01.11.22, 17:00

Polacy pomagają, czyli 10. milionowa wpłata na zrzutka.pl Poznaj największe oraz najszybciej i najchętniej opłacane zbiórki w historii.

Dłonie, fot .: Obraz Niek Verlaan z Pixabay

Zrzutka.pl świętuje dziesięciomilionową wpłatę za swoim pośrednictwem, a łączna suma donacji przekroczyła na portalu już 811 milionów zł. Zrzutki cieszą się zainteresowaniem Polaków, którzy wpłacają rekordowe sumy na szczytne cele. W niektórych przypadkach potrzeba niewiele aby w szybkim tempie pomóc potrzebującym. Poznaj największe oraz najszybciej i najchętniej opłacane zbiórki w historii.

10-cio milionowa wpłata jest dobrym momentem do podsumowań i prezentacji statystyk na zrzutka.pl, platformie crowdfundingowej, która oferuje możliwość organizacji zbiórek online na różne cele. W tym celu zrzutka przeanalizowała ponad 800 tys., zorganizowanych za jej pośrednictwem, zbiórek online. Analiza pokazuje, że Polacy hojnie wspierają w ramach finansowania społecznościowego, nie tylko medialnie nagłośnione akcje kierowane do dużych grup beneficjentów, ale także do małych grup lub nawet pojedynczych osób, które potrzebują pomocy finansowej.

TOP 5 największych zrzutek

Liderem największych zbiórek są te dedykowane Ukrainie. To aż trzy pierwsze miejsca, w pierwszej piątce największych zrzutek. Niepodważalnym numerem jeden, z kwotą 24,827 mln zł, jest zrzutka Sławomira Sierakowskiego na bayraktara dla ukraińskiej armii. Drugie miejsce zajęła słynna akcja “#RazemDlaUkrainy”, której organizatorem był fundacja „To się uda”, założona przez platformę zrzutka.pl. Na trzecim miejscu znalazła się zrzutka “#PomocUkrainie”, zorganizowana przez fundację Otwarty Dialog.Na czwartym miejscu uplasowała się zbiórka ,,Telefon Zaufania 116 111 - ratujmy dzieci, nie pozwólmy zamknąć infolinii’’ , dzięki której zebrano 1 972 759,21 zł. Piąte miejsce zajęła akcja ,, Serce Julki- Operacja w Bostonie’’, zebrano wówczas 1 931 090,00 zł na pomoc dziewczynce.

Która zrzutka zebrała najwięcej wpłat od internautów?

Zwycięzcą tej kategorii jest zbiórka „Bayraktar dla Ukrainy”. Ponad 200 tys. wpłat zostało przekazane na ten cel. Na drugim miejscu, z ponad 40 tys. donacji, została sklasyfikowana zbiórka „Telefon Zaufania dla dzieci”, bardzo ważna inicjatywa społeczna. Dzięki sukcesowi tej zrzutki, udało utrzymać się infolinię pomocową oraz realną pomoc psychologiczną dla najmłodszych. Trzecie miejsce na podium, w tej kategorii, zajęła zbiórka “#RazemDlaUkrainy” .

Które zrzutki zgromadziły największe średnie wpłaty?

Liderem w tej kategorii jest zbiórka Sprzęt „Cross Fit” dla ukraińskich żołnierzy, dzięki średniej wpłacie przekraczającej 5,1 tys. zł. Numerem dwa jest zrzutka “Polski TECH i biznes dla walczącej Ukrainy #CyberBridge” z typową wpłatą na poziomie 2,9 tys. zł. Podium zamyka zbiórka „Samochody 4x4 dla Ukrainy” ze średnią blisko 2,4 tys. zł. Warto dodać, że także tę kategorię zdominowały zbiórki dla Ukrainy, choć w tym wypadku o sukcesie zrzutek zadecydowało wsparcie firm i przedsiębiorstw.

W jakie dni i o której godzinie jest najwięcej wpłat?

Darczyńcy najchętniej wpłacają pieniądze wieczorem. Aż 1/3 donacji jest przekazywana w godzinach 19-22. Drugim okresem kiedy najczęściej wpłacane są darowizny to okolice południa, między 11.00 a 13.00 godziną, kiedy to blisko co piąty internauta dokonuje wpłaty. Jeśli chodzi o dni tygodnia, w których Polacy chętniej pomagają,to poniedziałek - środa, wpłacają wówczas blisko połowe pieniędzy. Natomiast, najmniej chętnie darczyńcy obdarowują w weekendy, tj. w niedzielę 11,86 proc. oraz w sobotę 10,85 proc. wpłat.Najbardziej korzystnymi dniami miesiąca są okolice dziesiątego dnia każdego miesiąca, tj. od 8 do 12.

Najszybciej zebrane pieniądze

Tylko dwie sekundy potrzebowała rekordowo szybka zrzutka, aby zgromadzić 10 tys. zł. Cel zbiórki budowa hospicjum – bardzo ważny społecznie cel, stąd internauci odpowiedzieli tak szybko. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze zbiórki na cel charytatywny, niespełna dwie minuty na zebranie 10 tys. zł, jak i wsparcie dla Ukrainy, czyli „Support Ukraine. A school of hope”, która potrzebowała ośmiu minut.

W kategorii zbiórek, które najszybciej zebrały 100 tys. zł, pierwsze miejsce zajęła zrzutka „Dom dla Ukrainy”, która potrzebowała zaledwie osiem minut. Na drugim miejscu znalazła się zbiórka „Kasa na ABORCYJNY DREAM TEAM vol 3”, która potrzebowała nieco ponad dwie godziny. Na ostatnim miejscu podium znalazła się zrzutka „Telefon Zaufania 116 111”, która przegrała walkę o miejsce drugie zaledwie o jedną sekundę.

Najszybciej zebrany milion

W tej kategorii liderem jest „Telefon Zaufania 116 111”, który potrzebował zaledwie 17 godzin i 56 minut. Na drugim miejscu uplasowała się akcja „Bayraktar dla Ukrainy” z wynikiem nieco ponad 37 godzin, a na trzecim miejscu znalazła się zbiórka „#RazemDlaUkrainy” z 54 godzinami i 7 minutami. W TOP 5 tej kategorii, znalazły się jeszcze dwie akcje, tj. „W tragicznym wypadku straciły rodziców...” i „Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej”, które potrzebowały odpowiednio 57 godzin i 95 godzin, na zgromadzenie wpłat o wartości miliona zł.

Komentarze

Powiązane

13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
05.09.23, 15:00
| internet » ludzie
Łukasz Szymak dołącza do Zarządu MZN Property SA oraz Grupy Morizon-Gratka
Z początkiem 2024 r. Łukasz Szymak obejmie funkcję CEO MZN Property SA oraz CEO Grupy Morizon-Gratka, a dotychczas pełniący te obowiązki Jarosław Święcicki przejdzie do rady nadzorczej MZN Property SA. W okresie przejściowym od 1 września br. Szymak będzie pełnił funkcję COO (dyrektora operacyjnego) obu spółek.
05.09.23, 10:01
| internet » informacje
Stan wyjątkowy na wybory. Będą dwie premiery tygodniowo
Od 5 września br. „Stan Wyjątkowy” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Premiery będą się odbywać na stronie głównej Onetu we wtorki o godz. 19:00, w soboty o godz. 20:00 i będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Podcast będzie dostępny również w aplikacji Onet Audio.
04.09.23, 17:45
| internet » ludzie
Paweł Pawłowski przechodzi z RMF FM do Wirtualnej Polski
Od września br. do zespołu prowadzących Telewizji WP i programów wideo Wirtualnej Polski dołączył Paweł Pawłowski. Dziennikarz poprowadzi, m.in. programy publicystyczne i newsowe - "Tłit", "Newsroom" i "WP News".
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.