06.11.20, 11:17

Paczki masz w POPliżu. DHL Parcel wprowadza nową strategię komunikacji

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

DHL Parcel rozpoczyna zasięgową kampanią edukacyjną, której celem jest promowanie Punktów Obsługi Paczek - nowej „parasolowej” nazwy sieci partnerskiej DHL Parcel. Działania będą prowadzone od 9 listopada do 7 grudnia br.

Sieć partnerska DHL Parcel istnieje na polskim rynku od 2015 r. i liczy 10 tys. placówek. W jej skład wchodzą m.in. Żabki, salony Inmedio, Relay, 1 Minute, sklepy abc, Kaufland a także stacje benzynowe Shell. Wyniki badania oraz rosnące zainteresowanie konsumentów korzystaniem z nadań i odbiorów w punktach DHL Parcel stały się podstawą do opracowania nowej strategii komunikacji sieci partnerskiej DHL. W połowie września br. zarząd DHL Parcel Polska zadecydował, że w działaniach komunikacyjnych będzie stosowane sformułowanie: Punkt Obsługi Paczek (w skrócie POP), będące tłumaczeniem angielskiej nazwy Service Point.

Głos klientów to najważniejszy drogowskaz we wszystkich obszarach funkcjonowania naszej organizacji. Badania ilościowe z udziałem osób korzystających z usług kurierskich pokazały nam kierunek zmian oraz obszary rozwojowe w dotychczasowej komunikacji. Decyzja o stworzeniu Punktów Obsługi Paczek jest podyktowana przede wszystkim potrzebą dostosowania terminologii obowiązującej w całej naszej grupie do lokalnych uwarunkowań. Naszym głównym celem było stworzenie polskiego odpowiednika nazwy Service Point, który będzie jednoznacznie wskazywał, że dana placówka jest miejscem, w którym można odebrać lub nadać paczkę DHL Parcel. Zależało nam również na tym by nowa nazwa była krótka, łatwa do zapamiętania, a przy tym naturalna dla języka polskiego. Myślę, że obie wersje - zarówno pełna, jak i skrócona, spełniają te kryteria. Spodziewamy się, że dzięki POP, świadomość sieci partnerskiej DHL Parcel wśród polskich konsumentów znacząco wzrośnie” - mówi Anna Jędryka, Menedżer Działu Marketingu Konsumenckiego i Sprzedaży Detalicznej DHL Parcel.

Nowej strategii komunikacji towarzyszy również zasięgowa kampania edukacyjna wykorzystująca animacje (YouTube, VOD), bannery online (m.in. GDN) , mailingi oraz działania PR, influencer marketing i aktywności w mediach społecznościowych.

Ideą zaplanowanych przez nas działań jest zaznajomienie konsumentów z Punktami Obsługi Paczek DHL oraz informowanie o ich zaletach. Koncepcja kreatywna opiera się na grze słowem POP, które jest wpisane w hasła wiążące się z największymi atutami naszej sieci: w POPliżu, POPracy, POPołudniu, skocz POPaczkę, POProś o przekierowanie itd. Taka formuła jest bardzo elastyczna i pozwala w lekki, a zarazem kreatywny sposób przekazać nasze key messages. Postanowiliśmy sięgnąć także po nowoczesne narzędzie jakim jest influencer marketing. Ponadto stworzyliśmy zintegrowany z naszą witryną landing page oraz materiały POS. Rozpoczęliśmy również implementację zmiany u naszych partnerów, co wziąwszy pod uwagę imponującą liczebność POPów, stanowi największe wyzwanie. Planujemy sfinalizować ten proces do końca tego roku” – dodaje Anna Jędryka.

Za pomysł, koncepcję kreatywną oraz jej realizację odpowiada agencja Kalicińscy, zakupem mediów zajął się dom mediowy Wavemaker. Wybrane działania z obszaru media relations poprowadzi agencja Louder, z kolei zespół z 24/7 Communication będzie odpowiedzialny za influencer marketing. Wsparciem działań na profilu DHL_Parcel Polska na Instagramie zajmie się agencja Up&More. 

Komentarze

Powiązane

23.05.24, 17:51
| reklama & PR » ludzie
Sonia Stępień przechodzi z o2.pl do agencji oLIVE media
Sonia Stępień dołączyła do zespołu agencji oLIVE media i objęła stanowisko senior PR specjalistka. Tym samym zasiliła zespół public relations, którym kieruje team leaderka Katarzyna Kamińska.
23.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
Robert Lewandowski ambasadorem G2A.COM
G2A.COM, największy na świecie marketplace z cyfrową rozrywką nawiązał długoterminową współpracę z Robertem Lewandowskim. W nawiązaniu współpracy pomiędzy stronami uczestniczyło RL Media.
23.05.24, 13:27
| reklama & PR » informacje
IKEA, L’Oreal i Biedronka pierwszymi reklamodawcami platformy SkyShowtime w Polsce
SkyShowtime jako pierwsza globalna platforma streamingowa w Polsce uruchomił pakiety reklamowe, a klienci Wavemaker (GroupM) jako pierwsi zareklamowali się na jego łamach.
23.05.24, 11:31
| reklama & PR » ludzie
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska awansowała w strukturach Mindshare Polska i objęła stanowisko Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
23.05.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Ooo. Wiosenna kampania Orange dla Firm
Trwa wiosenna kampania Orange dla Firm, którą przygotowała agencja Havas Creative Network. Produkcja powstała w ramach nowej globalnej strategii „Orange tu jest”, otwierając nowy rozdział formatów komunikacyjnych Marki.
23.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
KERRIS promuje bursztyn bałtycki wśród młodych odbiorców
Agencja KERRIS odpowiada za opracowanie strategii, koncepcji oraz realizację pierwszej kampanii skierowanej do młodego pokolenia, mającej na celu zbudowanie nowoczesnego wizerunku bursztynu wśród tej grupy wiekowej.
22.05.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Joanna Brodzik ambasadorką marki Fine Life. Aktorka będzie gospodynią specjalnego programu
Wystartowała kampania „Gotowanie na wyzwanie z Joanną Brodzik”, której celem jest zbudowanie rozpoznawalności produktów marki własnej Fine Life, w ofercie której dostępnych jest ok. 400 artykułów w przystępnej cenie. Ambasadorką projektu jest aktorka Joanna Brodzik.
22.05.24, 15:20
| reklama & PR » informacje
Własne M w Wielkim Mieście. Alior Bank promuje kredyty hipoteczne
Alior Bank rozpoczął kampanię marketingową, która promuje nową ofertę kredytu hipotecznego „Własne M w Wielkim Mieście”. Działania marketingowe będą realizowane do połowy czerwca br.
22.05.24, 13:23
| reklama & PR » informacje
Co to jest DPD Pickup? Kampania online DPD Polska tle skierowana do Zetek
DPD Polska ruszyło z kampanią promocyjną usług logistycznych OOH (Out-Of-Home), która skierowana jest przede wszystkim do młodego pokolenia tzw. Zetek. Działania prowadzone w oparciu o nowy język i warstwę wizualną wystartowały online 14 maja br.
22.05.24, 11:56
| reklama & PR » ludzie
Rafał Lampasiak ponownie jurorem w Mad Stars
W tym roku Rafał Lampasiak, dyrektor strategiczny, Mullenlowe Warsaw (Mullenlowe Group), po raz kolejny znalazł się w gronie jurorów konkursu MAD STARS.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy