29.01.21, 07:00

Podsumowanie 2020 r.: Krzysztof Stypułkowski (Fantasyexpo)

Krzysztof Stypułkowski, Co-Founder Fantasyexpo; fot.: archiwum Autora

Wydarzenia na rynku esportu i gamingu komentuje Krzysztof Stypułkowski, Co-Founder Fantasyexpo.

Rok 2020 upłynął pod jednym hasłem - pandemia, która zmieniła trendy na rynku gamingowym i w esporcie. Odcisnęła mocne piętno na eventowej części, zamrażając praktycznie w 100 proc. tę gałąź. Początkiem tych zmian było odwołanie Intel Extreme Masters w Katowicach, jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń cofnięto pozwolenie na organizację tej imprezy, która od lat była świętem esportu i dumą naszego kraju. Jednak branża gamingowa, w tym esport wykazały się elastycznością i akomodacją do działań w 100 proc. online, co zaowocowało ogromnym wzrostem zainteresowania streamingiem i treściami, które były powiązane z tą tematyką. Statystyki twardo pokazują, że zainteresowanie tą tematyką stale rośnie, zwłaszcza teraz te wzrosty są naprawdę duże. Spora widownia to gratka dla marketerów, którzy coraz przychylniej spoglądają również na sponsoring transmisji esportowych czy streamów wybranych twórców. Przez ostatni rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie marek nieendemicznych esportem i gamingiem, więc nie dziwi już obecność marek FMCG czy bankowości przy treściach związanych z tematyką gier.

Okazało się też, że to właśnie ta branża jest w stanie dostarczyć widzom kontent w 100 proc. unikalny i świeży. Przez te działania mogliśmy, np. na kanale nSport+ oglądać wiosną wirtualne wyścigi simracingowe, które wypełniły lukę po nieodbywających się wydarzeniach sportowych. Po wznowieniu rywalizacji sportowej, esport nie zniknął z ramówek lecz dalej ramię w ramię, ze swoim tradycyjnym odpowiednikiem wypełnia czas antenowy. Dzięki temu coraz częściej treści związane z esportem trafiają do mainstreamu - zauważamy audycje poświęcone tej tematyce zarówno w telewizji jak i w radio. Również w mediach branżowych informacje dotyczące esportu czy gamingu nie wyglądają już tak egzotycznie. Zatem można powiedzieć, że rok 2020 był niejako boostem tej branży, która wykorzystała daną jej szansę.

Podsumowanie 2020 r. w Fantasyexpo

Nie owijając w bawełnę, to był trudny rok - totalny rollercoaster przebyty w ograniczających czterech ścianach ale jestem dumny, z tego jak jako firma przeszliśmy przez niego. Ciężko w kilku słowach opowiedzieć historię 2020 roku, bo dla nas, dla ekipy Fantasyexpo to było ‘coś’. Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że ten rok nie był sukcesem!

Nasza organizacja dojrzała. 2020 rok wymusił na nas pełne skupienie i dopasowanie się do nowej sytuacji. Codziennie staliśmy przed decyzjami, które wymagały od nas pewności, siły oraz pełnej świadomości tego co robimy. Przeniesienie się na całkowitą pracę online wymusiło na naszym zespole ogromną mobilizację i mam wrażenie, że przełożyło się to na znacznie większą efektywność, niż jak pracowaliśmy wszyscy w biurze. Procesy, struktura oraz zachowane w niej doświadczenie stoi za siłą Fantasyexpo. Dumny jestem codziennie patrząc jak każdy z zespołu staje się rzeczywistym autorem tej historii. Staliśmy się zespołem głodnym kolejnych wyzwań.

Fakty mówią same za siebie - zrealizowaliśmy rekordową liczbę projektów. Przygotowaliśmy wiele transmisji, własnych produkcji, włączyliśmy się w liczne akcje charytatywne, mimo wszystko byliśmy obecni na kilku eventach offline i na sporej ilości onlinowych wydarzeń, zdobyliśmy kilka nagród a także przygotowaliśmy sporo kampani marketingowych oraz akcji influencerskich i … staliśmy się wydawcami magazynów „CD-Action” i „PC Format”. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na pracę naszego studia, które pracowało niemal non stop i wyprodukowało ponad 1500 godzin transmisji.

Na koniec - dziękuję całemu Fantasyexpo oraz wszystkim naszym partnerom za to co udało się w tym roku osiągnąć. Ogromnie się cieszę na wszystko, co nas czeka w 2021 roku.

Krzysztof Stypułkowski, Co-Founder Fantasyexpo
W firmie odpowiada za zarządzanie operacyjne oraz realizację planów strategicznych przedsiębiorstwa. Poza zarządzaniem jest odpowiedzialny za rozwój produktowy Fantasyexpo.

Komentarze

Powiązane

12.07.24, 12:30
| reklama & PR » informacje
Hochland z billboardem sponsorskim. Ma dotrzeć do prawie 8 mln osób w grupie docelowej
Hochland w lipcu i sierpniu br. zamierza promować swoje produkty, wykorzystując do tego billboard sponsorski.
12.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Kampania pieczywa BIO Piekarni Cukierni Putka na EKO wiatach AMS
Do swojej kampanii sieć piekarni Putka wykorzystuje certyfikowane EKO wiaty AMS na przystankach komunikacji miejskiej w Warszawie i Łodzi.
12.07.24, 07:30
| reklama & PR » ludzie
Jakub Zajdel w zespole New Business Development Committee IPREX
Jakub Zajdel, CEO more communications agency dołączył do New Business Development Committee w globalnej sieci IPREX. W latach 2020-2022 pełnił on funkcję EMEA President organizacji.
11.07.24, 20:30
| reklama & PR » informacje
Miej na to Magne B6 Forte. Kampania Sanofi ma skupiać się na edukacji zdrowotnej
Sanofi, we współpracy z FCB Health Spark, uruchomiło nową kampanię „Miej na to Magne B6 Forte”. Akcja ma skupiać się na edukacji zdrowotnej.
11.07.24, 19:00
| reklama & PR » informacje
Alior Bank nawiązał współpracę z Narodową Drużyną Esportową
Alior Bank staje się oficjalnym sponsorem Narodowej Drużyny Esportu. Wcześniej bank wspierał akademickie eventy.
11.07.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
ASAP&ASAP przygotowała kampanię dla Compeed
Agencja ASAP&ASAP opracowała kampanię dla marki Compeed, (Perrigo Poland). Akcja potrwa dwa miesiące.
11.07.24, 14:45
| reklama & PR » informacje
Streetcom przygotuje kampanie dla 4 marek BUNGE: Eleplant, Finuu, Wawrzyniec i Smakowita
Streetcom przygotuje i zrealizuje kampanie influencerskie dla czterech marek BUNGE: Eleplant, Finuu, Wawrzyniec oraz Smakowita. W ramach umowy, agencja ma przeprowadzić akcje do końca 2024 r.
11.07.24, 12:15
| reklama & PR » informacje
Weber Shandwick promuje stolicę Łotwy
Agencja Weber Shandwick Poland została wybrana przez Agencję Inwestycji i Turystyki Rygi do zrealizowania kampanii promującej Rygę.
11.07.24, 11:00
| reklama & PR » informacje
No-Spa Max z kampanią „Bycie kobietą nie musi boleć” od Publicis Worldwide
Publicis Worldwide przygotowała kampanię dla No-Spa Max, która ruszyła 1 lipca br. Hasło akcji to „Bycie kobietą nie musi boleć”.
11.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
ONE House wygrywa przetarg na obsługę dwóch marek Dr Wolff Group
ONE House i Dr Wolff Group rozpoczęły współpracę. Agencja będzie odpowiedzialna za strategie marketingowe dla marek Alpecin i Plantur 39.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.