27.07.22, 06:30

Jak przygotować sklep internetowy pod sprzedaż?

Fot.: materiały prasowe

Sklep www nie jest zwykłą stroną internetową. Jego zadanie nie polega wyłącznie na dostarczaniu najważniejszych informacji o firmie i jej ofercie, jak w przypadku typowych witryn wizytówkowych. Sklep www, poza tym, że pełni funkcję informacyjną, stanowi również platformę handlową, musi więc być odpowiednio przygotowany pod sprzedaż. A to oznacza konieczność przystosowania jego wyglądu i funkcji do realizacji zadań związanych z obsługą transakcji zakupowych.

Jak powinien wyglądać sklep internetowy?

Wygląd to pierwsza rzecz, na jaką zawracają uwagę klienci odwiedzający sklep internetowy. Zadbajmy więc o to, by jego design przykuwał wzrok, był oryginalny, a jednocześnie stylowy i co najważniejsze, czytelny. Układ treści musi być logiczny, dlatego towar powinien zostać podzielony na kategorie i podkategorie – dzięki temu klienci będą szybko i łatwo poruszać się po serwisie i bez problemu odnajdywać interesujące ich produkty. Aby zachęcić ich do zakupów, warto każdy z towarów znajdujących się na wirtualnych półkach sklepu internetowego, wyposażyć w ciekawe, merytoryczne, pisane językiem perswazji opisy, a także profesjonalne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości dobrze oddające ich autentyczny wygląd. Nie zapominajmy też o RWD, czyli responsywności. Wielu współczesnych konsumentów robi zakupy w sklepach internetowych przy użyciu smartfonów, dołóżmy więc starań, by nasz serwis jak najlepiej prezentował się na urządzeniach mobilnych.

Jakie funkcje powinien posiadać sklep www?

Eksperci z alterpage.pl podkreślają, że najważniejszą funkcją w sklepie internetowym jest oczywiście system zarządzania zamówieniami, który zapewnia automatyzację całego procesu ich realizacji. Musi być on dopracowany w najmniejszym szczególe, niezawodny w działaniu i intuicyjny w obsłudze. Dobrze byłoby też, gdyby umożliwiał dokonywanie zakupów niezarejestrowanym użytkownikom, taka opcja na pewno przypadnie do gustu nowym klientom. Obowiązkowym wyposażeniem sklepu www jest ponadto rozbudowana wyszukiwarka i funkcja umożliwiająca sortowanie produktów wg ceny – to znacznie ułatwia przeglądanie dostępnego asortymentu i w ten sposób skraca czas zakupów. Przydatnym udogodnieniem dla klientów mogą również okazać się ścieżki tekstowe (breadcrubms) pozwalające na śledzenie lokalizacji w serwisie. Sklep internetowy wyposażony we wszystkie te funkcje na pewno nie będzie narzekał na brak klientów, ponieważ internauci lubią strony proste w obsłudze, wychodzące naprzeciw ich oczekiwaniom.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.