10.03.21, 15:00

Magazyn CD-Action obchodzi 25. urodziny

Urodzinowe logo magazynu
Fot.: materiały prasowe

Pierwsze wydanie CD-Action trafiło do sprzedaży 1 kwietnia 1996 r. i od tamtej pory magazyn ukazuje się nieprzerwanie, dostarczając wyselekcjonowanych informacji ze świata gier wideo. 9 marca br. pojawił się na rynku jubileuszowy numer.

Pomimo standardowej ceny 12,99 zł wydanie 04/2021 liczy 148 stron (o 24 więcej niż zazwyczaj). Dodatkowa przestrzeń wykorzystana została na 25-stronicowy dodatek „25 lat CD-Action”, która zabiera czytelnika w podróż przez lata 1996-2020, przywołując epizody z historii czasopisma i redakcji, opisując zmiany w branży gamingowej i przypominając 100 wyjątkowych gier z tego okresu.

Redakcja zwraca uwagę na okładkę urodzinowego wydania i związaną z nią historia. Stworzył je Szymon Waloszek – prywatnie wieloletniego czytelnik CD-Action, a zawodowo dyrektor kreatywny w jednej z największych agencji reklamowych na świecie, który ma na koncie współpracę z markami takimi jak Porsche, Coca-Cola, Maserati czy Samsung. Zamiast wziąć za swoją pracę wynagrodzenie poprosił on redakcję o wysłanie paczki z egzemplarzami CD-Action do jednego z domów dziecka we Wrocławiu oraz o sprezentowanie rocznych prenumerat magazynu trzem takim placówkom na Dolnym Śląsku.

Oprócz dodatku „25 lat CD-Action” redakcja przygotowała też dla czytelników inne niespodzianki. Do numeru dołączony jest kod promocyjny, który można wykorzystać przy zamówieniach online w Domino’s Pizza i Pizza Dominium. Z kodu skorzystać można dwukrotnie – raz w każdej z wymienionych pizzerii. Uruchomiony został również sklep internetowy, w którym nabyć można magazyny „CD-Action” i „PC Format”, ich prenumeraty, a także gadżety związane z CD-Action. Od teraz wszyscy posiadacze prenumeraty fizycznej otrzymywać będą również darmowe wydania cyfrowe. W oficjalnym sklepie obniżono też na stałe cenę wydań cyfrowych i wprowadzono ich samodzielną prenumeratę – dla tych, którzy wolą otrzymywać swoje egzemplarze wyłącznie w tej formie.

Targi dla graczy CD-Action Expo, które planowane były na ten rok właśnie w związku z dwudziestopięcioleciem magazynu, nie odbędą się ze względu na sytuację epidemiologiczną. Redakcja zapewnia jednak, że wydarzenie zostało przesunięte, a nie odwołane. Pierwsza odsłona CD-Action Expo, zorganizowana wspólnie z Fantasyexpo w 2014 r. z okazji 18. urodzin magazynu, przyciągnęła do wrocławskiej Hali Stulecia ponad 21 tys. odwiedzających.

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
09.07.24, 07:30
| prasa » informacje
Grupa PMPG Polskie Media nowym wytycza kierunek rozwoju do 2026 roku
Holding mediowy PMPG Polskie Media, opublikował materiał informacyjny o kierunku rozwoju, który jest efektem zakończonego w marcu przeglądu opcji strategicznych.
09.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 9 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 9 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
08.07.24, 10:15
| prasa » informacje
Debiutuje Newsweek Magazyn Kryminalny
Newsweek prezentuje nowy tytuł - Newsweek Magazyn Kryminalny, który będzie dostępny od 8 lipca br. w salonach prasowych, na Literia.pl oraz w ramach subskrypcji Onet Premium.
08.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 8 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 8 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
07.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 7 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 7 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
06.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 6 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 6 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
05.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 5 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 5 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
04.07.24, 09:00
| prasa » informacje
Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! Ogólnopolski protest mediów w sprawie nowelizacji ustawy o prawie autorskim 
4 lipca br. ruszyła akcja protestacyjna mediów w sprawie nowelizacji ustawy o prawie autorskim. Ponad 350 mediów z całej Polski, Izba Wydawców Prasy, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Związek Pracodawców Wydawców Cyfrowych, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych oraz Stowarzyszenie Mediów Lokalnych apelują do polityków o wprowadzenie poprawek, które wzmacniają wydawców w negocjacjach z big techami dot. wynagrodzeń za wykorzystywane przez nich treści.   
04.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 4 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 4 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.