkie nowe zalecenia władz centralnych i sanitarnych i wdraża je w Spółce” – podkreśla Monika Kuś.

Agora przygotowała organizację pracy firmy, tak by zapewnić ciągłość funkcjonowania organizacji. Poszczególne działy czy biznesy Grupy Agora w dużej mierze kontynuują pracę w formie zdalnej lub w trybie rotacyjnym - taki model został wprowadzony już wiosną br.

Specjalne regulacje dotyczące pracy obowiązują we wszystkich biurach Grupy, w tym siedzibie Agory przy Czerskiej w stolicy. Zgodnie z nimi, m.in. wszyscy wchodzący do siedziby spółki mają mierzoną temperaturę, przez cały czas pobytu w budynku muszą nosić osłonę na nos i usta (maseczkę, przyłbicę, itp.) oraz zachowywać dystans społeczny. Dodatkowo, w warszawskim budynku Agory strefa zajmowana przez zespół segmentu Radio została specjalnie wydzielona dla zachowania jeszcze większego bezpieczeństwa. „W razie jakikolwiek zmian w zaleceniach rządowych elastycznie dostosowujemy się w tym zakresie i przestrzegamy niezbędnych procedur” – podkreśla Agata Staniszewska, rzecznik prasowy Agory.

Stacje radiowe Agory pracują tak samo, jak inne biznesy w Grupie - na wszystkich stanowiskach, na których to obecnie możliwe, członkowie zespołów pracują zdalnie, pozostali rotacyjnie. „Tuż po wybuchu pandemii zespoły radiowe przygotowały rozwiązania na różne sytuacje związane z nadawaniem programów i odpowiednie warianty będą wdrażane w razie potrzeby.
Jeśli chodzi o gości stacji radiowych, to zdecydowana większość rozmówców zapraszanych do programów Radia TOK FM łączy się z redakcją zdalnie. Jeśli jednak jest potrzeba nagrania wypowiedzi w studiu, np. do dłuższego programu, to stacja dysponuje specjalnie przygotowanym studiem w budynku Agory - studio to jest regularnie dezynfekowane i dostępne tylko dla osób z zewnątrz, bez możliwości bezpośredniego kontaktu z dziennikarzami. W rozgłośniach muzycznych Agory - Radiu Złote Przeboje, Rock Radio i Radiu Pogoda wszystkie wypowiedzi gości nagrywane są zdalnie” – mówi Staniszewska.

Nieoficjalnie, większość rozgłośni przygotowana jest także na zdalne nadawanie swego programu. Niedawno częściowo taki model wprowadziło internetowe Radio Nowy Świat.

Komentarze

Powiązane

09.10.24, 17:00
| radio » ludzie
Onko Story. Agnieszka Trzeciakiewicz autorką nowego cyklu
9 października br. ruszy na antenie Trójki nowy cykl audycji i podcastów „Onko Story”. Agnieszka Trzeciakiewicz – autorka cyklu będzie rozmawiać o niełatwych historiach z nietuzinkowymi gośćmi, doświadczeniach pacjentów oraz o metodach leczenia akademickiego i niekonwencjonalnego. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany po godz. 23.00 w paśmie „Ludzie”.
09.10.24, 14:34
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Spadek stacji informacyjnych. Słuchalność stacji w III kwartale 2024 r.
Liderem rynku pozostaje RMF FM mimo spadku słuchalności. Bardzo słaby wynik zanotowała Jedynka i Polskie Radio 24, a także TOK FM - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lipca 2024 r. do 30 września 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.10.24, 15:20
| radio » informacje
Nowa ramówka Polskiego Radia dla Ukrainy. Audycje tematyczne również jako podcasty
Polskie Radio dla Ukrainy rozpoczęło emisję programu według nowej ramówki. Stacja wprowadza nowe audycje tematyczne, które będą udostępniane również w formie podcastów na platformach streamingowych oraz w serwisach Polskiego Radia.
08.10.24, 12:12
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
#zróbsobiedobrze. Kampania społeczna Chillizet
Wystartowała kampania społeczna #zrobsobiedobrze, której organizatorami są Chillizet i marka biżuteryjna Oplotka. Potrwa do końca października br. Jej celem jest edukacja w zakresie profilaktyki dotyczącej raka piersi.
08.10.24, 08:30
| radio » informacje
Kultura nie śpi oraz Jestem muzykiem. Jestem rodzicem. Nowe propozycje Polskiego Radia Dzieciom
Polskie Radio Dzieciom wprowadza nowe propozycje kulturalne – audycję „Kultura nie śpi” Martyny Chuderskiej oraz podcast Damiana Sikorskiego „Jestem muzykiem. Jestem rodzicem”. 
07.10.24, 16:51
| radio » informacje | internet » informacje
AI Journey with Jovan Protić. Nowy podcast Business Insider Polska w Onet Audio
Zadebiutowałpodcast Business Insider Polska o potencjale sztucznej inteligencji dla biznesu i mediów. „AI Journey with Jovan Protić” jest podcastem, w którym wiceprezes Ringier Axel Springer Polska wraz z liderami technologicznymi z Doliny Krzemowej, analizuje biznesowe szanse i wyzwania sztucznej inteligencji.
07.10.24, 12:30
| radio » informacje
Wywiady „RAP20” Radia ESKA w formie podcastów
„RAP20” to nowa seria podcastowa Radia ESKA z wywiadami z twórcami związanymi ze sceną rapową. Nowe odcinki publikowane są co środę.
06.10.24, 23:00
| radio » informacje
Na dwa głosy i Portrety w Jedynce
„Na dwa głosy” Marcina Kusego i Pawła Sztompkego oraz „Portrety” Uli Kaczyńskiej to nowe propozycje Programu 1 Polskiego Radia. Audycje będą emitowane w niedziele.
04.10.24, 06:30
| radio » informacje
Srebrne wesele na antenie Radia Nowy Świat
W piątek, 4 października br. w popołudniowej audycji „Nowy świat po południu” (16:00-19:00) w Radiu Nowy Świat zaplanowano premierę nowego cyklu o nazwie „Srebrne wesele”, czyli czego słuchaliśmy 25 lat temu.
03.10.24, 23:15
| radio » informacje
Inauguracja sezonu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia na antenie Dwójki
W piątek, 4 października br., Program 2 Polskiego Radia wyjątkowe wyemituje specjalne wydanie audycji „Wybieram Dwójkę”, z okazji 10-lecia nowej siedziby NOSPR. Wieczorem słuchacze będą mogli uczestniczyć w transmisji koncertu inauguracyjnego, otwierającego nowy sezon artystyczny Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

dyrektor Zamojskiego Domu Kultury w Zamościu

Miasto Zamość | inne

Przejdź do oferty

Kierownik/Kierowniczka Działu Promocji

Teatr KTO | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.11.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.11.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 09.11.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

25.10.2024 r., Campus Google, Warszawa.semWaw#3