27.01.22, 07:00

Podsumowanie 2021 r.: Maciej Boroń (Next Level Agency)

Maciej Boroń, fot.: archiwum Autora

2021 rok na rynku esportu dla portalmedialny.pl komentuje Maciej Boroń, Managing director w Next Level Agency.

Najważniejsze wydarzenia 

Najważniejszym wydarzeniem 2021 r. niestety dalej była pandemia. Ubiegły rok przyniósł nadzieję, że branży uda się powrócić z pełną mocą, a jednocześnie podkreślił dynamikę sytuacji, tym jak wiele wydarzeń nie miało szans osiągnąć skali sprzed pandemii. Sytuacja zmieniała się w moment, ciągła niepewność do ograniczeń w sprawie bezpieczeństwa powodowała, że część klientów minimalizując ryzyko, wolała nie inwestować w partnerstwa wydarzeń offline. Drugim kluczowym elementem był powszechny dostęp do szczepień, który w pewnym stopniu zaczął otwierać ponownie drzwi szansom na organizację masowych wydarzeń, oraz ułatwił podróżowanie i organizowanie wydarzeń esportowych na mniejszą skalę, ale już offline.

Zmiany & nowe zjawiska na rynku esportu

Valorant - Polscy gracze w czołówce światowej!

Valorant zrobił wielki krok w stronę esportu, rozwijając turnieje międzynarodowe, jak i lokalne, tak jak m.in. VCT Europe, czy eLadies Valorant Cup. Znaczną rolę odegrała w tym zresztą polska scena. Głównymi bohaterami finałów w mistrzostwach byli Starxo i Zeek, potwierdzając tym samym rosnące znaczenie Polski na arenie międzynarodowej w esporcie. Miejmy nadzieję, że staną się inspiracją i motywacją dla młodych zawodników, a liczba sukcesów Polaków na arenie międzynarodowej z każdym rokiem będzie coraz większa.

Kryptowaluty i tokenizacja świata

Znalazły one dobry target wśród graczy, których codziennością jest, naturalny dla kryptowalut i NFT – świat cyfrowy. Przykładowo nasza realizacja SkillzVault dla Bitcoin Vault, przeprowadzona wspólnie z ESE, Converters i VYRAL to turniej esportowy, z głównym sponsorem oferującym, m.in. portfel kryptowalut. Na potrzeby kampanii stworzony został również specjalny, dedykowany token NFT.

Zaskoczenia

Komety

Tak szybko jak się pojawiły na rynku i zwróciły w swoją stronę wszystkie spojrzenia, tak samo szybko daną uwagę utraciły. Przykładowo Ballista – ekipa, która pokazała siłę, pokonując międzynarodowych mistrzów. Niestety po kilku miesiącach zespół zaczął się rozpadać. Trzymam kciuki, że oni, tak jak i inne podmioty, z mocnym startem i szybkim wypaleniem, odrodzą się na nowo z kolejnym silnym rozdaniem.

Znaczny wzrost fanów Valorant

Oczywiście jest to zaskoczenie pozytywne, tytuł mocno rozwinął się w stronę esportu. Chociaż wcześniej miał swoich fanów, to brakowało mu do popularności wejścia na skalę np. CS:GO. W 2021 r. jednak wielu znanych graczy przeszło do świata Valorant, a liczba pucharów i innych wydarzeń osiągnęła wyraźne wzrosty!

Rozczarowania

Brak dużych sukcesów ze strony polskiej reprezentacji w League of Legends w kluczowych rozgrywkach 2021 roku.

O firmie

Najważniejsze zmiany w Next Level Agency

Przede wszystkim dynamika. Przez zaledwie rok działalności firmy udało nam się: realizować projekty na najwyższym poziomie dla polskich i międzynarodowych klientów; działać na wielu rynkach, również tych trudnych (jak np. Chiny); zmienić lokalizację biura, oraz stworzyć prawdziwy zespół do zadań specjalnych.

Zmiany personalne w Next Level Agency

Nasz zespół powiększył się dwukrotnie od pierwszego kwartału działalności.

Nagrody Next Level Agency

Otrzymaliśmy znaczące wyróżnienie w postaci złotej statuetki Stevie Gold, za kampanię „ KIA Stinger - wejdź do gry!” dla KIA Polska. 

Realizacje i kampanie w 2021 roku

W 2021 roku poprowadziliśmy szereg kampanii zarówno lokalnie, jak i globalnie. Udało nam się m.in. rozwinąć kanały gry GrowingUp na Discordzie, Twitterze i Facebooku; wesprzeć działania Social Media symulatora Ultimate Hunting, czy przeprowadzić skuteczną kampanię social mediową dla klienta oferującego kryptowaluty, w ramach talent show Skillz Vault na terenach: Brazylii, Chin, Korei Południowej, Wietnamu i Japonii.

Maciej Boroń
Managing director w Next Level Agency, jednej z najszybciej rozwijających się agencji, wyspecjalizowanej w zakresie gaming marketingu i esportu. Z branżą marketingową związany od ponad 16 lat. Przed objęciem sterów w Next Level, ponad 10 lat nadzorował wielokrotnie nagradzane zespoły projektowe w obszarze marketingu. Rozwinął jedną z pionierskich, czołowych jednostek gaming marketingu w Polsce - Mediacom Beyond Advertising. Aktywny członek IAB, współautor e-booka - Przewodnik Content Marketingu dla IAB Polska, współorganizator Esports&Gaming Forum. W jego portfolio znajdziemy projekty realizowane zarówno lokalnie, regionalnie jak i globalnie, również na rynkach o skomplikowanej specyfice jak Ameryka czy Azja. 

 

Komentarze

Powiązane

23.07.24, 17:15
| reklama & PR » informacje
5BONSAI wygrała przetarg na dwie marki L’Oréal Luxe: Kiehl’s i Lancôme
Agencja 5BONSAI wygrała przetarg na obsługę dwóch brandów należących do L’Oréal Luxe: Kiehl’s i Lancôme. W ramach obsługi marek, zespół zajmie się działaniami z zakresu CRM i Marketing Automation.
23.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
ONE House z kampanią dla Mlekpolu
ONE House realizuje ogólnopolską kampanię promującą produkty firmy Mlekpol. Akcja potrwa do końca października br. 
22.07.24, 19:38
| reklama & PR » informacje
Havas PR Warsaw poprowadzi działania dla Saint-Gobain
Saint-Gobain rozpoczął współpracę z agencją Havas PR Warsaw, która przygotuje działania komunikacyjne firmy na rynek ukraiński. 
22.07.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Heinz Zero - dla tych, którzy nie potrzebują dodatkowego słodzenia. Peppermint dla marki Heinz
Agencja Peppermint prowadzi kampanię promującą ketchup marki Heinz pod hasłem „Heinz Zero - dla tych, którzy nie potrzebują dodatkowego słodzenia”. 
22.07.24, 10:07
| reklama & PR » informacje | reklama & PR » ludzie
Magdalena Anisiewicz i Janusz Kotoński awansowali w OneMulti
Agencja OneMulti awansowała na stanowiska account executive swoich dwóch pracowników - Magdalenę Anisiewicz i Janusza Kotońskiego. 
22.07.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Najlepsza feta tylko z Favitą! Konkurs marki Favita z portfolio Mlekovity
15 lipca br. wystartował konkurs „Najlepsza feta tylko z Favitą!” promujący produkty marki Favita z portfolio Mlekovity. Za akcję odpowiada agencja First Line Polska sp. z o.o. 
21.07.24, 18:00
| reklama & PR » informacje
STS Partnerem Czołowym Pogoni Szczecin
TS został Partnerem Czołowym i oficjalnym bukmacherem Pogoni Szczecin. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2026/27.
21.07.24, 14:00
| reklama & PR » informacje
Dolina Dobra rozpoczęła kampanię „ŚniadaTAK”
Dolina Dobra ruszyła z akcją „ŚniadaTAK”. Kampania koncentruje się na sposobach przygotowywania śniadań.
20.07.24, 19:02
| reklama & PR » informacje
Marka Tygryski współpracuje z Grupą JuraPark w nowej akcji dla Lidla
Marka Tygryski stawia na multibranding. Producent chrupek kukurydzianych przygotował akcję dla sieci Lidl we współpracy z Grupą JuraPark. 
20.07.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
STS przedłużył umowę z Rakowem Częstochowa
STS kontynuuje współpracę z Rakowem Częstochowa. Nowy kontrakt będzie obowiązywać przez dwa najbliższe sezony. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.