28.01.22, 07:00

Podsumowanie 2021 r.: Dagmara Berka-Kochańska (endorfina events)

Dagmara Berka-Kochańska, fot.: materiały prasowe

2021 rok na rynku mediów i reklamy dla portalmedialny.pl komentuje Dagmara Berka-Kochańska (endorfina events).

Najważniejsze wydarzenia

Nie ma jednego wydarzenia, które byłoby symbolem mijającego roku 2021. Patrząc na ubiegłe 12 miesięcy – to czego doświadczyliśmy, to ciągłe zmiany, dynamika i reagowanie na obostrzenia równolegle do spełniania potrzeb klientów. Taki był ten rok. Z jednej strony obserwowaliśmy wypełnione płyty na koncertach Young Leosi, podczas których, jako endorfina mieliśmy okazję budować strefy marki Sprandi, z drugiej strony mamy na koncie odwoływane lub przełożone projekty, czy też przenoszenie wydarzeń do świata wirtualnego i tworzenie hybryd.

Nowe zjawiska / zaskoczenia

Online czy wydarzenia hybrydowe weszły na stałe do kompetencji agencji eventowych. Klienci nie boją się nowych rozwiązań, a w briefach widzimy coraz większą chęć i odwagę do sięgania po nowe, świeże i niestandardowe narzędzia i technologie. To na pewno, nam jako agencji pozwala osiągać następne poziomy kreatywności, ale co najważniejsze – realizować cele naszych klientów mimo wielu przeciwności. Technologia pozwoliła nam zniwelować największe wyzwanie wydarzeń online - brak bezpośredniej interakcji, poczucia wspólnoty. Rozwiązania podstawowe typu Zoom czy Teams, których jeszcze dwa lata temu uczyli się wszyscy, zostały zastąpione przez rozwinięte, wielowymiarowe platformy eventowe, dzięki którym uczestnicy czują, że mają wpływ na kształt eventu i biorą w nim czynny udział.

Rozczarowania

Największym rozczarowaniem dla całej branży jest z pewnością trwająca walka o wydarzenia offline. Z zapartym tchem przez pierwszą połowę roku patrzyliśmy na wypełniające się line-upy festiwali, po to, żeby niestety większość z nich finalnie uległa odwołaniu. Cieszymy się, że mimo wszystko mamy na koncie 2021 roku wiele projektów offline, jednak pewno liczymy na więcej, a na kolejne miesiące patrzymy z nadzieją, zwarci i gotowi do realizacji na najwyższym poziomie!

W firmie

Dla endorfiny, mimo trudności, które są oczywiste dla całej branży, to był dobry rok - pełen świetnych realizacji, zadowolonych Klientów, doskonałych kreacji eventowych. Czujemy pewien niedosyt, ale z pewnością wykorzystaliśmy ten czas w najlepszy możliwy, jakościowy sposób. Ilość projektów i Klientów pozwoliła nam poszerzyć zespół – do grona producentów dołączyli doświadczeni specjaliści, wnoszący nie tylko wiedzę, ale także nową energię.

Rok rozpoczęliśmy od kilku wydarzeń online, między innymi dla naszych klientów Adamed i GE Healthcare. W maju zorganizowaliśmy wyjątkową, pandemiczną edycję Gali Ekstraklasy. To co możemy powiedzieć z ręką na sercu – to, że potrafimy w pełni funkcjonować w obecnych realiach, a żadne obostrzenia nie są już zaskoczeniem. Umiemy działać szybko, dynamicznie – ale także bezpiecznie. W połowie roku z wielkim entuzjazmem wróciliśmy do świata offline, m.in dzięki Gali Orłów stulecia z okazji 100-lecia „Rzeczypospolitej” czy też letniej strefie dla marki Storytel podczas Projektu Plaża. We wrześniu zorganizowaliśmy międzynarodowe wydarzenie w Sopocie dla kilkuset pracowników firmy Adform – ogromne przedsięwzięcie logistyczne, w tych nowych, trudnych czasach nabrało nowego wymiaru. Takie tempo utrzymaliśmy przez cały rok.

2021 przyświecał nie tylko realizacjom dla naszych stałych klientów. To był rok pełen ogromnego wysiłku całego zespołu, ale najlepszą nagrodą za tę pracę jest zadowolenie klientów oraz ich zaufanie do naszych kreacji i pomysłów. Zwieńczeniem i wisienką na torcie jest wyróżnienie naszej agencji wg tegorocznej edycji raportu "Agencje Eventowe" z tytułem “Solidny Partner” redakcji magazynu „Media Marketing Polska”. To, co możemy obiecać sobie, a także naszym partnerom – to, że nie zwolnimy tempa. Mam nadzieję, że rynek i rok 2022 są na nas gotowi, bo planujemy zapisać niezapomniane historie na kartach branży!

Dagmara Berka-Kochańska

Event directorka w endorfina events, agencji wielokrotnie wyróżnianej w konkursach na agencję eventową roku oraz nagradzaną lokalnie i poza granicami. Z branżą eventową związana od dekady, w tym od siedmiu lat z endorfiną. Aktualnie odpowiada za rozwój biznesu, w tym działania przetargowe oraz new bizowe agencji. Łączy tym samym umiejętności liderskie z doświadczeniem realizacyjnym zdobytym, jako event managerka. W pracy ceni ciągłą możliwość rozwoju oraz pracę z zespołem, bez którego, jak mówi – sukcesy nie byłyby możliwe do osiągnięcia. Wśród nagrodzonych projektów z portfolio Dagmary wymienić możemy, m.in. Adidas Here to Create (Stevie, Londyn), H&M Królestwo (Złoty Spinacz), Magenta Magic dla T-Mobile (Baltic for events, Tallin).

endorfina events pracuje dla największych polskich i międzynarodowych marek, ma na swoim koncie realizacje w kilkunastu krajach Europy. Szyte na miarę projekty online oraz onsite powstały dla dziesiątek klientów, z odmiennych sektorów, w tym m.in.: GE Healthcare, TK Maxx, Ekstraklasa, Huawei, CCC, T-Mobile, Rossmann, czy Adidas.

Komentarze

Powiązane

23.07.24, 17:15
| reklama & PR » informacje
5BONSAI wygrała przetarg na dwie marki L’Oréal Luxe: Kiehl’s i Lancôme
Agencja 5BONSAI wygrała przetarg na obsługę dwóch brandów należących do L’Oréal Luxe: Kiehl’s i Lancôme. W ramach obsługi marek, zespół zajmie się działaniami z zakresu CRM i Marketing Automation.
23.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
ONE House z kampanią dla Mlekpolu
ONE House realizuje ogólnopolską kampanię promującą produkty firmy Mlekpol. Akcja potrwa do końca października br. 
22.07.24, 19:38
| reklama & PR » informacje
Havas PR Warsaw poprowadzi działania dla Saint-Gobain
Saint-Gobain rozpoczął współpracę z agencją Havas PR Warsaw, która przygotuje działania komunikacyjne firmy na rynek ukraiński. 
22.07.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Heinz Zero - dla tych, którzy nie potrzebują dodatkowego słodzenia. Peppermint dla marki Heinz
Agencja Peppermint prowadzi kampanię promującą ketchup marki Heinz pod hasłem „Heinz Zero - dla tych, którzy nie potrzebują dodatkowego słodzenia”. 
22.07.24, 10:07
| reklama & PR » informacje | reklama & PR » ludzie
Magdalena Anisiewicz i Janusz Kotoński awansowali w OneMulti
Agencja OneMulti awansowała na stanowiska account executive swoich dwóch pracowników - Magdalenę Anisiewicz i Janusza Kotońskiego. 
22.07.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Najlepsza feta tylko z Favitą! Konkurs marki Favita z portfolio Mlekovity
15 lipca br. wystartował konkurs „Najlepsza feta tylko z Favitą!” promujący produkty marki Favita z portfolio Mlekovity. Za akcję odpowiada agencja First Line Polska sp. z o.o. 
21.07.24, 18:00
| reklama & PR » informacje
STS Partnerem Czołowym Pogoni Szczecin
TS został Partnerem Czołowym i oficjalnym bukmacherem Pogoni Szczecin. Umowa obowiązuje do końca sezonu 2026/27.
21.07.24, 14:00
| reklama & PR » informacje
Dolina Dobra rozpoczęła kampanię „ŚniadaTAK”
Dolina Dobra ruszyła z akcją „ŚniadaTAK”. Kampania koncentruje się na sposobach przygotowywania śniadań.
20.07.24, 19:02
| reklama & PR » informacje
Marka Tygryski współpracuje z Grupą JuraPark w nowej akcji dla Lidla
Marka Tygryski stawia na multibranding. Producent chrupek kukurydzianych przygotował akcję dla sieci Lidl we współpracy z Grupą JuraPark. 
20.07.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
STS przedłużył umowę z Rakowem Częstochowa
STS kontynuuje współpracę z Rakowem Częstochowa. Nowy kontrakt będzie obowiązywać przez dwa najbliższe sezony. 
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.