23.02.23, 19:30

Specjalne programy RMF FM i Radia RMF24 w pierwszą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę

Logo RMF FM, fot.: materiały prasowe

W piątek 24 lutego br., w pierwszą rocznicę rosyjskiego ataku na Ukrainę RMF FM oraz informacyjno-muzyczne Radio RMF24 przygotowały okolicznościowe wywiady i rozmowy. Gościem specjalnym stacji będzie Prezydent RP Andrzej Duda.

Michał Zieliński zapyta Prezydenta, .in.. jak ocenia efekty wizyty Joe Bidena w Polsce, jakie są jego relacje z Wołodymyrem Zełenskim i czy międzynarodowa koalicja państw Zachodu jeszcze mocniej wesprze Ukrainę. Rozmowa „7 pytań o 7:07” rozpocznie się w „Faktach RMF FM” o godz. 7.00, a jej kontynuacji będzie można wysłuchać w internetowym informacyjno-muzycznym Radiu RMF24.

W piątkowej „Porannej rozmowie w RMF FM” o godz. 8.00 gościem Roberta Mazurka będzie polski ochotnik, który zgłosił się pomóc naszym sąsiadom na froncie. Padną pytania, m.in. o to, co widział i przeżył oraz dlaczego zdecydował się sięgnąć po karabin narażając życie w obcym kraju.

W południe specjalna debata „Świat. Polska. Ukraina. 2023” – Piotr Salak i jego goście: były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, były premier Marek Belka oraz były szef BBN i doradca społeczny prezydenta RP Paweł Soloch dyskutować będą o społecznych i gospodarczych skutkach wojny oraz spróbują przewidzieć, co nas czeka w kolejnym roku. Początek debaty w „Faktach RMF FM” o 12.00, a w całości – na antenie Radia RMF24 i w portalu RMF24.pl.

W „Popołudniu Radia RMF24” (12:30-14:30) Tomasz Terlikowski porozmawia z Krystyną Kurczab-Redlich, wieloletnią korespondentką w Rosji i autorką książek, zapyta ją m.in. o motywacje, które kierują działaniami Władimira Putina.
W tym dniu Radio RMF24 odda też głos Ukraińcom, którzy opowiedzą, gdzie zastała ich wojna i jak wyglądały te pierwsze godziny rosyjskiej agresji. W „Poranku Radia RMF24” Mateusz Chłystun, reporter RMF FM, który w chwili wybuchu wojny był w Kijowie opowie o swoich doświadczeniach z tamtych dni.

Natomiast gościem magazynu „Rzut na mapę” w portalu RMF24.pl o godz. 20.00 będzie dyrektor Centrum Europy Wschodniej UMCS w Lublinie.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.