13.05.21, 19:07
Onet.pl uczcił 120. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego specjalnym projektem multimedialnym
„Pilecki” to kolejny reportaż multimedialny przygotowany przez dziennikarzy Onetu. Projekt ma uczcić pamięć Witolda Pileckiego. Reportaż miał premierę 13 maja br., w 120. rocznicę urodzin rotmistrza. Partnerami projektu są Instytut Pileckiego i Muzeum Auschwitz.
W projekcie swoje siły połączyli dziennikarze, historycy, operatorzy, graficy i informatycy, żeby pokazać historię życia Pileckiego w nowoczesnej multimedialnej formie. Materiał powstał w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i niemieckiej.
„Reportaż multimedialny o rotmistrzu Pileckim jest idealnym wypełnieniem misji dziennikarskiej Onetu. Rotmistrz jest postacią bardzo ważną dla historii Polski, ale i świata. Zależało nam, żeby przybliżyć ją w atrakcyjny sposób zarówno młodemu pokoleniu Polaków, jak i czytelnikom poza granicami naszego kraju” – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny i dyrektor programowy Onetu. „Wykorzystaliśmy do tego najnowsze techniki po to, by ta opowieść wciągała, wzruszała i poruszała. Przygotowaliśmy, obok polskiej, także wersje angielsko- i niemieckojęzyczną, które ukażą się równocześnie” – dodaje Węglarczyk.
Reportaż „Pilecki” przygotowali dziennikarze Onet.pl: Mateusz Baczyński, Katarzyna Barczyk-Sikora, Przemysław Mosur-Darowski, Daniel Olczykowski, Szymon Piegza, Janusz Schwertner, Kamil Turecki i Marcin Wyrwał. Partnerami projektu są Instytut Pileckiego i Muzeum Auschwitz.
Do tej pory Onet zrealizował już trzy reportaże multimedialne: poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej z okazji 10. rocznicy, „Przystanek Polska” pokazujący kraj z perspektywy mieszkańców mniejszych miejscowości i miast oraz #Wysychamy, który poruszył problem suszy i innych zmian klimatycznych w Polsce.
Kierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze