14.03.23, 20:18

Kolejna edycja Co Jest Grane Festival odbędzie się w czerwcu w Warszawie

Grafika festiwalu Co Jest Grane Festival, fot.: materiały prasowe

Co Jest Grane Festival odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca br. w Ośrodku Wawelska w Warszawie. Na scenie festiwalu wystąpią m.in. Nosowska, Margaret, Mrozu, Rubens i Tymek.

Topowe artystki i artyści, ponad 10 koncertów w ciągu dwóch dni, piknikowa atmosfera, festiwalowe spotkania i rozmowy, moc atrakcji dla rodzin z dziećmi, a także to, co nieodłącznie kojarzy się z festiwalami, czyli foodtracki z kuchnią z całego świata – to tylko wybrane atrakcje tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw. Impreza odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca 2023 r. w parku na terenie Ośrodka Wawelska (dawna Skra) przy ul. Wawelskiej 5 w Warszawie. Miejski festiwal także i w tym roku zakręci się wokół kobiet - każdego dnia festiwalu na scenie pojawi się grupa artystek jako kolektyw Women’s Voices. 

Tegoroczny Co Jest Grane Festival odbędzie się na terenie dawnej Skry, a obecnie Ośrodka Wawelska Aktywnej Warszawy. Miejsce, przez lata niszczone i zaniedbywane, zostało w 2021 r. odzyskane przez m.st. Warszawa i wkrótce zostanie poddane całkowitej rewitalizacji. Położony na granicy trzech dzielnic, na ponad 20 hektarach przepięknych, historycznych terenów Warszawy w piątek i sobotę 16 i 17 czerwca stanie się przestrzenią, w której wybrzmi polska muzyka. 

Organizatorzy imprezy ogłosili już pierwszą piątkę artystów i artystek, którzy pojawią się w programie tegorocznego Co Jest Grane Festival, a są nimi: Nosowska, Margaret, Mrozu, Rubens i Tymek.

Podobnie jak w zeszłym roku, na Co Jest Grane Festival znowu zagości specjalny projekt muzyczny w wykonaniu Kolektywu Women’s Voices pod przewodnictwem Pauliny Przybysz. Każdego festiwalowego dnia w programie pojawi się koncert, w ramach którego zaprezentuje się eklektyczna kobieca reprezentacja rodzimej sceny - zaśpiewa i zjednoczy się w imię wolności kobiet do bycia sobą. Artystki, które na co dzień chadzają różnymi muzycznymi szlakami, staną na jednej scenie pod czujnym okiem spiritus movens całego przedsięwzięcia - dyrektorki artystycznej Pauliny Przybysz, która w duchu siostrzeństwa kolejny raz zaprosi uczestników imprezy na niebanalną muzyczna podróż. Co Jest Grane Festival 2023 będzie też jak zawsze strefą spotkań z artystkami, które pod hasłem „Be Shero” porozmawiają o siostrzeństwie.  

Przekaz festiwalu może być jeszcze głośniejszy, bo z muzyką łączy się moda. Marka Answear.LAB kolejny raz dołącza do Festiwalu, aby wspólnie z polskimi artystami zabrać głos w ważnych dla kobiet sprawach. Answear.LAB to marka tworzona przez kobiety dla kobiet. Od początku swojego istnienia, inicjuje, współtworzy i promuje projekty, które niosą za sobą realne wsparcie dla kobiet na całym świecie. Limitowane kolekcje marki zawsze nawiązują do haseł odnoszących się do idei dotyczących kobiet i wyzwań przed którymi stają.  

Co więcej będzie się działo?

W przerwach między koncertami i spotkaniami festiwalowicze obowiązkowo muszą spróbować przepysznych kulinariów serwowanych z foodtrucków oraz odwiedzić pozostałe strefy festiwalu, jak moda, beauty czy family, gdzie czekać na nich będzie mnóstwo atrakcji -  w tym dla tych najmłodszych uczestników i uczestniczek imprezy. 

Organizatorem wydarzenia jest Agora S.A. Partnerami festiwalu są: Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Partner głównym jest Answear.Lab, sponsorem wydarzenia jest Perła Browary Lubelskie. Partnerem merytorycznym zostało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 

Bilety będzie można kupić od 14 marca 2023 r. na stronach: Going.pl, eBilet.pl, Empik Bilety, Biletomat i kicket.com. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, a od 6. do 12. roku życia - na bilet ulgowy za 50 proc. ceny. 

Komentarze

Powiązane

08.07.24, 13:25
| kultura » muzyka
Nie żyje Tadeusz Woźniak. Jego utwór Zegarmistrz światła znalazł się w kanonie polskiej piosenki
Zmarł Tadeusz Woźniak - muzyk, kompozytor oraz wokalista. Jego utwory wykonywali czołowi polski piosenkarze.
05.07.24, 14:30
| kultura » książki
Lista nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2024. Wyróżniono zaledwie trzy powieści
28 czerwca br. ogłoszono 20 książek nominowanych do tegorocznej nagrody Nike. Wśród dzieł wyróżnionych przez kapitułę są cztery tomy poetyckie i tylko trzy powieści.
04.07.24, 10:59
| kultura » muzyka
Rzeszów celebruje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko. Będą koncerty i wystawa
W tym roku po raz szósty Rzeszów będzie celebrować twórczość pochodzącego z Rzeszowa trębacza jazzowego, Tomasza Stańko. 13 lipca br. odbędzie się Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, który w tym roku poprzedzi cykl wyjątkowych wydarzeń. Wydarzenia organizowane są przez Estradę Rzeszowską.
29.06.24, 08:00
| kultura » informacje
Kino plenerowe na Cytadeli pod hasłem Jesteśmy na wczasach
Od lipca br. w parku przy Muzeum Historii Polski w Warszawie, pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”, rusza kino plenerowe. W wybrane soboty będzie można zobaczyć ciekawe filmy z różnych dekad, takie jak “Rejs”, “Hydrozagadka” czy “Jak żyć?”. Wstęp do kina plenerowego jest bezpłatny. 
27.06.24, 20:00
| kultura » informacje
Kinga Zaborowska laureatka nagrody CineEurope Gold Award 2024
Kinga Zaborowska, dyrektorka działu filmbookingu w sieci kin Helios, otrzymała wyróżnienie CineEurope Gold Award. To nagroda przyznawana profesjonalistom z branży kinowej za wybitne osiągnięcia w ich dziedzinie. 20 czerwca br. podczas ceremonii rozdania nagród CineEurope w Barcelonie, złote statuetki odebrało osiem osób z całego świata. 
26.06.24, 17:45
| radio » informacje | kultura » informacje
XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry – Sopot 2024. Lista laureatów w kategorii słuchowisko
Słuchowisko „Siostra Hioba” Marty Rebzdy w reż. Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu „Dwa Teatry - Sopot 2024”, dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk. Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w TPR i Teatrze TV uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
11.06.24, 13:04
| kultura » muzyka
Wolne Duchy. Męskie Granie Orkiestra prezentuje tegoroczny singiel promujący trasę Męskie Granie. Obejrzyj teledysk
Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli Męskie Granie Orkiestra 2024, nagrali utwór „Wolne Duchy”, promujący tegoroczną, 15. edycję trasy Męskie Granie. Singlowi towarzyszy teledysk, w którym monumentalne głowy artystów – podobnie jak każdego lata sponsorowana przez markę Żywiec trasa – przemierzają Polskę, prezentując jej różne oblicza.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.