07.02.23, 07:30

Magazyn Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki zanotował wzrost sprzedaży i staje się dwumiesięcznikiem

Okładka magazynu, fot.: materiały prasowe

Magazyn „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” (Nowa Era) jako kwartalnik zadebiutował na rynku prasy dziecięcej w styczniu 2021 r., z nakładem w wysokości 35 tys. egzemplarzy. Pismo jest skierowane do dzieci w wieku od 6 do 10 lat . W 2022 r. średnia liczba sprzedanych egzemplarzy wzrosła o 10 proc. w stosunku do 2021 r. Jednocześnie o 17 proc. zwiększyły się przychody ze sprzedaży pisma.

„Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” to czasopismo zawierające wszelkiego rodzaju zabawy i gry umysłowe - głównie krzyżówki, ale także wykreślanki, rebusy i łamigłówki. W 2023 r. zmieni się cykl wydawniczy magazynu: od stycznia br. r. z kwartalnika stanie się dwumiesięcznikiem.

Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” to drugie - po magazynie literackim „Świerszczyk” - najchętniej kupowane przez rodziców pismo z naszego portfolio. Biorąc pod uwagę, że literacki „Świerszczyk” jest pismem z 78-letnią tradycją i ugruntowaną pozycją na rynku, a „Krzyżówki i Łamigłówki” są na stałe obecne w sprzedaży od 2021 roku, to duży sukces. Zaczynają to też dostrzegać reklamodawcy, ponieważ nowy format przyciągnął do nas grupę odbiorców, którzy szukają dla dzieci mądrej alternatywy do rozrywki proponowanej przez smartfonowe aplikacje” - mówi Eliza Amanowicz, dyrektor marketingu w wydawnictwie Nowa Era. „Konkurencja ze strony pism licencyjnych jest olbrzymia, ale Nowa Era skutecznie zagospodarowała edukacyjny segment rynku prasy dziecięcej - jesteśmy na stałe obecni w ścisłej czołówce listy ZKPD wśród magazynów dla dzieci. Ponieważ odpowiadamy na potrzeby świadomych rodziców, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu liczby numerów magazynu „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki”, które ukażą się w tym roku” - dodaje Amanowicz.

Magazyn „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” jest dystrybuowany przez sieci Kolporter, Empik, Poczta Polska i Ruch. Od grudnia 2022 r. tytuł jest dostępny w ofercie prenumeraty indywidualnej - zarówno jako samodzielny tytuł, jak i w pakiecie z magazynem ,,Świerszczyk Reporter”.

Portfolio Nowej Ery obejmuje obecnie teraz pięć tytułów dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - wśród nich znajdują się również: „Świerszczyk” - wydawany nieprzerwanie od 1945 r., a tym samym najstarszy w Polsce magazyn literacki dla dzieci oraz kwartalniki: „Świerszczyk Reporter” - magazyn przyrodniczy, którego ambasadorem i jednym z autorów jest znany przyrodnik Marcin Kostrzyński oraz tytuły z mądrymi, rozwijającymi aktywnościami: „Świerszczyk Labirynty” oraz „Świerszczyk. Znajdź różnice”.

Obecny nakład magazynu „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” to 35 tys. egzemplarzy. Cena okładkowa pisma wynosi 14,9 zł.

Komentarze

Powiązane

28.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
27.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
24.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
22.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
21.09.23, 17:45
| prasa » informacje | internet » informacje
Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować. Kampania promująca treści i subskrypcję Wyborcza.pl
21 września br. ruszyła kampania zachęcająca do korzystania z rzetelnych źródeł informacji i czytania treści przygotowywanych przez dziennikarki i dziennikarzy “Wyborczej”.
21.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
20.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.