07.02.22, 07:00

Podsumowanie 2021 r.: Anna Skowron (DevaGroup)

Anna Skowron, fot.: materiały prasowe

2021 rok w DevaGroup dla portalmedialny.pl podsumowuje Anna Skowron, Social Media & Content Specialist.

Rok 2021 był dla nas przede wszystkim pełen zmian oraz rewolucji - tych małych i większych. Zmiany personalne, powiększenie portfela Klientów czy realizacje pełne wyzwań to tylko część tego, co wydarzyło się przez 12 ostatnich miesięcy. Zapraszamy na podsumowanie roku w DevaGroup :)

Klienci, Klienci i jeszcze więcej Klientów!

Zdecydowanym pracusiem minionego roku okazał się dział New Business z Łukaszem Jeleniem na czele.  Sprzedaż to ten obszar firmy, na który każda agencja ma swój unikatowy sposób, a nasz zdecydowanie zdaje egzamin. Nic nie udowodni tego lepiej niż liczby, więc podajemy - w ciągu ostatniego roku nasze portfolio rozrosło się o ponad 100 nowych marek!

Nawiązaliśmy współpracę z wyjątkowymi Klientami, którzy stawiają przed nami coraz to nowsze, marketingowe wyzwania: Dako, Prymat, Noho, Kopalnia soli w Wieliczce i wiele innych. Co więcej, nasi dotychczasowi Klienci decydują się na szerszy zakres działań. Dla przykładu, rozszerzyliśmy zakres działań z Jack Wolfskin i przejęliśmy kanały semowe: Facebook oraz Allegro.

Największe wyzwanie i nasza improwizacja

A skoro o SEM mowa, to  podsumujmy rok dla właśnie tego działu, który w 2021 r. dzielnie pokonał wiele przeszkód. Największym wyzwaniem okazały się w minionym roku zasoby ludzkie czyli stałe powiększanie zespołu o nowe, doświadczone osoby z talentem do prowadzenia skutecznych kampanii (zgadza się, specjalista SEM to bardzo pożądane stanowisko). Do tego doszła potrzeba powiększenia działu i rekrutacji nowych specjalistów do obsługi pozyskanych Klientów. Na szczęście kreatywność to nasza mocna strona, i gdy nie mogliśmy znaleźć odpowiedniej ilości pracowników, po prostu ich sobie sami wyszkoliliśmy - organizując Bootcamp, czyli intensywny kurs, który miał przygotować kandydatów na staż w dziale SEM. Do rekrutacji zaprosiliśmy wszystkich, którzy chcieliby rozwijać się w marketingu internetowym. Ze względu na ogromną ilość zgłoszeń postawiliśmy na osoby, u których widać było prawdziwe predyspozycje i wiedzę.

Widząc jak ważne jest dla nas zapewnienie odpowiednio przygotowanej kadry, by spełnić oczekiwania Klientów - pokażemy Wam teraz nasze cele w działaniach reklamowych. Z pewnością nasi Klienci są różnorodni, mają inne potrzeby, możliwości i cele biznesowe. Wszystkich obsługujemy z zaangażowaniem i dążeniem do jak najwyższych wskaźników ROI, ROAS, CTR czy konwersji. Pokazujemy, że reklamy się opłacają i warto w nie inwestować. Średnie roczne wydatki na jednego Klienta to kwoty ok. miliona złotych, a najważniejszy jest zawsze zwrot z inwestycji. Nad wszystkim pieczę sprawuje Dorota Kika - Head of SEM.

Czyli dużo wyzwań, ale z happy-endem ;-)

Work hard, play hard

Najwięcej działo się w dziale SEO, który stale dowoził wysokie wyniki sprzedażowe naszym Klientom, a to spowodowało jeszcze większy wzrost zainteresowania naszymi usługami. Aby sprostać wyzwaniu zatrudniliśmy pięciu nowych pracowników, przy czym proces rekrutacyjny wiązał się z dużą selekcją zgłoszeń kandydatów. Pomogło tu wieloletnie doświadczenie Head of SEO Kamila Sroki oraz osobiste zaangażowanie CEO - Krzysztofa Marca.

Rozrost firmy oznaczał dla SEOwców zmiany wewnętrzne. Pomyślnie udało się rozbudować raporty prac pozycjonerskich dla Klientów i wprowadzić je na wyższy poziom. Rozszerzenie procesów firmowych wspomogło optymalizację czasu pracy. Zmiany w dziale SEO wpłynęły również na model współpracy z Klientami. Postawiliśmy mocno na edukację i dialog z Klientami, żeby pokazać pozycjonowanie jako proces, a nie magiczną recepturę na sukces w sieci. Mamy coraz więcej świadomie inwestujących kontrahentów, którzy dzięki nami osiągają coraz większy ruch, a co za tym idzie - sprzedaż. Częściej przechodzimy w relacje partnerskie z dużymi brandami, co daje nam wyjątkową satysfakcję i poczucie dobrze wykonanej pracy.

Jesteśmy jedyną w Polsce agencją o takiej skali, która od zawsze, niezależnie od pandemii, pracuje w systemie zdalnym, a dział SEO chce się spotykać i jest głodny inspiracji. Po wypełnieniu ankiety wewnętrznej wyniki były jednoznaczne: konieczna jest integracja. Zorganizowaliśmy więc wrześniowy event firmowy oraz grudniowe spotkanie świąteczne.

Eventy branżowe

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie organizowali eventów typowo branżowych, które mają na celu dzielenie się wiedza marketingową. Spotkania on-line prowadzone w formie Webinarów odbyły się w ciągu roku aż 21 razy, a łączna liczba ich uczestników to prawie 4 tysiące! W kolejnym roku nie zwalniamy tempa i już planujemy kolejne spotkania tego typu, na które serdecznie zapraszamy (więcej informacji tutaj, tutaj oraz tu)

semKRK, czyli nasz największy event, który do tej pory zgromadził ponad 5 tysięcy miłośników SEM, SEO oraz analityki, właścicieli biznesów, działów marketingu, branży e-commerce, również był ważnym punktem w kalendarzu 2021. W rok przeprowadziliśmy 3 edycje, z czego ostatnia odbyła się off-line, zupełnie jak za starych czasów. Ogrom prelekcji, dyskusji i prezentacji przerósł nasze oczekiwania, a atmosfera była niesamowita. Liczymy na powtórkę z rozrywki również w tym roku, już 15 czerwca na semKRK#19 - edycja BIG, na której rozdane zostaną semKRK Awards!.

Jakby tego było mało, przewodniczyliśmy wszelkim działaniom marketingowym, które dotyczyły tegorocznej petardy - nowo wydanej książki autorstwa naszego CEO Krzysztofa Marca oraz znakomitego trenera, eksperta SEM Tomasza Trzósło pt. “Marketing internetowy w Google. Pozycjonowanie, Ads & Analytics dla biznesu, e-commerce, marketerów”. Ponad 300 stron wyjątkowej publikacji to nasze marketingowe oczko w głowie.

Każda część firmy stopniowo rosła w siłę i nie inaczej było w dziale marketingu, który powitał na swoim pokładzie trzy nowe osoby odpowiedzialne za content i social media, a Head’em działu został Tomasz Sorka. 

Przede wszystkim ludzie

Firmę tworzą ludzie, co widać w każdym aspekcie działań, strategii, KPI czy innych. 

Chwalimy się, że umiemy w dbanie o pracowników, bo tak mówią nam sami pracownicy. Trochę mamy tak, że każda okazja jest dla nas dobra do świętowania, więc urodziny, rocznice, ważne życiowe wydarzenia (też prywatne) - niczego nie przepuścimy i zawsze pojawiają się upominki! A w roku 2021 było co świętować. Naszemu Senior SEM Specialist Krzysztofowi wybiło równe pięć lat z nami, a Head działu SEO buduje swój zespół już dekadę. 10 lat jest też z nami Piotr Matura - bardzo zdolny developer. Jesteśmy dumni z tego, że mamy u siebie zaangażowanych i zaufanych  ludzi, którzy dążą z nami do ciągle nowych celów.  

Ten rok był pełen zmian, wyzwań, realizacji pomysłów wewnętrznych i zewnętrznych. Był rokiem ogromnej pracy, ale też ogromnej satysfakcji i zadowolenia. Urośliśmy jako firma w znaczeniu personalnym oraz techniczno-procesowym. W kolejny rok wchodzimy przygotowani, doświadczeni i mocno zaprawieni w osiąganiu efektów dla naszych Klientów.


Anna Skowron

W marketingu internetowym działa od ponad czterech lat. Wyznaje zasadę „content is king!”, a słowo pisane to jej ulubione narzędzie pracy. Jak książka to kryminał, a jak wakacje to tylko nad morzem.

Komentarze

Powiązane

19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
19.07.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Hand Made stworzył kampanię dla Monster Munch
Agencja Hand Made realizuje loterię dla Monster Munch, marki z portfolio Lorenza. Hasło akcji to “Rower dobry dla ducha”.
 
18.07.24, 19:21
| reklama & PR » informacje
PZU Sponsorem Oficjalnym 81. Tour de Pologne
PZU został Sponsorem Oficjalnym tegorocznej edycji Tour de Pologne, w tym klasyfikacji górskiej. Firma wspiera także Tour de Pologne Junior. 
18.07.24, 17:44
| reklama & PR » informacje
Green Caffè Nero promuje letnią ofertę
Marka Green Caffè Nero wystartowała z działaniami reklamowymi, które mają promować letnią ofertę kawiarni. Działania promocyjne obejmują spot reklamowy emitowany w sieci kin niezależnych oraz działania digitalowe. Motywem przewodnim kampanii jest lato w mieście.
18.07.24, 15:30
| reklama & PR » informacje
Tak smakuje kino. Kampania Cinema City na Spotify
Polski oddział Aleph Group (dawniej Httpool by Aleph) przygotował z myślą o Spotify kampanię pt. „Tak smakuje kino” dla Cinema City.
18.07.24, 11:30
| reklama & PR » ludzie
Agata Bieniek awansowała zarządzanie polskim zespołem marketingu Bolt
Agata Bieniek objęła stanowisko Marketing Manager Bolt w Polsce i zarządza zespołem marketingu w polskiej siedzibie firmy oraz odpowiada za lokalne działania marki.
18.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Superbet zwiększa zaangażowanie w Górnika Zabrze
W ramach nowej umowy między Superbet a Górnikiem Zabrze, logo bukmachera znajdzie się na froncie koszulki klubu. 
18.07.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Streetcom pracuje dla marki Luksja
Streetcom zrealizuje kampanię product seeding dla marki Luksja. Działania wspierające zostały zaplanowane do końca sierpnia br.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 15:02
| reklama & PR » informacje
ORGANIQUE klientem agencji Trufle.PRO
Agencja Trufle.PRO rozpoczęła współpracę z polską marką kosmetyczną Organique.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.