21.06.21, 11:00

Bez LGBT+ nie ma PoLski. Kampania społeczna mediów Agory i MullenLowe Warsaw

KV kampanii
Fot.: materiały prasowe

19 czerwca br., w dniu warszawskiej Parady Równości, ruszyła kampania społeczna realizowana wspólnie przez Gazeta.pl, Wyborcza.pl, „Gazetę Wyborczą”, TOK FM i tokfm.pl, stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza oraz agencję MullenLowe Warsaw – pomysłodawcę akcji. Idea kreatywna kampanii i główny przekaz opierają się na „wykluczeniu” liter: L, G, B i T z tekstów na portalach i w serwisach internetowych, na pierwszych stronach gazet oraz w mediach społecznościowych. Twórcy akcji chcą w ten sposób pokazać, że „Bez LGBT+ nie ma Polski”.

Organizatorzy akcji wierzą, że polska kultura bez społeczności nieheteronormatywnej nie byłaby pełna. Z okazji Parady Równości z logotypów i stron Gazeta.pl, Wyborcza.pl, „Gazety Wyborczej” i tokfm.pl zniknęły litery L, G, B i T, symbolizując wykluczenie tych osób ze społeczeństwa. Litery zostały usunięte z samego rana 19 czerwca i powróciły dopiero po starcie parady. Wydana tego dnia „Gazeta Wyborcza” została wydrukowana bez liter G, B i T w logo. Dodatkowo, w wymienionych mediach opublikowane zostały materiały dotyczące sytuacji osób nieheteronormatywnych w Polsce.

W kampanii chcieliśmy podkreślić, że osoby nieheteronormatywne są nieodłączną częścią Polski i społeczeństwa, dlatego prowokacyjnie usunęliśmy z polskiego języka litery L, G, B i T” – mówi Marcin Nowak, Dyrektor Kreatywny w agencji MullenLowe Warsaw. „W ten sposób udowodniliśmy, że bez nich Polska nie jest kompletna. Jest uboga i ułomna. Jest „Poską”. To kampania patriotyczna, bo nasze dziedzictwo narodowe, z którego jesteśmy tak dumni, jest efektem różnorodności polskiego społeczeństwa. Nie zgadzamy się na zawłaszczenie Polski przez jedną grupę społeczną. Polska jest Polską tyko wtedy, kiedy jest w niej miejsce dla wszystkich Polaków” – dodaje Nowak.

Media Agory są bardzo zaangażowane w walkę o równe prawa wszystkich, w tym grup dyskryminowanych i osób nieheteronormatywnych”– wyjaśnia Wiktoria Beczek, powołana koordynatorka treści dotyczących różnorodności i inkluzywności w Gazeta.pl. „Akcją, tworzoną wspólnie przez kilka redakcji, chcemy pokazać, że społeczeństwo, kultura czy dziedzictwo nie są pełne, gdy wykluczymy z nich jakąś grupę. Sytuacja osób nieheteronormatywnych jest w Polsce dużo trudniejsza niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej, dlatego wierzymy, że trzeba się angażować i przeciwdziałać homofobi” – dodaje Beczek.

Ta współpraca jest dla mnie istotna także z powodów prywatnych, bo sama należę do społeczności LGBT+. Duże poczucie bezpieczeństwa dawał mi zawsze klimat panujący we wszystkich mediach Agory, którego podstawą są równość i szacunek dla różnorodności. W „Wyborczej”, Gazeta.pl i TOK FM bardzo dbamy o widoczność społeczności LGBT+, bo rozumiemy, że jest ona fundamentem bezpieczeństwa i akceptacji. Naszą wspólną misją jest wspieranie mniejszości oraz walka o prawa człowieka. Do zobaczenia na Paradzie” – mówi Aleksandra Sobczak, zastępczyni redaktora naczelnego „Wyborczej” i szefowa Wyborcza.pl.

Wspieranie i promowanie zasady „równości w różnorodności” TOK FM uważa za swoje główne zadanie. Tematyka równościowa i prawa osób LGBT+ regularnie poruszane są na naszej antenie, a sobotnia akcja to kolejna okazja, by pokazać, jak ważna to sprawa” - mówi redaktor naczelna TOK FM Kamila Ceran.

Komentarze

Powiązane

11.10.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 11 października (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 11 października? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
10.10.24, 19:15
| prasa » informacje | internet » informacje
Męskość na nowo. Wideopodcast i cykl artykułów w Wyborczej i Wysokich Obcasach
Redakcje “Wyborczej” i “Wysokich Obcasów” rozpoczęły projekt pod hasłem "Męskość na nowo". Akcja ma przełamywać stereotypy, otworzyć dyskusję o współczesnych aspektach męskości oraz oddać głos “nowym mężczyznom”, często pomijanym w debacie publicznej.
10.10.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 października (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 października? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć. 
09.10.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 9 października (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 9 października? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć. 
08.10.24, 13:26
| prasa » informacje | internet » informacje
Polska Press Grupa specjalny ze specjalnym serwisem wspierającym odbudowę turystyki na Dolnym Śląsku
Polska Press Grupa uruchomiła specjalny serwis na stronie „Gazety Wrocławskiej”, który ma na celu wsparcie odbudowy regionów Dolnego Śląska dotkniętych skutkami ostatniej powodzi. 
08.10.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 8 października (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 8 października? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć. 
07.10.24, 22:32
| prasa » informacje
Jak biznes wspiera powodzian. Dodatek do Pulsu Biznesu
7 października br., w papierowym wydaniu "Puls Biznesu" oraz na portalu pb.pl opublikowany został dodatek pt. "Jak biznes wspiera powodzian", poświęcony działaniom firm, które zaangażowały się w pomoc osobom dotkniętym powodzią.
07.10.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 7 października (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 7 października? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć. 
06.10.24, 22:43
| prasa » informacje | kultura » informacje
Urszula Kozioł laureatką Nagrody Literackiej Nike 2024
Zwyciężczynią 28. edycji Nagrody Literackiej Nike została Urszula Kozioł za tom wierszy “Raptularz”. Werdykt ogłoszono 6 października 2024 r. Nagroda Nike czytelników, przyznawana w plebiscycie Wyborcza.pl i “Wyborczej”, trafiła do Michała Witkowskiego za książkę “Wiara. Autobiografia”.
06.10.24, 12:16
| prasa » informacje
Wielki test wiedzy o klimacie” dla szkół ponadpodstawowych. Wyborcza organizuje trzecią edycję akcji
Rozpoczęły się zapisy do III edycji “Wielkiego testu wiedzy o klimacie”, która odbędzie się 26 listopada br. w sześciu polskich miastach. To akcja edukacyjna Wyborcza.pl i “Gazety Wyborczej” (Grupa Agora) dla uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

dyrektor Zamojskiego Domu Kultury w Zamościu

Miasto Zamość | inne

Przejdź do oferty

Kierownik/Kierowniczka Działu Promocji

Teatr KTO | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 15.11.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.11.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.11.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

25.10.2024 r., Campus Google, Warszawa.semWaw#3