05.09.22, 09:46
Obudzą stolicę okolicę. Radio Warszawa zmienia ramówkę
Od 5 września br. Radio Warszawa zmienia swoją ramówkę. Rezygnuje ze wspólnego porannego pasma katolickich stacji i wprowadza nie tylko nowy poranek, ale wiele nowości na antenę. Ofertę stacji uzupełnią podcasty.
Dzień w Radiu Warszawa będzie rozpoczynać „Poranek z Radiem Warszawa. Budzimy stolicę i okolicę” (poniedziałek – piątek 7:00-10:00), który poprowadzą Jarosław Wydra, Ewa Pietrzak i Janusz Zalewski. Wydawcą programu jest Małgorzata Kurzajewska-Zarinah. Poranek zastąpi pasmo "Siódma 9". W nowym programie znajdą się rozmowy: „Na bieżąco/Tu i teraz” (7.15), „Rozmowa poranka/Gość poranka” (8.15); a także o godz., 9:15 Porannik - poranny poradnik; "Święci z nieba ściągnięci", "Przegląd dobrych wiadomości", "Muzyczny budzik", informacje o korkach, prognoza pogody, wiadomości z Warszawy i okolic.
Między 10:00 a 14:00 zaplanowano pasmo z Katarzyną Supeł-Zaboklicką, czyli „Kawa na wynos”, a w programie m.in.: o 10:40 „Wychowywać ale jak”, o 13:40 „Ludzkie pytania o wiarę” – czyli odpowiedzi na pytania związane z wiarą, które każdy chciałby zadać. Odpowiadają teologowie, katecheci, duchowni i świeccy.
Od 14:00 do 16:00 emitowane będzie „Popołudnie z Radiem Warszawa”, które poprowadzi Michał Łopaciński. W programie znajdzie się o godz. 14.20 ”Przystanek parafia”, czyli ciekawostki o parafii, w której stacja gości w danym tygodniu; o godz. 15:00 transmisja Koronki do Bożego Miłosierdzia z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Między 16:00 a 18:00 ponownie Michał Łopaciński będzie zapraszać na program „W rytmie miasta”, w którym będzie towarzyszyć słuchaczom w powrotach do domów. W tym paśmie przewidziano o godz. 16.40 rozmowy w cyklu „Gość Radia Warszawa”, a między 16.40 a 18.00 będzie Magazyn reporterów. Od 18:00 do 22:00 potrwa „Wieczór w dobrej atmosferze” z Wojciechem Dąbrowskim. O 21:30 będzie domawiana pełna część różańca w intencjach zgłaszanych na stronie internetowej stacji.
Stacja odwiedzi parafie
W ramówce znalazł się program „Przystanek Parafia”. Każdego tygodnia w ciągu roku stacja wybierze się w podróż do parafii, która stanie się bohaterką programu. Codziennie o 14:20 na antenie pojawią się ciekawostki o parafii, rozmowy z aktywnymi parafianami, przedstawicielami wspólnot. Z kolei codziennie o 21:30 wspólnoty działające na terenie parafii są zaproszone do prowadzenia ze studia Radia Warszawa wieczornego Różańca. W niedzielę po godz. 20:00 podsumowana zostanie tygodniowa podróż i dziennikarze porozmawiają z osobami tworzącymi wspólnotę parafialną.
W ramówce znajdą się także nowe audycje: w poniedziałek o godz. 20:00 rozmowy o historii, jej znaczeniu wczoraj, dziś i jutro w audycji Karoliny Stachacz-Bartosik „Historii nie mierzą zegary”; we wtorek o godz. 20:00 Randa Ombach będzie zapraszać przedstawicieli wspólnot zakonnych i świeckich, by można było się przyjrzeć obfitości dróg w Kościele – o tym w audycji „Czas wspólnot”; w środę o 20:00 stacja postara się odpowiedzieć na pytanie, jakie jest zdanie Kościoła, podsumuje wydarzenia z tygodnia i skomentuje to, co dzieje się wokół. Na audycję „Zdaniem Kościoła” zaprasza Katarzyna Supeł-Zaboklicka.
W środę o 22:05 pojawi się audycja skierowana do małżonków, czyli audycja formacyjna „Ślubuję ci miłość. Radiowy kurs małżeński”, na którą zaprasza Paweł Zuchniewicz. Z kolei w soboty po godz. 10:00 i w niedziele po godz. 8:00 w programie „Na pielgrzymim szlaku” w podróż po miejscach, do których chrześcijanie udają się na pielgrzymki, słuchaczy zabierze Małgorzata Kurzajewska-Zarinah.
Dawne cykle też powracają
Po wakacyjnej przerwie wracają na antenę także takie cykle jak: „Dzbany z Kany”, ks. Michał Dziedzic, w poniedziałki o godz. 22:05; „Wywiad z Człowiekiem”, zaprasza Paweł Kęska, we wtorki o godz. 22:05; „Twoja generacja”, zaprasza Mariusz Dorot, w czwartki o godz. 20:00; „Wolna chata”, zapraszają ks. Marek Kruszewski i Jacek Racięcki, w czwartki o godz. 22:05; „„Niedaleko od domu”, zaprasza Dominik Wendołowski, w piątki o godz. 20:00; „Złością czy miłością”, zapraszają Elżbieta Stawińska i Paweł Fijałkowski, w piątki o godz. 22:05; „Kulturalny weekend”, zaprasza Dorota Sołowiej, w sobotę o 8:30;
„Boskie CV”, zaprasza Maria Górczyńska, w soboty o godz. 13:10; „Słowem dotykam świata”, zapraszają ks. Marek Chrzanowski i Weronika Ostrowska, w sobotę o godz. 18:30 i w niedzielę o godz. 11:30.
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze