12.09.22, 14:05

Największe od 25 lat zmiany marki Milka będą szeroko komunikowane

KV kampanii marki Milka, fot.: materiały prasowe

Marka Milka (Mondelez) w tym roku przechodzi największe zmiany od 25 lat. Dotyczą one zarówno samych produktów, jak i działań komunikacyjnych. Firma zaplanowała nową, szeroko zasięgową kampanię 360.

Milka ulepszyła swoją recepturę i postawiła na większą ilość kakao w każdej tabliczce. Zmieniono również opakowania całego portfolio tabliczek Milka. Nabrały one bardziej współczesnego wyglądu, podkreślonego tym, z czym od zawsze kojarzy się marka – kolorem fioletowym i Alpami. Odświeżono też wizerunek ikony Milki – krówki Lila. Nowy design ma ułatwić rozróżnienie smaków czekolad, a także odnalezienie ich na sklepowych półkach. Na opakowaniach umieszczono również logo programu Cocoa Life. Zmiany też dotknęły także kształtu czekolad. Obecnie klasyczne małe tabliczki mają kostki o bardziej owalnym kształcie. Na jednej kostce w tabliczce widnieje teraz wizerunek krówki Lili.

Historyczne zmiany będą szeroko komunikowane. Kampania realizowana będzie w telewizji, mediach społecznościowych i mediach digitalowych, w których od września do listopada będą pojawiać się związane z nią reklamy. Ponadto marka Milka stawia również na działania z zakresu kampanii outdoorowej, które podzielono na fazę teaserową i główną. Pierwsza miała miejsce w sierpniu i oparta była na umieszczonych w 24 miastach citylight’ach, które miały na celu stworzenie wrażenia wejścia na rynek nowej marki czekolady, która porównywała się do delikatności czekolad Milka. Równocześnie rozpoczęto dystrybucję komunikatów skierowanych do mediów digitalowych. Druga faza rozłożona jest w czasie od września do listopada i ma charakter ogólnopolskiej kampanii zasięgowej o masowej skali. Składają się na nią elementy takie jak: obecność w mediach telewizyjnych, digitalowych czy Social Mediach, oraz rozszerzone działania z zakresu OOH. W przestrzeniach miejskich pojawią się plakaty lentikularne, nośniki digitalowe, ekrany LED oraz duże banery reklamowe. Ponadto warszawski tunel pod Rotundą, zostanie pokryty wielkoformatowym billboardem, a przed CH Westfield Arkadia, stanie strefa marki, zabierająca w świat Milki i umożliwiająca spróbowanie nowej odsłony produktu oraz nagranie swojej reakcji, która zostanie wyświetlona na dużym ekranie zamontowanym na pop-upowej konstrukcji.

Milion sampli od Milki

Konsumenci ośmiu dużych miast będą mieli możliwość przetestowania nowej czekolady, która przyjedzie do nich fioletowym mikrobusem. Łącznie rozdane zostanie milion sampli, które obecne będą m.in. w największych sieciach kin Cinema City oraz Helios, księgarni internetowej Świat Książki. We wrześniu będzie miał miejsce również PR event, na którym odświeżony produkt zostanie zaprezentowany zaproszonym mediom i influencerom.

Za działania PR z zakresu media relations odpowiada Big Picture. Zakupem mediów oraz samplingiem w kinach i księgarni zajmuje się Mindshare. Ogilvy odpowiada za strategię komunikacji oraz kreację, a także wraz z agencją Endorfina tworzy pop-up place. Sampling mobilny koordynuje Event Factory, a adaptacją reklamy oraz kreacjami digitalowymi zajmuje się Publicis Groupe.

 

Komentarze

Powiązane

19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
19.07.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Hand Made stworzył kampanię dla Monster Munch
Agencja Hand Made realizuje loterię dla Monster Munch, marki z portfolio Lorenza. Hasło akcji to “Rower dobry dla ducha”.
 
18.07.24, 19:21
| reklama & PR » informacje
PZU Sponsorem Oficjalnym 81. Tour de Pologne
PZU został Sponsorem Oficjalnym tegorocznej edycji Tour de Pologne, w tym klasyfikacji górskiej. Firma wspiera także Tour de Pologne Junior. 
18.07.24, 17:44
| reklama & PR » informacje
Green Caffè Nero promuje letnią ofertę
Marka Green Caffè Nero wystartowała z działaniami reklamowymi, które mają promować letnią ofertę kawiarni. Działania promocyjne obejmują spot reklamowy emitowany w sieci kin niezależnych oraz działania digitalowe. Motywem przewodnim kampanii jest lato w mieście.
18.07.24, 15:30
| reklama & PR » informacje
Tak smakuje kino. Kampania Cinema City na Spotify
Polski oddział Aleph Group (dawniej Httpool by Aleph) przygotował z myślą o Spotify kampanię pt. „Tak smakuje kino” dla Cinema City.
18.07.24, 11:30
| reklama & PR » ludzie
Agata Bieniek awansowała zarządzanie polskim zespołem marketingu Bolt
Agata Bieniek objęła stanowisko Marketing Manager Bolt w Polsce i zarządza zespołem marketingu w polskiej siedzibie firmy oraz odpowiada za lokalne działania marki.
18.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Superbet zwiększa zaangażowanie w Górnika Zabrze
W ramach nowej umowy między Superbet a Górnikiem Zabrze, logo bukmachera znajdzie się na froncie koszulki klubu. 
18.07.24, 07:30
| reklama & PR » informacje
Streetcom pracuje dla marki Luksja
Streetcom zrealizuje kampanię product seeding dla marki Luksja. Działania wspierające zostały zaplanowane do końca sierpnia br.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 15:02
| reklama & PR » informacje
ORGANIQUE klientem agencji Trufle.PRO
Agencja Trufle.PRO rozpoczęła współpracę z polską marką kosmetyczną Organique.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.