07.02.23, 07:30

Magazyn Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki zanotował wzrost sprzedaży i staje się dwumiesięcznikiem

Okładka magazynu, fot.: materiały prasowe

Magazyn „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” (Nowa Era) jako kwartalnik zadebiutował na rynku prasy dziecięcej w styczniu 2021 r., z nakładem w wysokości 35 tys. egzemplarzy. Pismo jest skierowane do dzieci w wieku od 6 do 10 lat . W 2022 r. średnia liczba sprzedanych egzemplarzy wzrosła o 10 proc. w stosunku do 2021 r. Jednocześnie o 17 proc. zwiększyły się przychody ze sprzedaży pisma.

„Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” to czasopismo zawierające wszelkiego rodzaju zabawy i gry umysłowe - głównie krzyżówki, ale także wykreślanki, rebusy i łamigłówki. W 2023 r. zmieni się cykl wydawniczy magazynu: od stycznia br. r. z kwartalnika stanie się dwumiesięcznikiem.

Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” to drugie - po magazynie literackim „Świerszczyk” - najchętniej kupowane przez rodziców pismo z naszego portfolio. Biorąc pod uwagę, że literacki „Świerszczyk” jest pismem z 78-letnią tradycją i ugruntowaną pozycją na rynku, a „Krzyżówki i Łamigłówki” są na stałe obecne w sprzedaży od 2021 roku, to duży sukces. Zaczynają to też dostrzegać reklamodawcy, ponieważ nowy format przyciągnął do nas grupę odbiorców, którzy szukają dla dzieci mądrej alternatywy do rozrywki proponowanej przez smartfonowe aplikacje” - mówi Eliza Amanowicz, dyrektor marketingu w wydawnictwie Nowa Era. „Konkurencja ze strony pism licencyjnych jest olbrzymia, ale Nowa Era skutecznie zagospodarowała edukacyjny segment rynku prasy dziecięcej - jesteśmy na stałe obecni w ścisłej czołówce listy ZKPD wśród magazynów dla dzieci. Ponieważ odpowiadamy na potrzeby świadomych rodziców, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu liczby numerów magazynu „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki”, które ukażą się w tym roku” - dodaje Amanowicz.

Magazyn „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” jest dystrybuowany przez sieci Kolporter, Empik, Poczta Polska i Ruch. Od grudnia 2022 r. tytuł jest dostępny w ofercie prenumeraty indywidualnej - zarówno jako samodzielny tytuł, jak i w pakiecie z magazynem ,,Świerszczyk Reporter”.

Portfolio Nowej Ery obejmuje obecnie teraz pięć tytułów dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - wśród nich znajdują się również: „Świerszczyk” - wydawany nieprzerwanie od 1945 r., a tym samym najstarszy w Polsce magazyn literacki dla dzieci oraz kwartalniki: „Świerszczyk Reporter” - magazyn przyrodniczy, którego ambasadorem i jednym z autorów jest znany przyrodnik Marcin Kostrzyński oraz tytuły z mądrymi, rozwijającymi aktywnościami: „Świerszczyk Labirynty” oraz „Świerszczyk. Znajdź różnice”.

Obecny nakład magazynu „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” to 35 tys. egzemplarzy. Cena okładkowa pisma wynosi 14,9 zł.

Komentarze

Powiązane

10.06.24, 16:30
| prasa » informacje
Dwudzieste wydanie magazynu Omnibus Wakacyjny Polityki
Po raz 20.na rynku ukaże się „Omnibus Wakacyjny Polityki”, czyli letnie wydanie specjalne dla osób lubiących umysłowe rozrywki.
10.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 10 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 10 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
09.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 9 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 9 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
08.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 8 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 8 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
07.06.24, 07:30
| prasa » informacje
Światowy Kongres Mediów Informacyjnych WAN-IFRA w 2025 r. zawita do Krakowa
World Association of News Publishers, to największa organizacja mediowa na świecie. W czasie 75. Światowego Kongresu Mediów Informacyjnych w Kopenhadze WAN-IFRA ogłosiła, że kolejne wydarzenie odbędzie się w maju 2025 r. w Polsce – miastem-gospodarzem wydarzenia będzie Kraków, a jego partnerem – Grupa Agora. 
07.06.24, 06:00
| prasa » informacje
Historyczna decyzja Polska Press Grupa. Kurier Lubelski będzie ukazywać się tylko trzy razy w tygodniu
Od 1 lipca br. „Kurier Lubelski” (Polska Press Grupa) zmienia swój cykl wydawniczy. Gazeta będzie ukazywać się trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Nowe wydania będą dostępne w sprzedaży przez cały tydzień. Redakcja stawiać będzie teraz przede wszystkim na rozwój serwisu kurierlubelski.pl.
07.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 7 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 7 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
06.06.24, 10:24
| prasa » informacje
Daniel Obajtek przegrywa w sądzie z Onetem. Były szef Orlenu pozwał portal w trybie wyborczym
Onet wygrał w trybie wyborczym z Danielem Obajtkiem – poinformował portal Onet.pl. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na europosła pozwał serwis za jeden z artykułów. Orzeczenie nie jest prawomocne.
06.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 6 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 6 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
05.06.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 5 czerwca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 5 czerwca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.