15.04.21, 19:30

Naklejki z żonkilem na 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim w Gazecie Wyborczej Warszawa

Zapowiedź wydarzenia
Fot.: materiały prasowe

„Gazeta Wyborcza” po raz kolejny wspiera społeczno-edukacyjną akcję Żonkile organizowaną przez Muzeum POLIN. Ze względu na epidemię koronawirusa tegoroczna edycja odbędzie się częściowo w świecie wirtualnym.

16 kwietnia br. do stołecznego wydania dziennika zostaną dołączone naklejki z symbolicznym żonkilem. W ten sposób redakcja będzie zachęcać wszystkich do uczczenia 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim oraz udziału w inicjatywie - robienia zdjęć z emblematem akcji i wstawiania na profile w mediach społecznościowych z hasztagiem #AkcjaŻonkile lub #ŁączyNasPamięć.

19 kwietnia br. mija 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Aby uczcić to wydarzenie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz dziewiąty organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W kampanii najważniejsze jest rozpowszechnianie żonkila jako symbolu szacunku i pamięci oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania. Tegoroczna odsłona wydarzenia po raz pierwszy ma motyw przewodni – są nim kobiety i rola, jaką odegrały w powstaniu. Program rocznicy poświęcony jest zatem głównie kobietom. Z powodu panującej pandemii koronawirusa większość aktywności wokół akcji Żonkile – tak jak rok wcześniej – przenosi się do świata wirtualnego.

W piątkowym wydaniu „Gazety Wyborczej Warszawa” czytelnicy będą mogli przeczytać, m.in. o buncie przeciwko autostradzie A2 pod Warszawą i pomyśle na odkopywanie zasypanych niegdyś rzek w Warszawie. W numerze pojawią się też artykuły o mewach, które zakładają kolonie na dachach wieżowców, oraz wielkich centrach logistycznych Amazona, Allegro i Panattoni budowanych pod Warszawą . Redakcja zaprasza również do wzięcia udziału w głosowaniu w plebiscycie „Supermiasta i Superregiony 2040". Spośród 12 propozycji wyzwań, które powinna podjąć Warszawa, czytelnicy wybiorą siedem najważniejszych w ich opinii.

Komentarze

Powiązane

14.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
13.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
12.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
11.07.24, 06:30
| prasa » informacje
Czułość. Wolność. Równowaga. Akcja społeczna Wysokich Obcasów i Wyborczej
Rozpoczęta 5 lipca br. nowa akcja społeczna „Czułość. Wolność. Równowaga” to inicjatywa „Wysokich Obcasów” i „Wyborczej”. Akcja potrwa rok.
11.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
10.07.24, 11:00
| prasa » informacje
Forbes Women rozpoczyna akcję 50 po 50
„Forbes Women” rozpoczyna inicjatywę „50 po 50”. W kolejnym numerze magazynu zostanie opublikowana lista kobiet po 50. roku życia, które odniosły sukcesy w różnych dziedzinach. Redakcja czeka na zgłoszenia.
10.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
09.07.24, 07:30
| prasa » informacje
Grupa PMPG Polskie Media nowym wytycza kierunek rozwoju do 2026 roku
Holding mediowy PMPG Polskie Media, opublikował materiał informacyjny o kierunku rozwoju, który jest efektem zakończonego w marcu przeglądu opcji strategicznych.
09.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 9 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 9 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.