06.03.22, 09:00

Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy. Akcja Gazety Wyborczej

Akcja "Gazety Wyborczej" i Fundacji HumanDoc, fot.: materiały prasowe

Redakcja „Gazety Wyborczej” wspiera mieszkańców Ukrainy uciekających przed wojną. 3 marca 2022 roku ruszyła kolejna akcja pomocowa pod hasłem „Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy”. Cały przychód ze sprzedaży specjalnych cegiełek w formie prenumeraty cyfrowej dziennika trafi do Fundacji HumanDoc.

„Wyborcza” rozpoczęła dziś akcję „Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy". Cały przychód ze sprzedaży specjalnych cegiełek w formie subskrypcji treści Wyborcza.pl zostanie przekazany Fundacji HumanDoc, która organizuje ewakuację dzieci i osób starszych z atakowanego Mariupola i okolic" - wyjaśnia Aleksandra Sobczak, szefowa Wyborcza.pl i zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

"Mariupol jest na skraju katastrofy humanitarnej. Mieszkańcom grozi głód, za ostatnie pieniądze próbują kupić coś do jedzenia. Sytuacja jest taka, jak w czasie II wojny światowej. Gigantycznym problemem jest brak prądu - bez tego nie działa nic, nawet aparatura podtrzymującą życie w szpitalach. Mierzymy się z kryzysem, jakiego nie było w tym tysiącleciu w naszej części świata. Jedna z naszych współpracownic zapytała, czy jak się coś jej stanie, to zaopiekujemy się jej córką i ją adoptujemy. Oczywiście obiecaliśmy jej to" - mówi Dominika Springer, członkini zarządu HumanDoc.

Fundacja HumanDoc od lat działa we wschodniej Ukrainie, gdzie dociera niewiele pomocy. Do tej pory HumanDoc prowadziła, m.in. Centrum Wsparcia i Integracji dla osób, które ucierpiały w wyniku konfliktu na wschodniej Ukrainie w 2015 roku oraz współpracowała z Mariupolskim Stowarzyszeniem Kobiet „Bereginya”. Internauci mogą włączyć się do akcji „Pomóż mieszkańcom Mariupola wydostać się z Ukrainy". Na specjalnej stronie dostępne są cegiełki w formie subskrypcji treści. Akcja zaplanowana jest na najbliższe tygodnie.

Jednocześnie ruszył też serwis zawierający aktualne informacje i praktyczne porady, jak nieść pomoc – gdzie należy się zgłosić, gdy możemy udostępnić mieszkanie, jak się przygotować na przybycie gości. Czytelnicy znajdą także informacje o obowiązujących rozwiązaniach prawnych wprowadzanych przez polski rząd, zwłaszcza tych o dostępie do pomocy medycznej i edukacji, wiadomości o potrzebach zgłaszanych przez samorządy i organizacje pozarządowe oraz praktyczne porady ekspertów, jak rozmawiać z osobami doświadczającymi traumy. Teksty przygotowują i aktualizują dziennikarze „Wyborczej”.

To kolejne formy wsparcia Ukrainy objętej wojną oraz jej obywali. Wcześniej zespół wciąż działającego w Ukrainie "Expressu" i redakcja "Gazety Wyborczej", wspierane przez Gazeta.pl i Radio TOK FM, przygotowały specjalne wydanie gazety dla Ukrainek i Ukraińców uciekających przed wojną.

Komentarze

Powiązane

28.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
27.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
24.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
22.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
21.09.23, 17:45
| prasa » informacje | internet » informacje
Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować. Kampania promująca treści i subskrypcję Wyborcza.pl
21 września br. ruszyła kampania zachęcająca do korzystania z rzetelnych źródeł informacji i czytania treści przygotowywanych przez dziennikarki i dziennikarzy “Wyborczej”.
21.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
20.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.