07.06.22, 15:00

RED GO. Nowa platforma VOD filmów i seriali już w sieci

Platforma RED GO, fot.: materiały prasowe

Na rynku serwisów streamingowych zadebiutowała zapowiadana platforma RED GO, prezentująca zarówno klasykę kinematografii z całego świata jak i najnowsze premierowe filmy i seriale.

Spółka Red Carpet Media Group uruchomiła własną platformę streamingową redgo.film. Właścicielem RED GO jest nadawca kanałów Red Carpet TV i Red Top TV. Platforma VOD RED GO ma oferować szeroką ofertę różnych gatunków filmowych, starannie dobranych zarówno dla koneserów kina poszukujących rzadkich pozycji filmowych jak również fanów kina sensacji, dramatu, romansu i kryminału.

Tworząc platformę RED GO mieliśmy na celu znalezienie niszy na rynku. Udało się to ponieważ żadna platforma ani żaden kanał telewizyjny nie mają tak szerokiej oferty klasyków oraz filmów dla prawdziwych koneserów kina. Platforma RED GO jest komplementarną usługą streamingową wypełniającą lukę na rynku. Wierzymy, że ze swoją ofertą trafi do serc miłośników dobrego kina” - mówi Leszek Kułak, członek Rady Nadzorczej RED CARPET MEDIA GROUP.

RED GO zaczyna od responsywnej strony internetowej. Dzięki temu możliwe będzie optymalne wyświetlanie filmów na urządzeniach takich jak komputer, tablet czy smartfon. Docelowo platforma RED GO ma zaoferować dedykowane rozwiązania zarówno na urządzenia mobilne jak też na odbiorniki telewizyjne. Platforma zapowiada również dostęp do transmisji „na żywo” w modelu PPV.

Podstawowa subskrypcja na platformie RED GO to koszt 14,99 zł miesięcznie. Subskrypcja VIP pozwalająca na dostęp do całej biblioteki oraz oferty premierowej kosztuje 34,99 zł miesięcznie. Platforma oferuje też dostęp w modelu T-VOD tylko do ofert premierowych w cenie 24,99 zł za ofertę serialową i 14,99 zł za ofertę filmową. Kolekcje składające się z kilku filmów, dla osób które nie zdecydują się na stała subskrypcje dostępne będą w cenie od 8,99 zł. Pojedyncze filmy mają być dostępne w jeszcze niższych cenach.

Spółka zapowiada, że platforma RED GO zadebiutuje niebawem na rynku amerykańskim, jako uzupełninie oferty programowej kanału Red Carpet TV.

Co znajduje się w ofercie RED GO?

Na RED GO udostępniono klasyczne horrory, m.in. arcydzieła Daria Argento oraz najciekawsze spośród mniej znanych slasherów, tj. „Tuż przed świtem” i „Głęboka czerwień”. W ofercie platformy znalazły się propozycje kina niemego z najlepszymi tytułami Charliego Chaplina, ale także włoskie czy francuskie arcydzieła filmowe.

Nostalgicznym wspomnieniem lat 90. maja być filmy znane tylko z kaset VHS, w tym liczne tytuły z tytuły z gatunku kung-fu. Platforma oferuje także filmy spod znaku blaxploitation, pierwotnie kręcone przez i dla społeczności afroamerykańskiej w latach 70. oraz filmy z pogranicza erotyki i horroru, nakręcone na fali przemian obyczajowych przełomu lat 60. i 70., zwane czasem sexplotation.

W ofercie platformy znalazły się też popularne w Polsce seriale takie jak: "Arabela", "Niewolnica Izaura", "Bonanza", czy "Szpital na peryferiach".

Będą również premiery

Obok klasyków, RED GO 10 czerwca udostępni 12-odcinkowy serial kryminalny „Lata dziewięćdziesiąte”. Serial oparty na rzeczywistych zdarzeniach, pokazuje brutalność rodzącego się świata przestępczego lat po aksamitnej rewolucji u naszych południowych sąsiadów. Serial pokazywany w czeskiej telewizji gromadził przed telewizorami 1/4 wszystkich mieszkańców kraju. Kolejną propozycją jest „Labirynt” utrzymany w klimacie nordyckich kryminałów, który pojawi się w ofercie pod koniec czerwca. Kolejną propozycją będzie kolumbijski serial „First Lady”, oparty na literackim pierwowzorze. 95-odcinkowa dramatyczna i romantyczna historia ukazuje zwykłej zwykłą kelnerkę, która marzy, by zostać pierwszą Damą Kolumbii.

Do końca tego roku RED GO planuje pokazać premierowo prawie 200 godzin filmów i seriali. Na 2023 r. zaplanowanych jest 100 premier filmowo-serialowych.

Komentarze

Powiązane

18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.