24.02.23, 06:00
Razem z Ukrainą. Specjalne propozycje programowe 24 lutego w Radiu Nowy Świat
Tego dnia, w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. W najbliższy piątek radio zaprezentuje wyjątkowe materiały. Nie zabraknie też ukraińskich utworów muzycznych, a o godz. 8.45 stacja wyemituje piosenkę Johna Lennona „Give peace a chance”.
W „Porannej Mannie” (06:00-10:00) Anna Rokicińska opowie o pierwszych godzinach rosyjskiej inwazji na Ukrainę i pierwszych wystąpieniach prezydentów: Wołodymyra Zełenskiego, Władimira Putina i Joe Bidena oraz przypomni, jak ruszyła polska fala pomocy na pograniczu. W swoim cyklu Michał Nogaś zaprezentuje najnowszą książkę Oksany Zabużko. O godz. 8:45 wyemitowana zostanie piosenka Johna Lennona „Give peace a chance” w geście solidarności z Ukrainą i tym samym Radio Nowy Świat dołącza do akcji rozgłośni komercyjnych. Jakub Jędras przedstawi felieton o tym, czy to dobrze, że organizacje sportowe powoli zaczynają dopuszczać rosyjskich sportowców do zawodów. Z kolei Klaudiusz Slezak tym razem skupi się na ukraińskich wątkach politycznych, a na zakończenie porannego programu krótka zapowiedź reportażu Anny Rokicińskiej „180 stopni”, którego w całości pPatroni i słuchacze będą mogli wysłuchać 24 lutego w popołudniowej audycji „Nowy Świat po południu”.
„24 lutego to bardzo ważny dzień współczesnej historii i nie moglibyśmy go po prostu nie przypomnieć. Zależało nam, aby miał on charakter wyjątkowy, godny i momentami bardzo wzruszający. Jestem szczególnie dumna z postawy i zaangażowania naszego zespołu. Praca w takim miejscu i dla takich chwil utwierdza mnie w przekonaniu, że to, co robimy dla naszych Patronów i Słuchaczy, ale także dla siebie, jest bezcenne. Dzięki Państwa wsparciu możemy to realizować” – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.
W paśmie „W środku dnia” (11:00 – 14:00) Dobrochna Surma przedstawi słuchaczom jak wygląda sytuacja zwierząt w Ukrainie, a Jan Niebudek porozmawia z Anną Maliszewską, reżyserką filmu „Tata”, który opowiada o polsko-ukraińskiej relacji. Stacja zaprosi także do wysłuchania fragmentu wywiadu Katarzyny Oklińskiej z Jurijem Andruchowyczem, natomiast cała rozmowa zostanie wyemitowana w sobotę, 25 lutego, w audycji „Mięta do popkultury” (18:00-19:00).
W audycji „Nowy Świat po południu” (16:00-19:00) Olga Bobienko opowie o tym, jak przebiega asymilacja ukraińskich uchodźców, a Kacper Badura przedstawi obecną sytuację militarną w Ukrainie. Nie zabraknie też tematów politycznych związanych z Ukrainą, które jak zawsze zaprezentuje Klaudiusz Slezak. W popołudniowym paśmie również dwie ważne rozmowy. Ksenia Maćczak rozmawiać będzie z dr Anną Wylęgałą socjolożką z Polskiej Akademii Nauk oraz dr Robertem Staniszewskim z Uniwersytetu Warszawskiego o tym, jak Polacy postrzegają Ukraińców i czy to postrzeganie wpłynęło na szybkie usamodzielnienie i zaadoptowanie, a Michał Porycki z Maciejem Matysiakiem, pułkownikiem rezerwy, wykładowcą Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie, ekspertem Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints, byłym zastępcą szefa SKW, o szansach na wygraną i o tym, co się dzieje się obecnie na froncie.
Reportaż 180 stopni na koniec dnia
Uwieńczeniem tego dnia w Radiu Nowy Świat będzie reportaż Anny Rokicińskiej „180 stopni”, który opowiada jak wojna w kilka sekund zmienia nasze życie. Reportaż wyjątkowy, ponieważ został zrealizowany we Lwowie, Zaporożu, Czerkasach i Kijowie. W tych miastach reporterka Radia Nowy Świat przebywała w styczniu 2023 r., podróżując dzięki wsparciu i pomocy fundacji „Be a Hero UA”.
Dodatkowo, założycielka fundacji „Be a Hero UA” Marta Małecka, była gościnią w czwartek, 23 lutego, w porannej audycji „Nowy Świt”. Opowiedziała o działalności fundacji oraz o jej najnowszym projekcie, czyli organizacji datków na zrzutka.pl Celem zrzutki będzie zebranie środków na zakup generatorów prądu, które zostaną przekazane do domów dziecka, domów opieki nad osobami z niepełnosprawnościami oraz domów dla osób starszych i schorowanych. Zrzutka została uruchomiona 23 lutego i będzie funkcjonować do 23 marca br. W pół godziny od ogłoszenia na antenie Radia Nowy Świat uruchomienia zbiórki fundacja zebrała ponad 20 tys. zł. Celem jest zebranie 100 tys. zł.
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze