21.10.20, 08:00

No diversity, no commission. ViacomCBS Networks International wprowadza nową politykę

Logo ViacomCBS Networks International, fot.: materiały prasowe

ViacomCBS Networks International ogłosił politykę produkcyjną “No diversity, no commission” w celu promowania różnorodności, równości i integracji poprzez wymóg, aby wszystkie nowe międzynarodowe produkcje były tworzone przez zróżnicowany zespół. Viacom CBS w Polsce został dołączony do inicjatywy.

Nowa polityka będzie wprowadzona na pięciu kontynentach i w ponad 180 krajach. Program “No diversity, no commission” wystartował w lipcu w brytyjskim oddziale firmy i wymaga od firm produkcyjnych przestrzegania wytycznych dotyczących różnorodności przed zatwierdzeniem budżetów i produkcji. Po uzgodnieniu budżetów zleceniodawca lub kierownik projektu sprawdzi, czy są one odpowiednio zróżnicowane i w razie potrzeby zaleci usprawnienia. Ponadto, polityka ma zwiększyć reprezentację różnych grup mniejszościowych i potencjalnie dyskryminowanych za kamerą, aby zapewnić zrównoważony i różnorodny udział we wszystkich obszarach produkcji.

Rozszerzenie programu “No diversity, no commission” na naszą międzynarodową organizację jest ważnym krokiem strategicznym dla VCNI” - powiedział David Lynn, dyrektor generalny i prezes VCNI. „ViacomCBS Networks International tworzy i dystrybuuje treści do odbiorców na całym świecie. Zmiana wymagać będzie dogłębnych badań, planowania i ogromnej staranności. Z niecierpliwością czekamy na stworzenie trwałych zmian dzięki sile naszych sieci, partnerstw, platform i marek” – dodaje Lynn.

VCNI zobowiązał się do następujących inicjatyw, aby zwiększyć autentyczność reprezentacji na ekranie i włączając tzw. storytelling: globalne treści, różnorodne głosy (firma zidentyfikuje globalne, oparte na scenariuszu treści, które niedostatecznie reprezentują kulturową różnorodność, zarówno w przypadku marek młodzieżowych i rozrywkowych, jak i dla dzieci), zwiększanie różnorodności twórców (w Ameryce Łacińskiej 25 proc. budżetu ViacomCBS International Studios zostanie przeznaczone na edukację i rozwój projektów twórców BIPOC - Black Indigenous People of Color; z kolei oddziały VCNI na Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Azję również zobowiązały się przeznaczyć 30 proc. swojego budżetu w 2021 r. na produkcje skoncentrowane na niedostatecznie reprezentowane grupy społeczne i ich problemy).

Cieszymy się, że Polska jest częścią tej ważnej inicjatywy. To pionierski projekt, wyjątkowy również ze względu na swoja skalę. Przed nami wiele pracy na różnych poziomach, jednak jestem przekonana, że efekty tej pracy przyczynią się do przyspieszenia pozytywnych zmian w strefie społecznej” – mówi Katarzyna Samojluk, VP, Country Manager Poland, Ad Sales and Finance CEE.

Wprowadzenie tej polityki i nadchodzące działania firmy mają być zgodne z globalną inicjatywą Inclusion Week, która obejmowała ponad 100 wirtualnych sesji z udziałem ekspertów w ramach promowania różnorodności. „Odbiorcy na całym świecie, zwłaszcza młodsze pokolenia i dzieci, stają się coraz bardziej zróżnicowani pod względem poglądów i perspektyw, a naszym obowiązkiem jest zapewnienie, aby nasze treści pokazywały świat, w którym żyją nasi widzowie” – mówi Jules Borkent, wiceprezes wykonawczy Prezes VCNI Kids & Family.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
15.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Przedsiębiorcy z sektora telekomunikacyjnego apelują o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni apelują do posłów o naniesienie poprawek w Prawie Komunikacji Elektronicznej. Podkreślają, że ich brak, negatywnie wpłynie na rozwój usług cyfrowych.
15.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
FILM CAFE w miejsce kanału CBS Europa
Spółka AMC Networks International – UK zmienia nazwę kanału CBS Europa na FILM CAFE.
13.07.24, 20:00
| telewizja / VOD » seriale
„Teściowie 2” jesienią w Polsacie
Polsat jesienią wyemituje drugi sezon polskiego serialu komediowego „Teściowie". 
13.07.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje | kultura » informacje
Netflix zaprasza na Dancing Międzypokoleniowy z Gangiem Zielonej Rękawiczki
Netflix zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie odbędzie się Dancing Międzypokoleniowy z Gangiem Zielonej Rękawiczki. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.